כבר כמה שנים שהקמפיין Free the Nipple הולך וצובר תאוצה. הרעיון מאחוריו הוא הזכות של נשים להראות את הפטמות שלהן במקומות ציבוריים או ברשתות החברתיות מבלי לקבל כנסות או עונשים, ממש כפי שגברים רשאים לעשות. כמובן שזה כולל גם חשיפת החזה לצרכי הנקה, דבר שעדיין אסור ב-37 מדינות בארצות הברית.  

 

עוד באון לייף: 

 

הקמפיין הפך לתנועה ממשית, כשעוד ועוד מצטרפות אליו בשלל יוזמות לקידום הנושא, כולל סרט תיעודי מצליח שצולם ב-2012. לאחרונה גם סלבס שמנסות להוסיף לעצמן אפיל אקטיביסטי החליטו לאמץ לעצמן את הגישה, ולשחרר את הפטמות שלהן בכל צורה אפשרית.

 

ריהאנה משחררת בקליפ החדש

 

בימים האחרונים יצא לנו לראות (שוב) את הפטמות של ריהאנה בקליפ החדש שלה עם די.ג'יי קאלנד, ואת אלו של קים קרדשיאן מבצבצים בטיול שיגרתי עם הילדים. גם בלה חדיד נידבה את שלה, בתמונת אינסטגרם הכוללת חולצה לבנה - וזהו. אלו מתווספות לכוכבות נוספות שבחרו להתהלך ברחובות או להצטלם לרשת ללא חזייה בשבועות האחרונים, כמו בלה ת'ורן, סלינה גומז, אריאל ווינטר, ג'יג'י חדיד, קיילי ג'נר וקנדל ג'נר. האחרונה גם ענתה לכל מי ששאל אותה על פשר ההליכה ברחובות ניו יורק בחולצה שקופה: "אני ממש לא מבינה מה כזה ביג דיל בללכת בלי חזייה, ולא אכפת לי מה כולם חושבים. זה סקסי, זה נוח ואני מרגישה טוב עם החזה שלי".

 

"אני ממש לא מבינה מה כזה ביג דיל", קנדל בניו יורק

 

אמנם קנדל ידועה כפעילה חברתית, ולכן אפשר להאמין לה, אבל לא בטוח שהאג'נדה הזו היא זו שעומדת מאחורי הבחירה של שאר הסלבריטאיות לחשוף את הפטמות שלהן. רק לפני שלוש שנים כתבנו על טרנד הישבן הגדול שבדיוק חגג. נשים כמו קים קרדשיאן, ניקי מינאז' ואיגי אזליה האדירו את האחוריים המכובדים שלהן, והפכו אותם מאיבר שהיו מתביישים ממנו לנכס כלכלי. על הדרך הן גם הצליחו לעזור לנשים עגלגלות להרגיש יותר טוב ובטוחות עם עצמן.

 

בלה חדיד בלבן

 

שנה לאחר מכן, הוכתרה הווגינה כאיבר הלוהט, כששוב קים הצטלמה בכמה הזדמנויות בעירום מלא, והציגה את איבר מינה המגולח לגמרי. שוב היו דיבורים על העצמה, בעיקר לאור העובדה שאז קים היתה אמא יחסית טרייה.

 

קים קרדשיאן מתאווררת

 

אז כנראה ש-2017 היא שנת הפטמה, שאולי זה בסדר ולגיטימי, אבל לא בטוח שזה משחרר. כלומר, לפחות כל עוד זה נעשה באופן הזה. כל עוד מרבית הכוכבות בוחרות לשחרר את שלהן בתמונות אינסטגרם מפולטרות ובתנוחות מיניות, ולא כשהן מתהלכות להנאתן בחופשיות ברחובות כפי שעשו קנדל ואחותה הגדולה קים, הן רק מנציחות את טענת הנגד – שמדובר באיבר מיני לכל דבר, ולא בכזה שהוא בסופו של דבר חלק טבעי מהגוף. כך ששוב אקט שיכול להיות פמיניסטי ומקדם נשים באופן משמעותי, הופך כלי שעוזר לסלבריטאיות שקופצות עליו כדי לגלגל עוד כמה לייקים.