ברשימת הדברים שרוב הנשים לא ירשו לעצמן להיתפס איתם בחיים, תמצאו במקום גבוה יחסית איבר גוף פשוט, תופעה טבעית לחלוטין שמשום מה למדנו להתפדח ממנה – פטמות זקורות. נכון, יש הרבה נשים שדווקא מתהלכות עם פטמות שמזדקרות מבעד לחולצתן בלי שום בעיה ובחופשיות מרשימה, אך כמות הנשים שיסיתו את מבטיהן אל אותן משוחררות בקנאה או סלידה היא גדולה. הרי מה אנחנו לא עושות כדי שבחיים לא ניתפס עם פטמה שקצת בולטת כשקר, אבל מה בעצם כל כך מפחיד אותנו בפטמה מזדקרת? והאם זו סיבה מספיק טובה לחנוק את עצמנו בחזיות מרופדות ומסורבלות?

 

ריהאנה וסלינה גומז עושות נזק לתנועה לשחרור הפטמה

הסלבס החליטו ש-2017 היא שנה טובה להיפרד יפה לשלום מהחזיות. התירוץ הוא כמובן אקט פמיניסטי. התוצאה פחות

ריהאנה משחררת את הפטמה

לכתבה המלאה

ובכן, יש הרבה נשים שהבינו שהסלידה הזו שלנו מפטמות זקורות היא לא ממש עניין שפוי. כאמור, מדובר בדבר הכי טבעי, ואולי גם הכי נשי, שיש. ויש כאלו שאף החליטו למחות על הצנזורה הזו שהחברה מחילה על הפטמות שלנו, בצורה הכי פשוטה שיש: במקום להחביא את הפטמות שלנו, הגיע הזמן שנתחיל להתגאות בהן.

 

"Just Nips" היא חברה חדשה שהוקמה לאחרונה על ידי מולי בורמן והכתה גלים בעולם האופנה. מה היא מוכרת? פטמות. פטמות מזויפות, זקורות, שנעות בין המידות "קר" ל"קפוא", ובין גוון "קרם" לבנבן ל"קקאו" שחום, חלקן לשימוש יומיומי וחלקן מתאימות במיוחד לשימוש מתחת לבגד הים. 10 דולר לסט פטמות חד פעמי, 25 דולר לסט רב פעמי. כן, היא פשוט מוכרת פטמות מזויפות.

 

 

"כולם שואלים אותי איך בכלל הגעתי למצב בו אני מנהלת חברת פטמות מזויפות", מסבירה בורמן באתר החברה. "אז בקצרה, אני אוהבת את המראה וגרמתי לזה לקרות". בשנות ה-90 סמנת'ה מ"סקס והעיר הגדולה" חלמה להיות 'זקורה לנצח', והנה, 20 שנה אחרי החלום מתגשם וכל אישה יכולה ליהנות ממראה זקור תמידי.

 

בורמן כמובן לא המציאה את הטרנד האופנתי הזה. היא רק הפכה אותו לעממי. אך בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר סלבס מתהלכות עם פטמות חופשיות וזקורות – ריהאנה, קייט מוס, מיילי סיירוס, כריסי טיגן, בלה חדיד, סלינה גומז, כמובן כל משפחת הקרדשיאנס מקים ועד קנדל, ועוד ועוד. התופעה שנודעה בקרב המפורסמות כתנועת "Free The Nipple" כבר מככבת תקופה ארוכה בכותרות – ובאמת הגיע הזמן שהיא תגיע גם לרחוב. לשם צורך זה, הרעיון של פטמות זקורות מזויפות הוא אולי קצת מוזר, אבל הוא בהחלט התחלה טובה.

 

קים קרדשיאן משחררת את הפטמה

 

אך הפטמות המזויפות לא משמשות רק כפריט אופנתי וטרנדי. בתקופה הקצרה בה החברה קיימת, פטמות הסיליקון התגלו גם כפיתרון נחוץ ומבורך לנשים שעברו כריתת שד. "ככל שהמוצר צבר פופולריות, נשים מכל רחבי העולם פנו אליי כדי לשתף בסיפורים על חייהן אחרי הכריתה, ללא פטמות. במקום לשלוח אותן לעמוד הקניה, ביקשתי מהן את כתובת המשלוח שלהן ושלחתי אליהן דוגמיות חינמיות מיד. זה המעט שיכולנו לעשות", היא מספרת. "תרמנו בהצלחה מעל ל-1,000 מוצרים לארגונים ועמותות שקשורים בסרטן השד ולנשים נזקקות בכל רחבי ארה"ב. בקרוב, כל קופסה של פטמות תכיל הנחיות לבדיקת שד עצמית". גם מסר חשוב לשחרור האישה, גם דאגה לבריאות שלנו וגם פריט אופנתי מדליק במיוחד. מה עוד אפשר לבקש?

 

ועכשיו ברצינות. בין אם המוצר החמוד הזה באמת יתפוס כטרנד אופנתי ובין אם רק יחזיק ככותרת במגזינים, אין ספק שהוא מעלה פה לפחות נקודה אחת חשובה – הפטמות הזקורות שלנו הן הדבר הכי טבעי שיש. אין שום סיבה שנמשיך להתבייש בהן, או שנסתכל על פטמות של נשים אחרות בסלידה. במשך שנים לימדו אותנו שזה "לא יפה", שזה "מביך", ושחס וחלילה יחשבו שאנחנו "פרוצות", כי כמובן שפטמות זקורות הן אך ורק סמל להתעוררות מינית, ולא תופעה טבעית לגמרי שמושפעת מעוד המון גורמים שונים, ביניהם המיזוג.

 

בפעם הבאה שתראו אישה עם פטמות זקורות, תזכרו שאין לה במה להתבייש. אולי פתאום תחשבו שזה דווקא נראה יפה. ואולי אפילו תאהבו את המראה מספיק כדי לקנות לכן פטמות מזויפות וזקורות לעד. או שפשוט תזרקו את החזיות המרופדות לעייפה באיזו מגירה נשכחת, ותתחילו להתגאות במה שאמא טבע נתנה לכן.