ב-2016 תמונת האב ובנו במקלחת (שצולמה שנתיים קודם לכן) הצליחה לשבור את האינטרנט. אי אפשר להתעלם מהדימוי שבמבט ראשון נראה חולני ומפחיד: גבר וילד יושבים ערומים בתוך מקלחת. רק אחרי שמתבהר הסיפור שמאחוריה, הלב מתחיל להירגע ואפילו להתרגש, שכן מדובר בתמונה של אב שכחלק מניסיונות הורדת החום הגבוה של בנו, שסבל מהרעלת סלמונלה קשה, הוא נכנס איתו למקלחת קרה וישב איתו שם במשך שעות.

 

עוד באון לייף: 

 

 

את הרגעים האלו תעדה האם, הת'ר ויטן, שהיא גם צלמת במקצוע. כשהחלו להישמע קריאות נגד התמונה מגולשים זועמים ברשת, שהאשימו את ההורים בהפצת חומרים פורנוגרפיים ופדופילים, ויטן סיפרה בפוסט ארוך  את הסיפור המרגש שמאחוריה.

 

בין השאר כתבה אז "יצאתי לרגע מהמקלחת וחזרתי עם המצלמה שלי כדי לצלם כמה תמונות של הרגע המדהים הזה כדי שאוכל לחלוק אותו אחר כך. כשפרסמתי את התמונה נדהמתי לגלות כמה אנשים החמיצו את הסיפור וראו בהיעדר הלבוש של שניהם את עיקר הסיפור. אנשים פשוט נתפסו לעובדה שהם עירומים ונמצאים ביחד במקלחת. אמרו לי שחציתי קו, שזה יותר מדי אינטימי, שזה לא אמור להיות גלוי לציבור".

 

 

אבל ההסברים האלו לא הניחו את הדעת של כולם, שכן אדם אנונימי החליט להגיש תלונה לרשויות באריזונה (המדינה בה משפחת ויטן מתגוררת). ויטן שוב יצאה למתקפת הגנה, והפעם למענה. במכתב ארוך שמסביר את השתלשלות האירועים היא כתבה:

"בחודש מאי 2016, תמונה של בעלי מנחם את הילד החולה שלנו במקלחת הפכה ויראלית. עד כה, היא הגיעה ליותר מ -9 מיליון אנשים ברחבי העולם והיא משכה הרבה תשומת לב (בעיקר חיובית). מכל מיליוני האנשים, אדם אחד שלח תלונה לרשויות המקומיות שלנו. תומאס ואני נחקרו על ידי מחלקת בטיחות הילד של אריזונה והמשטרה על מספר טענות שהאדם טען בפני מחלקת הבטיחות, שלפי הבנתנו לקחה את העניין באופן 'קשה ושלילי'.

 

המשטרה מיד אמרה שהם לא הולכים לעשות שום פעולה נגדנו וכי הם סוגרים את התיק באופן מידי. החוקרת ממחלקת הבטיחות, לעומת זאת, כבר כמה חודשים מנסה להציג אותי בתור אמא לא צנועה, מוזנחת ומתעללת. כל זאת על בסיס הריאיון היחיד שהיה לה איתי, שבסופו היא גם הודתה שהיא מבססת את רוב דעותיה עלי על סמך זה שהנקתי את אחד התאומים שלי לאורך כל הריאיון, וזאת מבלי לכסות את עצמי או את הילד שלי. כמובן שכגד זה היא לא יכולה לעשות כלום, שכן זה לא עומד בניגוד לחוק.  

 

בסופו של דבר, הטענה היחידה שהיא הצליחה להוציא היא (רק) כלפיי, על זה שלדבריה לא שמרתי על ילדי ובגלל שהתמונה הופצה ברשת, חשפתי אותו לסיכון בלתי סביר של נזק. ההאשמה הזו עומדת בניגוד לחוקי ההזנחה של אריזונה וגם מתנגשת עם העבודה שלי כאמנית, אבל אם הטענה שלה תתקבל, זה אומר שלא אוכל לאמץ ילדים או לעבוד עם ילדים – כלומר גם לא לצלם אותם, מה שאני עושה למחייתי".

 

את כל זה כתבה ויטן כחלק מעצומה, שנועדה על מנת לעזור לה לגייס כספים כדי להילחם בהאשמות האלו, ולהוכיח שהיא לא רק יכולה להמשיך לעבוד עם ילדים, אלא לא פחות חשוב מזה: שהיא אמא ראויה ומסורה.