הבוקר התעוררנו לידיעה שמותג המשקפיים קרולינה למקה בחר כפרזנטור לצד בר רפאלי את ג'רמי מיקס. השם שלו בטח לא אומר לכם הרבה, אבל סביר להניח שאם נציג אותו בשמו השני – הפושע החתיך בעולם – כבר לגמרי יהיה לכם ברור על מי מדברים.

מיקס התפרסם ב-2014, אחרי שתמונת המעצר שלו התפרסמה והפכה אותו לכוכב רשת בין לילה. שנתיים לאחר מכן הוא שוחרר הישר לזרועות אשתו האוהבת, ילדיו והסוכן החדש שלו, שכבר תפר לו קמפיינים עבור מותגים ומעצבים מובילים. את החיים הקודמים שהוא סיפק להם, הכוללים את כל מה שמשתמע מאבא חבר כנופיות ומכור לסמים, הוא החליף בווילה בשכונה יוקרתית ותמונות אינסטגרם שבהן הוא מראה את הבילויים המשפחתיים שלהם.

 

עוד באון לייף: 

 

עם זאת, לפני כמה חודשים, התדמית הנקייה של מיקס שוב התלכלכה, אחרי שתמונות שלו מבלה ביאכטה עם יורשת המיליונים שמשפחתה אוחזת ברשת האופנה "טופשופ", קלואי גרין. פתאום, כל אותן מעריצות שנפלו שדודות לרגליו השריריות ועיניו הכחולות של מיקס, החלו לכתוב לו מכתבי נאצה על היותו בוגדני ושפל. כי כנראה שהעובדה שהוא היה פושע אלים שישב בכלא תשע שנים על שוד אלים ואחזקת נשק, לא ממש פגעה להן בבטן הרכה כמו בעל שבוגד באשתו עם בחורה צעירה ועשירה. באותו הרגע המניות של מיקס ירדו באופן חד, מה שכנראה מאפשר לחברה ישראלית לשכור את שירותיו.

 

איש משפחה למופת. מתוך האינסטגרם

 

למקה, שחלק ממניותיה שייכות לבר רפאלי, אוהבים לעשות רעש ככל שזה מגיע לקמפיינים שלהם. בשנה שעברה רפאלי השתמשה בקשריה עם סולן להקת אירוסמית' סטיבן טיילור וכעת נראה שהבטן של החודש השמיני שלה לא נראית להם מספיק אטרקציה, לכן הם החליטו לצרף אליה את מיקס. נראה שעצם הבחירה בפושע החתיך כבר החזירה את ההשקעה בו, שכן כולם ראו לנכון לכתוב על כך, כולל אנחנו. אך כמו תמיד עולה השאלה – מה המחיר האמיתי.

 

אני מאמינה בזכותו של אדם להשתקם. או אולי נכון יותר יהיה להגיד שאני מאמינה בזכותו של אדם לעשות תשובה. להחליט שהוא משנה את חייו ובוחר מעתה בחירות אחרות, מתוך חרטה כנה ואמתית. במקרה כזה, זכותו כמובן להתפרנס בכל דרך לגיטימית ואנחנו כחברה צריכים לתת לו את כל האפשרויות וההזדמנויות לעשות את זה.

אך האם זהו באמת הסיפור שעומד מאחורי מיקס? אם כן, הוא בהחלט ראוי להיות לא רק דוגמן, אלא אפילו סוג של מודל עבור צעירים שצריכים ללמוד על החטא, עונשו והגדילה ממנו. אך אם מדובר בפושע שמעולם לא ביקש סליחה על פשעיו ומיד אחרי ששוחרר קפץ לזרועות דולרים, מעריצות ובגידות – אין לי שום עניין להעניק לו פרסים, או למלא את שלטי החוצות בפרצופו, כדי שילדינו יביטו בו בהערצה ויחלמו להיות כמוהו.

 

בפרסומת לקלווין קליין

 

דווקא כעת, כשברבור נכנסה לפאזת האימהות שלה, הייתי רוצה שהיא תחשוב כמוני, ותנסה להשפיע על כך שאת המרחב הגם ככה ממוסחר שלנו, ימלאו דמויות שהן קצת יותר ראויות לחיקוי ולהערצה. מודלים שהם לא רק סופר מודלס, אלא גם בעלי ערך מוסף.         

אין ספק שהקמפיין עם מיקס באמת יגרום לי ללכת עם משקפי שמש. ולו רק כדי לא לראות את פרצופו, מה שמזכיר לי שבימינו, באמת כל מה שצריך כדי להצליח זה להיות פרצוף יפה ותו לא.