כבר שבוע שאני גוררת משהו. כאבי ראש כזה וקצת צרידות וכאבי גרון. לא משהו שגורם לי הפסיק לעבוד או לשכב במיטה, לא משהו שמונע ממני לעשות כביסות או לבשל או להתיישב מכורבלת מול הטלוויזיה ולוותר על אסיפת הורים, סתם תחושה רעה. למעשה בואו תראו לי אמא שבגלל כאב ראש מוותרת על סדר היום וישנה או מכריזה שהיא חולה. אמהות לא חולות הן גוררות הכל וממשיכות. אז המשכתי. בהתחלה חשבתי שאולי שכחתי לשתות ואחר כך הבנתי שדווקא שתיתי אבל בכל לגימה הגרון כואב. אחר כך ניסיתי להבין אם הלכתי עם נעלים לא נוחות והמסקנה הייתה שהרגליים כואבות סתם, בלי סיבה, בלי עקבים או מגפונים. אבל כאמור המשכתי.

ככה הגעתי לשעה 9 בערב, אחרי שתי כוסות תה וכדור מציצה לגרון ואפילו ויטמין סי אחד בדובונים של הילדים, כי זה מה שיש כאן, החלטת למדוד חום. בטוחה שכולן מכירות את הסיטואציה הזאת, ערב, הילדים הלכו לישון ועכשיו השאלה היא איפה מודד חום בבית. אני זוכרת שקנית כמה מודדי חום, אחד נמצא במגירת התרופות והוא בלי בטריות ולכן לא עובד. איפה השאר? שאלה טובה. אני בטוחה שאם יש לך ילדים קטנים את מכירה את זה שמודד החום היחידי שנמצא בבית הוא של התינוק ואת ממש לא רוצה להשתמש בו. גם כשיש ילדים גדולים לא בטוח שתמצאו את מה שתחפשו. וגם אני לא מצאתי.

אז אין מודד חום וככל שאני ארגיש רע אין סיכוי שאגרור את עצמי לכיוון רופא לילה או כל פתרון אחר ולצאת לקנות מודד חום גם פתרון רע, כי עד שהגעתי למיטה אני לא יוצאת ממנה עד הבוקר.

מה עושים? לפני הכל מזכירים לעצמנו שמותר לעצור ולנוח עוד לפני שמרגישים חום או צורך להגיע לרופא. מחליטים שמותר לעצור ומותר להרגיש לא טוב.

 

אם לא עצרנו זה הזמן לחפש פתרונות מהירים לאמהות עסוקות שלא עצרו בזמן ואחד כזה הוא  TYTO או שמו העברי טייטו. מדובר במכשיר קטן המתחבר לאפליקציה בנייד שלנו, פשוט מורידים את האפליקציה בקלות (את זה הילדים גם יכולים לעשות) ובעזרת סיסמה מתחברים. טיטו מאפשר ביצוע בדיקה רפואית גופנית מרחוק, בתחומים: אף-אוזן-גרון, לב, ריאות, עור, טמפרטורה ובטן. המכשיר הקטן, בזרת הסברים קוליים, מסביר איך ניתן לבדוק כל דבר. למשל בדיקת אזניים מצלמת את האוזן ושומרת את הסרטון. כל זה נשלח לרופא.

המכשיר מאפשר בדיקה מרחוק של רופאי האון ליין של כללית (ילדים ומשפחה) ולא מצריך לצאת מהבית לבדיקות "פיזיות", כיוון שהסרטונים או הקלטות עצמן נשלחו לרופא, שיכול להליט מרחוק עד כמה המצב בעייתי אם יש צורך תקבלו למייל מרשם.

המכשיר מצוין בעיני גם לכל מחלות הכאילו ואמא כואב לי הראש דווקא ביום שיש מבחן. בכמה דקות אתם מקבלים תמונת מצב של הילד ולא צריכים לחשוב אם הוא חולה או מתחלה והאם כאב האוזניים הוא אמיתי או נגרם מהצעקות של המורה.