בשנים האחרונות במיוחד, ובשנה האחרונה בפרט, מתחזקת אצלי יותר ויותר ההשלמה שאני נקבת אלפא, ארצה או לא ארצה. שנים ניסיתי להלחם בעניין, אך לשווא. את יצר ההנהגה, הדעתנות והכוחנות לפרקים ניסיתי למזער, להסתיר ולשנות-ללא הצלחה יתרה.

 

האישיות שלי התפרצה החוצה במלוא עוזה בדיוק ברגעים הפחות רצויים מבחינתי. לוגית, ידעתי שאני מרחיקה מעלי המון גברים שמרגישים מאוימים, אבל המבנה האישיותי היה חזק ממני. כשניסיתי לדכא אותו על מנת לשאת חן בעיני אחרים, שילמתי מחיר אישי כבד של תיסכול ותחושת חוסר מיצוי עצמית - להלן הנישואים הכושלים שלי.

 

לפני כמה ימים היה לי ויכוח בנושא עם חבר. לטענתו, נקבת האלפא הנכונה, יכולה להפוך גם גבר בטא לבן זוג ראוי ושיוויוני. אני טענתי שזה אוקסימורון, שהרי אם גבר בטא צריך גורם זר כדי להפוך לגבר אלפא, הרי שאיננו אלפא מלכתחילה. מנסיוני במערכת יחסים כזו, נקבת האלפא היא המנוע מאחורי הקשר.

 

היא תנהיג, תדחוף, תשנע ותספק דלק באופן בלתי פוסק. הוא תמיד ישתרך מאחור- זקוק להנעה, לתמריצים, לליטופי אגו ולחיזוקים בלתי פוסקים. חוסר היוזמה והאמביציה הם בעוכריו והוא לא מעוניין לקדם את מעמדו בהיררכיה כדי "להשתוות" לבת זוגו. נהפוכו, נוח לו מאד להיות מובל.

 

 

 

חבר אחר, הסכים איתי ואף חיזק את התאוריה כשהוא נותן כדוגמא לעניין את בית המלוכה הבריטי: כשמלכת אנגליה מתחתנת, היא נשארת מלכה. בעלה מנגד, הופך רק לנסיך ולא למלך.

 

כך משמרת נקבת האלפא את מעמדה כנגד בן זוגה ה"נחות" ממנה. מלך אנגליה לעומת זאת, תמיד ישדרג במעמד הנישואין את בחל"תו לכזה של מלכה (איך השחלתי לכאן בכישרון גם אקטואליה על קצה המזלג, אה?).

כלומר, התיאוריה מאששת לכאורה את הקביעה שרק הזכר יכול לשדרג את מעמד בת זוגו. אין פה ווייס- וורסה. נכון שיש נשים וגברים רבים שהעסקה הזו משרתת היטב את מטרות הזוגיות שלהם. לנשים אין בעיה להתחתן עם יס-מן שיסור למרותן עם כל פיפס, והגברים מוכנים לתת לאשה את המושכות באופן כמעט טוטאלי, כי ככה יותר נוח.

 

המשחק הזוגי המתעתע

אני לעומת זאת, לא מסוגלת לחיות ככה, בטח שלא לאורך זמן. אותי זוגיות שכזו מתישה, מתסכלת, לא מספקת, לא שוויונית והנורא מכל- גורמת בהכרח לזילות במעמד בן הזוג הגברי במשוואה שזה לעניות דעתי, גזר דין מוות לכל קשר זוגי נורמלי.

 

נניח אבל לרגע את הזוגות הללו בצד. כי תכל'ס, כל זמן שבמשחק הזה משחקים שניים בהסכמה מלאה, אין בכך בעיה. הבעיה מתחילה כשאת נתקלת ב"מאחזי העיניים?, הטוענים לכתר אם תרצו (זרמתי עד הסוף בנושא ההקבלה המלכותית).

 

צורתם החיצונית של אלה וכלל התנהגותם כלפי חוץ מטעים ומתעתעים במפגיע. הם גבריים למראה, מסמנים את הטריטוריה וכל נקבה אפשרית ומתופפים על החזה בצרחות אימה כמו זכרי אלפא, אבל אז מגיע רגע האמת ואת נכנסת איתם למיטה.

 

חיש קל הופך המתעתע מזכר דומיננטי סמור עורף לכלבלב מבוהל, שנועץ בך מבטים משתאים. הוא לא יודע איך בדיוק לתפעל את הנקבה שלמולו. זו שלוקחת יוזמה, זזה המון, עושה הרבה יותר מדי קולות, ובכלל מאיימת כפי הנראה על הבולבולון המלכותי, זה שעד לפני שניה טען שהוא יכול להשתין הכי רחוק, הכי חזק והכי טוב.

 

זהו רגע האמת, מולך שוכב זכר בטא טיפוסי במסווה, ש"נתפס עם המכנסיים למטה". תרתי משמע. זכר בטא שעושה הרבה רוח וצילצולים של אחד שמחפש נקבת אלפא אבל תכלס, לא מבין את משמעות המושג.

 

וכך את נותרת כשחצי תאוותך בידך, ומכורח הנסיבות והתסכול עושה את מה שכל נקבת אלפא יודעת לעשות היטב בחברת גבר בטא: נובחת ונושכת. חזק. במטרה להכאיב. כי ככה ייעשה למתחזה!!!

 

אז כן. רק לאחרונה הגעתי להשלמה עם הבלתי ניתן להשלמה- זה מה יש, זו אני. טייק איט אור  ליב איט. אם אין לך כגבר, ביצי ברזל בדי להתמודד מולי, אנחנו לא אמורים להיות ביחד.

אם יכולת היוזמה, המיניות, העצמאות, השפה הרהוטה וכושר הביטוי שלי גורמים לך להרגיש מסורס, אז אני בטוחה שיש עוד המון פרחי קיר למיניהן שיתאימו טוב יותר לצרכיך הזוגיים.

 

כאלה שלא יערערו על החלטותיך הבלעדיות, לא יפקפקו בגבריותך בין הסדינים, יעשו את כל המטלות הנשיות לפי הספר והס מלהזכיר שלא יפתחו קריירה עצמאית ופורחת (רחמנא ליצלן).

 

לעומת זאת, אם אתה מספיק בטוח בעצמך, יודע היטב מה אתה שווה ומחפש בת זוג שתיתן לך קונטרה מדי פעם אבל בעיקר תשמח לאחד איתך כוחות כדי להנהיג, ביחד-אני וחברותיי ללהקה מחכות לך כאן.

 

בינתיים, בצר לנו, נסתפק בזכר בטא אקראי שיפול לידינו ובלילות נשב ביחד וניילל אל הירח על מר גורלנו.

 

רוצים להמשיך ולנבוח עם בייב?

חפשו אותה בפייסבוק, הצטרפו לדף הבית שלה, או עקבו אחריה בטוויטר.