מכירים את האנשים שלא מסתדרים עם אף אחד בעבודה? לא כדאי לכם להיות אחד מהם. מחקר חדש ומקיף של אוניברסיטת תל אביב גילה שיחסי חברות ותמיכה בין עמיתים עושים הרבה יותר מרק להפוך את מקום עבודתכם מהנה יותר - הם גם שומרים על החיים שלכם. לפי המחקר, מי שסובל מתמיכה נמוכה ולא מוצא לעצמו חברה במקום העבודה עלול למות מוקדם יותר.

 

עוד ב-Onlife:

 

המחקר שנערך בשיתוף עם מכון המחקר של קופת חולים כללית כלל 20 שנות מעקב אחרי תיקים רפואיים של 820 נבדקים שהחלו לעבור בדיקות תקופתיות בשנת 1988. הנבדקים עובדים בחברות גדולות במשק הישראלי העוסקות בתחום הפיננסי, הביטוח, השירות הציבורי, שירותי הבריאות והייצור. במהלך השנים הללו החוקרים, ובראשם פרופסור ארי שירום מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, נטרלו משתנים שונים שעלולים להשפיע על התחלואה של האדם כדי לבודד את ההשפעה של אופי הקשרים החברתיים בעבודה.

 

החוקרים התחשבו בהסברים פסיכולוגיים, בעיות בריאותיות של כולסטרול גבוה, תרכובת שומנים גבוהה בגוף, בעיות לחץ דם, אשפוזים מוקדמים, עישון, שתיית אלכוהול. כמו כן ניתנה לחוקרים גישה חופשית לתיקים הרפואיים של כל הנבדקים כך שהם קיבלו נתונים מעמיקים על מצבם הבריאותי המשתנה. עד סוף המחקר נפטרו 53 אנשים.

בנוסף לכך מילאו הנבדקים שאלון בתחילת המחקר אשר ביקש לבדוק מה היחס בינם לבין עמיתיהם, האם הם מקבלים תמיכה מהממונים עליהם ומעמיתיהם ומהי רמת השליטה והאוטונומיה שהם מרגישים שיש להם בעבודה.

 

"תחושת אוטונומיה ושליטה", מסביר פרופ' שירום, "היא תחושת הנבדק בנוגע למרחב ההחלטות שלו, יכולת ההשפעה שלו על נושאים הקשורים ישירות לעבודתו, יכולת קבלת מידע, חופש בקבלת החלטות כיצד לבצע את המשימה שהוטלה עליו.  קיים קשר ישיר בין אותה תחושת אוטונומיה לבין דרגתך בארגון, וככל שאתה עולה בסולם הדרגות, כך תרגיש אוטונומיה גדולה יותר, אך גם כעובד זוטר תחושת אוטונומיה אמורה להתקיים".

 

ממצא ייחודי נוסף שהתגלה, מעבר לקשר בין בדידות למוות מוקדם, הוא שהתמיכה החברתית צריכה להגיע דווקא מעמיתים ולא מהממונים עליכם. "יש סוגי תמיכה שממונה פשוט לא מסוגל להעניק. למשל, בישראל זה נדיר שממונים יתנו תמיכה מוראלית. בסופו של דבר התמיכה של עמיתים היא המשפיעה משום שהיא עוזרת במישרין להתמודד עם לחצים וקשיים במקום העבודה", הסביר שירום.

 

מה תעשו אם ברצונכם לחיות זמן רב יותר:

 

מסקנת המחקר היא שעל מנת להאריך חיים עליכם להתאים  את עצמכם לסביבת העבודה שלכם. אם לא תצליחו להתחבר לקולגות ולקבל את תמיכתם, תסבלו ככל הנראה מחוסר שביעות רצון ולחצים אשר יובילו למותכם המוקדם.

נשים ללא חופש פעולה בעבודה -בריאות יותר

 

ממצא נוסף ומפתיע שהחוקרים גילו הוא שתחושת אוטונומיה ושליטה רבה בעבודה, משפיעה באופן חיובי על בריאותם של גברים, בעוד שאותה רמת שליטה משפיעה באופן שלילי על נשים. כלומר, שבעוד אצל גברים תחושות גבוהות של שליטה וחופש פעולה יסייעו לבריאותם, אצל נשים חופש שכזה יוביל לעודף לחץ ולבסוף למוות מוקדם.

 

על אף שמסקנות אלו הן בעלות מובהקות גבוהה, שירום מסתייג מעט מהגילויים על ההבדלים בהשפעה של חופש פעולה ושליטה בין המינים. "לדבריו הממצא חדש ועלה מתוך נתוני המחקר. הוא מוסיף שעל מנת לבסס אותו עוד יותר, "דיווחנו עליו מתוך תקווה שחוקרים אחרים ישימו לב אליו ויחליטו לבדוק אותו לעומק".

 

מדוע הסייג? שירום מסביר שהאוכלוסייה הנבדקת במקרה זה באה בעיקר מקרב עובדי צווארון כחול שעברו בדיקות רפואיות תקופתיות. כנראה שנשים שעובדות בעבודות מהסוג הזה פשוט סובלות מלחצים רבים יותר מאשר נשות הצווארון הלבן כאשר הן בעלות שליטה רבה יותר", הוא אומר.

 

למרות זאת, שירום מסביר, שעל אף שהמדגם כלל בעיקר עובדי צווארון כחול, ניתן בהחלט להסיק את מסקנות המחקר גם על כלל האוכלוסיה ובתוכה עובדי הצווארון הלבן.