בחלק מהמסלולים מתאימים לעגלות ובחלק מהם כדאי להצטייד במנשא. גם פעוטות שעדיין לא מתורגלים בהליכה ארוכה יוכלו ליהנות במסלולים.

 

ברוב המסלולים תמצאו בריכות שכשוך נמוכות והרבה ירוק, צל ומים. בכולם החנייה לרכב קרובה מאד למסלול.

 

עוד בonlife:

 

מה כדאי לקחת איתכם?

  • מחצלת או שמיכה
  • אוכל ומים לשתייה
  • בגדי ים, נעלי הליכה למים (מומלץ לא להכניס את הקטנטנים לבריות המים בלי נעלים)
  • מצופים  או סירות קטנות
  • קרם הגנה וכובע
  • בגדים להחלפה
  • מגבות

צפון

פארק  הירדן:

1000 דונמים של פארק עם בריכות מים וטחנת קמח ישנה. ניתן להגיע עם הרכב עד לברכות השכשוך, שרובן לא עמוקות. בפארק משטחי דשא גדולים ומתקני פעילות לילדים.

 

אם אתם חובבי הליכה אפשר לקחת בכניסה מפת טיולים ולטייל באחד המסלולים המומלצים.אם אתם יותר הרפתקנים אפשר לשוט בסירות גומי במי הירדן, במסלול משפחתי נחמד

 

איפה: 2 קמ' מצפון לחופי הכינרת

הכניסה: בתשלום וכך גם השייט בירדן.

דברים שכדאי לדעת: הפארק מסודר עם שירותים, מקלחות ואפילו מים חמים וכמובן קיוסק.

 

מעינות סלוקייה

מעיין שכמעט לא מוכר בשמו או כמסלול לטיולים. מדובר במקור המים של מי עדן, שחלקו פתוח כמסלול נחמד, קצר ומסודר. המים קרים וברוב המקומות לא עמוקים. מדובר במסלול של כחצי קמ' וניתן לעשות רק חלק ממנו.

 

איפה: ליד קצרין

הכניסה: חינם

 

 

נחל תל דן

הנחל הגדול מבין שלושת נחלי הירדן. מאפשר מסלול הליכה ארוך ומסלול מותאם לעגלות ולנכים. אפשר גם פשוט לשבת על מי הנחל הקרירים וליהנות מהצמחייה העשירה וממים צלולים.

איפה: ברמת הגולן ליד קיבוץ דן

הכניסה: בתשלום

כדאי לדעת: מותר להיכנס למים רק במקומות מורשים ובבריכות שכשוך

מעין צבי- פארק הדיג

דיג בחכות , טיול טבע מודרך , הרצאה מרתקת  על גידול דגי בריכות , מתכונים שונים של מאכלי דגים, שייט בסירות, צפייה בסרטי טבע , רכיבה על חמורים, פינות חי,  מתקנים מתנפחים, גשר וסולם חבלים , אומגה ותפיסת דגיגונים ברשת, כמו כן ניתן לראות בפארק טחנת קמח עתיקה בת 220 שנה מתקופת השלטון העותומני בישראל.

 

איפה: באזור שפך נחל דליה ליד זיכרון יעקב

כניסה: בתשלום (כ- 40 שקלים)

 

מי קדם: נחל אלונה

נחל אלונה מאפשר הליכה בתוך ניקבת מים. מסלול קל, רצוי להביא פנסים לקטנטנים, וגם לכם ונעלי הליכה במים. הנקבה נחצבה בתקופת הרומאים וקשורה למערכת הובלת מים שנבנתה עד קיסריה.

 

איפה: אזור רמות מנשה, בין זיכרון לבנימינה

כניסה: בתשלום

מרכז

עין חמד:

כבר ראו הרבה מים בעין חמד ועדיין מדשאות גדולות ופארק עם מספר בריכות. הבריכות שהיו פעם עמוקות הפכו עם שנות הבצורת לרדודות ובהחלט מתאימות לקטנטנים. מסלולי הטיול נוחים ברובם לטיול עם עגלה.

 

איפה: מכביש תל אביב ירושלים, לכיוון ירושלים, אחרי אבו גוש

הכניסה: בתשלום (20 שקלים למבוגר 9 שקלים לילד)

 

נחל הירקון

מדובר במסלול קליל במרכז הארץ המאפשר שכשוך במים באזור הנקי של הירקון (מסתבר שיש כזה) באזור דרום השרון. המסלול מאפשר הליכה עם עגלות ומעבר בין גדות הנחל ואפילו שכשוך במים

 

איפה:  נחל הירקון- מצומת ירקון פונים לכיון הוד השרון, בכביש 40

כניסה: חינם

עין השופט

טיול מעגלי קליל עם אפשרות להליכה עם עגלות. ניתן לרדת לבריכות המים במקומות מסוימים. במקום חניון מסודר שבו ניתן לעצור ולערוך פיקניק או לנוח.

באזור שני מסלולי טיול, שמאפשרים לבלות בפארק עד כארבע שעות.

 

כחצי שעה נסיעה משם ניתן לטייל בעין איילה, בכרמל, שם תמצאו בריכת מים רדודים וקרירים.

 

איפה: רמות מנשה

כניסה: חינם

 

 דרום

עין יורקעם

בקצהו המזרחי של המכתש הגדול, ברכס חתירה, נמצאת פינה מיוחדת ומוסתרת. כשתגיעו למגרש החניה לא תבינו מה יש שם בדיוק חוץ ממדבר, אבל ירידה של כמה דקות במדרגות ובירידה תגיעו לבריכה קטנה. מומלץ מאד אחרי השיטפונות אבל גם עכשיו, לאחר חורף מוזר יש עדיין מים.

 

איפה: במכתש הגדול

הכניסה: חינם

כדאי לדעת: בקירבת עין יורקעם נמצא מקום קסום לילדים :החולות הצבעונים". אם תצטיידו בכפות ובבקבוקים תוכלו לחזור הביתה עם בקבוקי חול צבעוני.