לאחר שהדוכסית קייט מידלטון, התאהבה בעיצוביו של טום פורד אפשר לומר שדרכו להצלחה של המעצב הנודע שוב סלולה. זאת, על אף שהקולקציה האחרונה של פורד, שהצליח לשקם את תדמיתו של מותג העל גוצ'י ממיושן לסקסי, נופלת למלכודת של עודף קיטצ' ומניירות ומצועצעת לעייפה. ממש כמו המעצב עצמו.

 

עוד ב-Onlife:

 

טום פורד לצד דוגמניות הלבושות בקולקציית חורף 2011 שלו 

 

 

פורד חזר לעצב בגדי נשים לאחר הפסקה של כ-6 שנים, במהלכן הצליח לביים סרט, להוציא קו משקפי שמש, קו בשמים, קו איפור ואפילו קו לבגדי גברים מחויטים. כמו בעבר, הוא מצליח לרתום את יכולות השיווק ועיצוב התדמית שלו להצלחת הקולקציות תוך שהוא כותב לעצמו את החוקים.

 

 

פרסומת פרובוקטיבית לבושם של פורד

 

 

טום פורד בפרסמות לרכבים משומשים בקנדה. נעשה שימוש בתמונת המעצב ללא אישורו, והשוו אותו לרכב משומש

רוצה לראות את הסחורה? רק אם אתה מיוחס

את הקולקציות בעיצובו הוא מציג לקומץ עיתונאים מצומצם בלבד. הקולקציה הראשונה הוצגה ל-100 אורחים נבחרים בניו יורק והשנייה בשבוע האופנה בלונדון. בתצוגת האופנה הראשונה שלו לקיץ 2011, דגמנו אושיות אופנה אייקוניות ודוגמניות עבר, שחקניות וזמרות - בינהן ביונסה, דפני גינס, מריה ברנסון, לורן היוטון וג'וליאן מור, רובן ידידות קרובות של המעצב.

 

ביונסה בתצוגת אביב קיץ 2011 של פורד

 

 

אף צלם לא הורשה אז להיכנס לאולם, פרט לטרי ריצ'רדסון, וחל צו לאיסור פרסום דגמי הקולקציה. התצוגה נערכה בספטמבר אולם התמונות ממנה הופצו רק בדצמבר כחלק מגיליון ינואר של הרפרס בזאר UK.

 

 

מתוך מגזין  ינואר 2011. על השער הדוגמנית אמיל בלנט

 

 

השבוע, הופץ סרטון קולקציית חורף 2011 של פורד, כ-4 חודשים לאחר שהוצגו הפריטים בחשאי לראשונה. מה שנראה כמצגת שבנות 12 נוהגות להקרין עבור האורחים בערב חגיגות בת המצווהשלהן, יצא למעשה ממטה המעצב החשאי והמקצועי ביותר בביזנס.

מפורסמות ומצועצעות

הבגדים, מוצגים על גופן של דוגמניות על כדוגמת  Abbey Lee KershawKarlie Kloss, Daphne Groeneveld  נשאו את חותמו העיצובי של טום פורד והיו רומנטיים ודרמטיים. הם גם היו מעוטרים בשפע רב מידי של סרטים, תחרות, כיווצים, רפלס ושאר אלמנטים מצועצעים.

 

 

 

 

מעילי פרוות דמויות ייטי, עליוניות וחצאיות מודפסות בדוגמאות זברה, שמלות קטיפה מחויטות בצבעי כחול ושמלות ערב מתחרה שחורה, כמו גם פרוות עשירות בגווני אפור ושחור, בלטו בין הדגמים. תיקי קלאץ' עשויים נוצות, או תיקי נשיאה מעור קרוקודיל ונעלי עקב שחורות השלימו את ההופעה, והמוזיקה בעלת הגוון הספרדי הדגישה את האלמנטים שהושאלו מהפולקלור הספרדי שהופיעו בחלק מהעיצובים (חצאיות עם אמרה מסולסלת, עליוניות בולרו ושלים).

 

 

 

 

בניגוד לקולקציות שעיצב פורד בעבר לבית האופנה YSLאו Gucci, הקולקציות שהוא מציג היום מלאות בפאתוס ומניירות עיצוביות מיותרות, ממש כמו התנהגותו האישית של המעצב שברוב ראיונותיו הוא נראה זחוח ויהיר. האובססיה שלו לנעורים מתבטאת לא רק בגזרות ההדוקות ומראה מלוקק יתר על המידה אלא גם בהתמכרותו האישית להזרקות הבוטוקס (יש הטוענים כי גם למתיחות פנים) ובשכבות המייקאפ הכבדות המרוחות על פניו.

 

 

קולקציית חורף 2011 של פורד 

סיפור האהבה עם מידלטון

את קייט מידלטון, הדוקסית מקימבריג' והצלע החדשה של בית המלוכה, פגש פורד בארמון קנזינגטון במהלך ערב הגאלה לכבוד ארגון הצדקה ARK, ארגון העוסק באיסוף תרומות עבור ילדים עניים או נזקקים בכל רחבי העולם. הנסיכה לבשה שמלה נוצצת מעוטרת אבני סברובסקי (מחירה 3,835 אירו) שעיצבה עבורה ג'ני פקהם הלונדונית ובגזרת הנעליים כיכבו נעלי העקב שנקנו באחת מרשתות האופנה המהירה האהובות עליה, , LK Bennettמחירן 175 אירו.

 

 פורד, לבוש מקטורן קטיפה כחולה האופייני שלו, נצפה מפטפט עם מידלטון בזמן שדוגמניות על אחרות, לבושות בעיצוביו היו עסוקות בגיוס כספים.

 

 

בסוף החודש, אמורה מידלטון לצאת עם בעלה, הנסיך ויליאם, לירח הדבש שלהם בקנדה. האם טום פורד הוא האיש שיספק לה את 40 האאוטפיטים הדרושים לכלה הטריה והמדוברת? אם כן, היא עשויה לקבל כרטיס לחוג הידידות היוקרתי של פורד, כמו גם מקום של כבוד ברשימת המתלבשות הטובות. מי יודע, אולי אפילו תצליח לחזור לשורשיה ותעלה שוב על מסלול התצוגות של המעצב.

 

 

דיאנה הייתה שם קודם

אבל לפני שנפצח בחגיגות ונכתיר את מידלטון לשגרירת הסטייל של ארמון בקינגהם, איך אפשר שלא להזכיר את החמות? אחרי הכל, מדובר בנסיכה דיאנה, שנהגה גם היא להתעטף בעיצוביו של פורד (אז לבית גוצ'י), כאשר היא נושאת את התיק בעל ידית הבמבוק המפורסמות של המותג, משקפי שמש מנומרות ושמלות שיפט מעודנות.

 

דיאנה בגוצ'י