כיום הצוות המקיף את הנשיא הוא צוות של נשים מנהלות.

הסיבה היא שהנשיא עצמו מאפשר את זה ומעודד את זה. בעבר הוא היה מוקף גברים שעבדו בצורה היררכית מאוד, בשונה מהצורה השיתופית שאנו עובדות בה כיום. רק בשנים האחרונות הוא נחשף לנושא של ניהול נשי ויכולות נשיות בנושאים של ניהול.

 

אני לא עושה אפליה וכמובן שאנשים נמדדים לפי קורות החיים שלהם ולא לפי מינם, אבל אני בפירוש אוהבת לעבוד עם נשים.

זה לא אומר שאני אבחר לעבוד רק עם נשים. בבית הנשיא יש לנו צוות מעולה שכולל גם הרבה גברים מקצועיים ומוכשרים בתחומם.  

אצל נשים הרבה יותר מפותח כל עניין המולטי טאסקינג והעבודה המתחלקת על פני תחומים שונים בו זמנית.

 

נשים שמות את האגו בצד ועובדות בשותפות.

 נשים מביאות למערכת סוג עבודה שמעודד את זה. כמו כן, להבדיל משנים קודמות, לא מספיק להתמקצע רק בתחום אחד, כשם שיועץ תקשורת צריך להבין השלכות משפטיות ולהפך.  לשמחתי, יש בבית הנשיא גם גברים שעובדים לפי כללים נשיים, בשותפות מלאה.
 

ניהול בית הנשיא לחלוטין לא היה הכיוון שלי בתחילת הדרך.

בתקופת לימודי לתואר הראשון בירושלים פנו אלי וביקשו שאצטרף לצוות שאירגן את הסיורים של רבין. הצטרפתי ואחרי זה המשכתי לעבוד במשרד ראש הממשלה עם רבין באופן אישי.

 

עם פרס התחלתי לעבוד מיד אחרי רצח רבין ב-95.

בעצם, ביום הרצח עצמו, רבין עשה לי היכרות רשמית עם פרס, ממש על המדרגות בכיכר.

אחרי שרבין נורה פרס ביקש ממני לא ללכת הביתה ולהישאר לעבוד איתו. מאז אנחנו עובדים יחד. עברנו שנים רבות של עבודה משותפת בתפקידים השונים שהוא ביצע, גם בטוב וברע, וייאמר לזכותו שהוא מנהיג-מנהל מאוד משתף. לוקח לו זמן לתת אמון באנשים, אבל ברגע שרכשת את אמונו חשוב לו לשמוע מה אומר הצוות הקרוב אליו ומה עמדותיו.

 

כל יום בבית הנשיא הוא יום לחוץ.

לא סתם המאבטחים מכנים את הנשיא "השפן של אנרג'ייזר". יש עבודה סביב לוח הזמנים של הנשיא מהבוקר עד הלילה. זה מתחיל בפגישות בטחוניות וחברתיות בבוקר ממשיך במפגשים עם קהלים שונים מרחבי הארץ ועד הופעה מול קהלים שונים בבית הנשיא. אני עובדת בניהול הבית עצמו ובניהול כוח האדם שמלווה את הנשיא.

 

ביני ובין הנשיא יש יחסים של כבוד הדדי והקשבה.

אני לא אוהבת ששואלים אותי באילו תחומים אני משפיעה על הנשיא, כי אני לא רואה את זה ככה. יש בינינו עבודה משותפת לאורך שנים עם הרבה כבוד הדדי והקשבה. אני לא אוהבת לחשוב במונחים של "מה אני תורמת לנשיא".

נשארתי לצדו שנים, כשמילא תפקידים שונים, מתוך אמונה באיש ובתחושה שזה הדבר הנכון לעשות. יכולתי לעזוב בתקופות מדבר ויובש תעסוקתי, אבל לא עזבתי את האיש בגלל מי שהוא.

אמהות היא אחת ההחלטות החשובות שלימדו אותי לא לפחד.

נושא האמהות תמיד מביא איתו דילמות וההחלטה שלי היתה להמשיך לעבוד במשרה ניהולית בכירה ולהצליח לדבוק באמהות. קיבלתי מזה שני מסרים מאד ברורים: א. זה אפשרי, ב. לא צריך לפחד. הפחד הוא לרועץ וזה המכשול שעומד בפני נשים שחושבות שלא יצליחו לשלב בין השניים.

פעמים רבות זה משהו פנימי וצריך להתגבר ולהבין שזה אפשרי.

ומעבר לזה: מותר לדרוש דברים ולעמוד על שלך. זה אפילו קל.

 

אפשר לשלב אמהות וקריירה בלי לשלם מחיר גבוה, אבל זה קשה מאד.

כאמא לילדים, אני רואה את האפשרויות שיש כיום לאמהות לעבוד ולהימצא בעמדות ניהול בשונה מבעבר. הכל עניין של ניהול זמן נכון וסדרי עדיפויות. ישיבות צוות או סיעור מוחות הם אירועים שיכולים להתקיים בשעות הבוקר ולא להיגרר לשעות אחר הצהריים. חשוב שמרכז העבודה יתקיים בבוקר, כך שאחר הצהריים אפשר יהיה להיות עם הילדים ולחזור לעבודה בשעות הערב, לענייני מיילים ודברים פחות דחופים.

אם משהו לא דחוף מספיק ? הוא יחכה לערב. אני רואה בזה דרך נכונה ואין סיבה לא לעבוד ככה בעבודות מסוג כזה.

 

ניהול נכון זה מה שקורה כשאת לא נמצאת.

אם עובדים מסודר יש פחות בלת"מים ופחות צורך ב"כבוי שריפות". החוכמה היא לדעת להנחיל צורת עבודה מסודרת ורצינית ולדעת לגייס אנשים טובים שיודעים לעבוד בצוות. בעבודה שלנו יש לחץ נון סטופ גם בגלל שיש לחץ של אירועים רבים והתרחשויות והרבה דברים שנמצאים על סדר היום. זה עובר לדברים שאנחנו מארגנים וזה חשוף לכלל ישראל ולכלל העולם וכל פעולה שאתה עושה שומעים עליה. 

 

כדי להצליח לתפקד תחת לחץ צריך שני דברים עיקריים:

הדבר הראשון הוא אופי ? צריך להיות טיפוס שלא נלחץ מכל דבר. הדבר השני הוא לא לעבוד לבד. כשאת עובדת עם אנשים שאת סומכת עליהם הכל נראה אחרת. המערכת צריכה לדעת לעבוד גם כשאת לא נמצאת. החוכמה היא לדעת לסמוך על אנשים וליצור המשכיות של המשימות בין הצוות. כך דברים לא נופלים בין הכיסאות.  

שמעון פרס לא עובד בשביל עצמו. הוא עובד בשביל המדינה. אנשים מרגישים את זה.

זה נכון גם לגבי האוכלוסייה בארץ וגם לצוות שעובד איתו. אנחנו מרגישים שהוא עושה דברים משמעותיים ולכן קל לנו יותר לעבוד איתו למרות הקושי והימים הארוכים. אנחנו מרגישים שאנחנו עושים משהו משמעותי שיכול לשנות חיים.

 

כשאני זקוקה לעצה אני מתייעצת עם הצוות שלי.

יש לנו צוות שהוא יוצא דופן. כשאתה רוצה לבנות צוות שיעזור לך בסיעור מוחות הוכחמה היא להכניס אנשים טובים שיידעו לעבוד יחד. מאוד מעניין אותי לשמוע מה אומר הצוות שאני עובדת איתו. כמובן שאפשר להתייעץ גם עם אנשים מבחוץ. אבל בראש ובראשונה אני פונה אליהם.

 

עם הייתי רוצה לשבת לקפה? יש הרבה כאלה.

ולמרות שישבתי איתו כבר לא מעט פעמים, אני עדיין רוצה להמשיך ולשבת לקפה עם הנשיא פרס. אני מאושרת איפה שאני נמצאת.