מומלץ לבצע הגדלת חזה רק לקראת גיל 18, לאחר שהשד סיים להתפתח. ח"כ אורית נוקד, אף העלתה הצעת חוק, האוסרת על ניתוח להגדלת חזה למי שהיא מתחת לגיל הזה.

 

עוד ב- Onlife

 

באופן כללי, כדאי לדעת שלוש עובדות חשובות בעניין שדיים:

 • השדיים תמיד נוטים ליפול.
 • הם נופלים יותר כאשר הם גדולים יותר.
 • בכל זוג שדיים, גם אלו הנראים מושלמים במיוחד, יש מידה קטנה של אסימטריה.

לפני שמחליטים

חשוב לבחור בשתלים שיהיו פרופורציונליים לגוף וכמובן חשוב מאוד להתחשב בגובה, במבנה האגן והעכוזו ברוחב הכתפיים והמותניים.

גם גודל רקמת העור הקיימת בשד חשוב לשם התאמת גודל השתל המוחדר.

בחירת שתלים גדולים מדי עלולה להאיץ את קצב צניחת השדיים בשל משקלם הכבד של השתלים וגם עשוי לגרום לכאבי גב.

 

מהם הטרנדים המובילים היום בבחירת שתלים?

שתלי סיליקון: המובילים והאבובים ביותר ל מנתחים פלסטיים ונשים, בגלל שהם מותאמים ספציפית לגוף.

 

קיימים שני סוגי שתלים עיקריים:

 

שתלים עגולים. שונים רק במידת הבולטות, שטוחים,עגולים או בולטים

.

שתלים אנטומיים. פותחו בשנים האחרונות, מלאים בסיליקון סמיך  צמיגי ומלוכד יותר מהשתלים העגולים. שתלים אלה הם היקרים יותר. ככל שהחומר איכותי יותר, כך לרוב מחירו יקר יותר.

 

בעבר השתלים שהוחדרו לשד היו שתלים מלאים במי מלח, אולם לאחר שהתגלה כי הם אינם מומלצים מבחינה בריאותית, הם הפכו להיות אסורים לשימוש.

 

מחירי שתלים

שתל ממוצע  משקלו: 300 מ"ל.

המחיר הממוצע להגדלת חזה הוא כ-15,000 שקלים וייתכנו הבדלים של עד כ-5,000 שקלים בין בחירה אחת לאחרת באופי הניתוחים.

ניתוח לעיצוב שדיים

טרנד נוסף הקיים כיום בעולם הכירורגיה הפלסטית בניתוחי חזה. מדובר בהליך כירורגי המאפשר שימוש משמעותי המראה השד מבלי לשנות את הנפח שלו.

 

הוא מיועד דווקא לנשים המרוצות מגודל השדיים שלהן, אך אינן מרוצות מהמראה ומן הצורה. כמו למשל: נשים לאחר הנקה, נשים לאחר ירידה משמעותית במשקל, נשים בעלות פטמות גדולות מדי או כאלו נשים הסובלות מחזה צר מדי.

 

ניתן להרים את החזה, להשתמש בשתלים מיוחדים המעוצבים לאורך או חרוחב ועוד. ההחלטה היא ספציפית לכל מטופלת ומתאימה לצרכים שלה בלבד. חשוב מאוד להבדיל בין ניתוח להגדלת חזה לבין ניתוח לעיצוב שדיים שיכל להיות: הקטנת חזה, הרמת חזה, חזה לא סימטרי, שיחזור שד, תיקון פטמה שקועה ועוד.

 

הגדלת חזה ללא ניתוח

הליך לא חודרני, ההופך אהוד יותר ויותר בשנים האחרונות. ההליך מתבצע באמצעות משחות ייעודיות למריחה על חזה, כדורים כימיים או טבעיים ועוש.

 

הגדלת חזה באמצעות הורמונים

שימוש בהורמונים מסוימים יגדיל את החזה. הבעייתיות היא בכך שזה לא יגדל בהכרח לגודל  הרצוי ובטח לא לצמיתות. גם תופעות הלוואי של נטילת הורמונים הן קשות ואף עלולות לגרום לסרטן.

 

כיום קיימת אפשרות של הגדלת חזה טבעית באמצעות זריקה של חומרי מילוי שונים:

 

שומן עצמי. שומן הנשאב מאזורים מסוימים בגוף כדי להחדירו לאזורים אחרים.היתרון בכך הוא שחומר המילוי טבעי אך החיסרון המהותי הוא בכך כי רק חלק קטן מהשומן נספג ברקמות, בעוד שהשאר נספג במקומות אחרים בגוף.

 

הזרקת כמויות גדולות יותר של שומן יכולות לגרום לסיבוכים כמו: ציסטות ואפילו נמק של תאי השומן המוזרקים. הגדלת חזה מסוג זה יכולה להגדיל את החזה בחצי מידה עד מידה בלבד.

 

לעומת זאת, נשים המעוניינות בתיקון של פגמים אסתטיים ובשיפור המראה והמגע לאחר השתלת סיליקון או כאלו הרוצות הגדלה עדינה, ייהנו מהתוצאות.

 

הזרקת מיקרוליין. חומר המדמה חומצה אלרונית הקיימת בגופנו באופן טבעי. ההזרקה נעשית בהרדמה מקומית בלבד וניתן לחזור לשגרה לאחר שעה.

 

המראה המתקבל בשיטה זו, טבעי ומאפשר למנתח להגיע לרמת דיוק גבוהה במיוחד. בנוסף לכך, התוצאות ה הפיכות ולאחר כשנה עד שלוש שנים, ניתן לבצע הזרקה נוספת.

סיכונים ותופעות לוואי

 • דימומים ושטפי דם סביב השד ונפיחות כתוצאה מהניתוח.
 • זיהום חריף מצריך אפילו הוצאת השתל לתקופה מסוימת, (מומלץ לבקש אנטיביוטיקה שתינתן במהלך הניתוח או לאחריה).
 • צניחת שדיים. ככל שהשתל גדול יותר, הצניחה תהיה בולטת יותר ותתרחש מהר יותר מאשר בשתלים קטנים יותר. במקרים אלו, יש צורך בהרמת חזה.
 • דליפה מהשתל. ככל שהחומר של השתל איכותי יותר, התופעה הופכת נדירה יותר.
 • שינוי בתחושה. התחושה בשד עצמו, בפטמה ובחתך משתנה, תיתכן רגישות או חוסר תחושה.
 • התקשות. תופעה נפוצה של היווצרות מעטפת סביב השתל, שהינו גוף זר. יכול לגרום לאי נוחות ולהתקשות השד. זוהי אינה תופעה מסוכנת ועיסוי של שלוש פעמים קצרות ביום, יכול לסייע מאד למניעתה.
 • פטמות בולטות. לעיתים הן הופכות בולטות יותר לאחר הניתוח ואינן מאפשרות להסתובב בלי חזייה.
 • הפצע לא נרפא. שוליו נפתחים או נוצרת צלקת לא תקינה. במקרים נדירים יותר , יכולים להופיע שינויים בגובה השתלים.
 • פגיעה ביכולת להניק. היכולת להניק לאחר ניתוח כזה, עלולה במקרים נדירים מאד, להיפגע.

שלבי ההחלמה

לאחר ההתעוררות מההרדמה, השדיים יהיו חבושים למשך מספר ימים. יש מקרים בהם המטופלת כבר מתעוררת כשהיא לבושה בחזיית ספורט, אותה יהיה עליה ללבוש במשך חודש שלם מיום הניתוח, כדי לתמוך בחזה.

 

לאחר כ-24 שעות, ניתן יהיה להרטיב את האזור המנותח. חשוב להימנע במשך כל תקופת ההחלמה, ממאמץ של הידיים והגוף בכלל: ריצה, קפיצה או שינה על הבטן אינן באות בחשבון כלל.

 

תחושת עייפות, כאב ונפיחות תלווה את הימים הראשונים שלאחר הניתוח ומומלץ ליטול משככי כאבים. אם השתל הוא מתחת לשריר, הכאבים עשויים להיות חזקים יותר.

גם החזרה לעבודה לאחר ניתוח כזה, תהיה בהתאם לתחושה האישית של כל מטופלת ולקצב החלמתה.