מאז עברו כמעט שלוש שנים.


המאורעות שהביאו למעבר  נראים רחוקים עד מאוד. החלטה מאוד ברורה שהוצאה לפועל במהירה, באמצע מאי החלטנו על המעבר וב-3.8.2008, כבר היינו כבמעוננו החדש  בלבנים- מרחק של כ-160 ק"מ מביתנו הקודם.


 


לכאורה נראה  מהלך פשוט- אז זהו שברגע  משתנים החיים.


לאור המעבר, עזבנו בעלי ואנוכי, את מקומות עבודתנו המסודרים כשכירים, הילדים כמובן עזבו את ביה"ס והקטנה את הגן - ויצאנו לדרכנו החדשה בצפון הארץ זוג צעיר עם 3 ילדים בני 11, 8, ושנתיים ללא עבודה.


 


אומץ או טיפשות? אני לא יודעת, מה שבטוח שזו דרך שהיה עלינו לעבור יחד.


 


היינו בטוחים שכל הצפון רק מחכה לשני אנשים מוכשרים כמונו :


אני שניהלתי משרד כ-15 שנה , משרד שנגע כמעט בכל הנושאים האפשריים, וקורות חיים ענפים לפני כן,  ובעלי  המוכשר עם ידי הזהב וראש מעולה בתחומים טכנייים.


 


אך המציאות כדרכה, יודעת לטפוח על הפנים, במשך חודשים ארוכים, ניסינו ללא הצלחה למצוא עבודה שתתאים לכישורינו וכמובן שתשלם לנו את המגיע לנו - זו היתה מציאות כואבת.


 


דרכם של כאבים שמוטחים לנו בפנים, מותירים בפנינו אין ברירה אלא להתעלות מעליהם, כי אנחנו לא לבד יש לנו שלושה ילדים מקסימים שמצאו את מקומם די מהר,(אבל על זה אכתוב בפעם אחרת), והתחלנו להיות יצירתיים על מנת לדאוג לפרנסה, אתם יודעים למה הכוונה, כסף לסופר, לחינוך חובה חינם, לפעוטון, ולצהרון, לחוגים, לרכב, לבריאות, שגם בכך הסתבר לנו שאיכות חיים עולה והרבה!


 


והאשליה שהצפון זול יותר הובהרה לנו במהירה. אנו בחרנו לגור בישוב קהילתי שמרוחק כ- 20 ק"מ מטבריה, אז כל השרותים נמצאים הכי קרוב בטבריה.


 


לכן, צו השעה היה למצוא פרנסה וטובה, כי הרי רכב להחזיק זה יקר, ושלא נדבר על מחירי הדלק שהאמירו.


 


אם אין לחם תאכלו עוגות- מישהו פעם אמר לא?!


אז אם לא מוצאים עבודה כשכירים, הופכים לעצמאיים!


לכאורה עוד פתרון מאוד פשוט לאתגר פחות פשוט , עצמאי זו מילה מאוד יפה, אני אדון לעצמי, פה מתחיל האתגר, אז מה את מציעה ומי צריך אותך.


אני פתחתי עסק שלו החלטתי לקרוא "מזכירה להשכרה"- בו אני נותנת שרותי מזכירות לעצמאים קטנים בכל מיני תחומים בהם אני מוכשרת. מאידך, בעלי פתח עסק חדש בתחום שלו- טכני כמובן - ביטחון מ.ל.א. (את השם אני המצאתי לו מ.ל.א. - הוא על שם ילדינו - מתן ליאור ואביב, אגב - אני מאוד גאה בשם הזה ונושאת אותו בגאון) וכל אחד יצא לדרכו.


 


במשך כשנתיים אנו עובדים יחד ולחוד, כי הלא בעלי הוא עצמאי קטן שצריך עזרה ממזכירה, אז מי יעזור לו אם לא אני, למרות נסיונותי מזה שנים רבות להתחמק מהתחום הטכני, הודבקתי בחיידק, ואני גאה לומר שהיום אני הרבה מעבר למזכירה, ואפילו מבינה ומצליחה להעביר ידע רב בתחום הטכני.


 


גלגולים רבים עברנו בשלוש השנים האחרונות, אני מאמינה שעוד הרבה אתגרים יעמדו לפתחנו , החיים משתנים ברגע, בכל רגע יש חדש, תמיד זיכרו זאת, ואל תתנו לאף רגע לברוח מכם - הוא לא חוזר.


 


תפסו את הרגע בחוזקה בשתי הידיים ואל תרפו, על אף הקשיים, זוהי אהבה.


 


המעבר טוב או רע? על אף האתגרים והקשיים בסופו של דבר הוא טוב, לעולם לא היינו חושבים להתפתח כפי שעשינו אילו היינו נשארים במרכז.