לפני כשבוע, בעקבות הטור האחרון (זה על הדייט האימתני מהגיהנום) ניהלתי ויכוח מרתק בפרופיל שלי עם אחד ממכריי הוירטואליים שם.

 

ההתנצחות אומנם לא היתה בנושא חדשני, אבל הביאה אותי שוב לחשוב, האם באמת יש דבר שנקרא "הכללים" (או כפי שאני קוראת לו בלעג "המנואל של חוקי עשה/אל תעשה בדייט"), וגרוע מכך, האם אנשים מבוגרים וברי דעת אכן נוהגים באדיקות על פיו, ואם כן-למה?

 

 

הכללים שאף דייט לא יהיה שלם בלעדיהם?

 

חייבים להכין מבעוד מועד "גלגל ההצלה".

מקסים ומקורי. כי רק אתם הגיתם ממוחכם הקודח את הסיפור הטראגי של "אויש, סבתא שלי שוכבת על ערש דווי ואני חייב/ת לעוף לביה"ח להפרד ממנה". מה, אנחנו בני שנתיים? אם לא מתאים, אז לא מתאים. יושבים, שותים קפה/תה/עראק/צ'ייסר מערפל חושים ומקסימום מבזבזים שעה מהחיים-ביג פאקינג דיל.

 

גם לראיון עבודה לא מוצלח אתם מכינים חבר טלפוני שיציל אתכם בדיוק ברגע של ה"אל תתקשר אלינו, אנחנו נתקשר אליך"?!

 

(לאישה) ?זה לא נשי לאכול בדייט ראשון".
לא יודעת מי מכם ראה את הסרט המדובר של אדי מרפי "RAW?, אבל יש שם סצינה מצויינת שבה הוא מסתלבט על כל אוכלות הסלטים למיניהן ש"לא רעבות", אבל לבטן שלהן יש חיים משלה.

 

ממה בדיוק אנחנו מפחדות? מלשבור לבן הזוג הפוטנציאלי את התדמית המפונפנת? ממתי אוכל הפך להיות מילה גסה? מה יקרה אם תשבו ותעבירו ערב כייפי על בירה ומזאטים? האם אנחנו חוששות מלהפוך ל"פה גדול אוכל הכל" ברגע שיגיע האוכל?

 

אני לא בהכרח אומרת שצריך לרדת על כל תפריט ה"מיוחדים" שבבר, אבל מאידך, אם בן זוגך לדייט עדיין חי באילוזיה שכשאשה יוצאת מהשירותים היא תמיד משאירה אחריה שובל ניחוח של וורדים, יש מצב שהגיע הזמן לסוג של קריאת השכמה, לפחות מהסוג הקולינרי.

 

"בדייט הראשון תמיד הגבר משלם".

בכנות, "אקסיומה" משעשעת למדי שאין לי ספק שתהפוך לחומר נפיץ במיוחד בין שני ה"מחנות", והקדשתי לזה אפילו טור שלם בזמנו. כמו שציינתי פה לא פעם זהו סוג של קשקוש בעיני, לכאן או לכאן. הכל תלוי מצב וסיטואציה. אני כשלעצמי תמיד מציעה להתחלק, אבל לא מתווכחת עד זוב דם אם אני נתקלת בסירוב.

 

ואגב, אנקדוטה קטנה לחלק מהבבונים שהגיבו על הטור הקודם: גם אם "שילמתם" עליי (רק השימוש בביטוי הזה מקומם לאללה), עדיין לא קניתם אותי. עצם זה שחלק מכם עדיין משתמש בטיעון הפרימיטיבי הזה ו/או בטוח שיש במהות הפעולה מעין הסכם שבשתיקה או גושפנקא רשמית לגבי המשך הפעילות ה"מבצעית" לאותו ערב, הופך אתכם לסוג של צרכני זנות במסווה של דייט.

 

ניוז פלאש: תשלום בלעדי שלכם על הבילוי עדיין לא נותן לכם בעלות על הבחורה, בדיוק כמו שאם את אשה והבחור מתחלק איתך בתשלום, זה לא הופך אותו בהכרח למניאק קמצן. כולה כסף על שניים וחצי דרינקים - לא יותר, לא פחות. למה להפוך את זה ליותר ממה שזה באמת?

 

 

?לא שוכבים בדייט הראשון".

נניח, לצורך הוויכוח, שאני משתפת פעולה עם הקביעה. מי מכם יאיר את עיניי, כהדיוטה המתחילה שהנני, ויאמר לי היכן עוברים הקווים האדומים?

 

נשיקה מותר? יד בש?ד? ומה עם יד בתוך התחתונים? ומעל המכנסיים? ובכלל, האם זה מחולק באופן שרירותי לאיזורי "צפון" ו"דרום?, קרי, כל מה שצפונית לחגורת המכנסיים בסדר, אבל מה שמדרומה לה (להלן, "האזור המבוצר?) הוא אוטומטית מחוץ לתחום בפגישה הראשונה? ואם כן, אז מתי אפשר? אחרי שלוש פגישות? ארבע? חמש?

 

בקיצור ולעניין, שמישהו יגיד לי כבר איזו פגישה מכשירה סופית את פעולת החדירה המלאה?!!!

 

(לאשה) ?יוזמת ההתקשרות לאחר הדייט מוטלת בלעדית על הגבר".

נכון. כי אם את חלילה תרימי את הטלפון ותחייגי, ינשרו לך האצבעות. אה, לא, סליחה - את בהכרח מכריזה על עצמך כתלותית ונידית. אין ספק שעדיף לשבת בבית, לכסוס ציפורניים בנוירוטיות ולחפור לחברות שלך במוח על "למה הוא לא מצלצל?! אבל היה נו-רא כיף אתמול...".

 

יודעת מה, בואי ונגדיר את זה כך: החלטת לשחק אותה "הארד טו גט"? לכל הפחות עמדי בכבוד בסטרס הנלווה לזה. אין לך כזה מאגר של תעצומות נפש? הרימי את הטלפון וחייגי כבר קיבינימט!!!

 

(לגבר) "חכה לפחות יומיים עד שתתקשר אחרי דייט ראשון מוצלח"

נו, מסתבר שגם גברים עלולים להצטייר כנידיים ותלותיים אם הם מתקשרים מהר "מדי". כנראה שכדי לזכות בליבה של בחורה הגבר צריך לשחק אותה סופר-טאנקר של קו?ליות ולייבש אותה למוות רק בכדי ליצור קצת מתח.

 

משחקי כוחות ואגו-טריפ הם-הם נקודת התחלה טובה ויציבה להבטחת המשך זוגיות אמיתית וכנה. טוב לדעת. רק שאלת תם, ברשותכם, ממתי מתחילים לחשב את  48 השעות הקריטיות הללו, מרגע תחילת הדייט, או מסופו? מרביתכם יתפלא לשמוע שיש נשים (ואמתכם הנרצעת ביניהן) שמשחקי ארגז החול הללו לא רק שלא עושים להן את "זה", הם גם מורידים פלאים את החשק מאותו הבחור.

 

אבל יודעים מה? בעידן הטלפון הנייד אפשר לעגל פינות ולצאת סבבה מבלי ליפול לתוך מלכודת הפתאטיות האופציונלית: היה לכם כיף? סמסו לבחורה משהו נחמד. אם התענוג היה הדדי, אני מבטיחה לכם שבאותה השניה מתפשט לה על השפתיים חיוך מטומטם מאוזן לאוזן. בדו?ק!

 

יכולתי להמשיך וללהג פה עוד על חוקים הזויים כדוגמת חוק ה"תמיד נפגשים במקום נייטרלי", ?הגבר חייב לאסוף את האשה מהבית שלה" ודומיהם. אבל אני מצפה שאתם תעשירו את עולמי הצר בנושא. - האם אתם מצייתים לחוקים, או לא?

 

מיותר לציין שאם יש לכם הנפצות היסטריות מקוריות לגבי כללים אחרים שלא ציינתי, אתם מוזמנים להעמיס כמו גם לשנס מותניים לסיעור מוחות ופיות מלבב בנושא, ממש פה למטה.

 

רוצים להמשיך ולדסקס עם בייב על נושאים בוערים כגון זה? הצטרפו לדף שלה בפייסבוק או עקבו אחריה גם בטוויטר.

 

 

 

עוד ב-Onlife:

 

רוצים להיות מאושרים? זה מה שכדאי לכם לאכול

האם זו באמת החזייה הנכונה בשבילך?

איך מתלבשים לדייט לוהט. מדריך