לילה, שקט, הילדים ישנים. נכנסתם יחד למיטה. בן הזוג בעניין אבל את שוב עייפה מידי בשביל סקס? אז למה שלא תדחו את העניין לבוקר. אם בצד השני של המיטה מתלוננים, אפשר להסביר בשיא הרצינות שיש 2 סיבות מוצקות, ואפילו מוכחות מדעית, לכך שעדיף לקיים יחסי מין בבוקר.

 

 

עוד ב-Onlife:

 

הסיבה הראשונה היא כמובן העייפות של נשים בשעות הלילה. אחת הסיבות שהן מרגישות צורך ללכת לישון מוקדם יותר מגברים היא הבדל מקצבי היממה (השעון הביולוגי\המקצב הצירקדיאני), שאצל נשים הם  מהירים משל הגברים. נשים עייפות יותר מגברים בערב עירניות יותר מגברים - בבוקר.

 

זו לא רק ההרגשה שלכם - זה הטבע. חוקרים באוניברסיטת הרווארד, בבוסטון, בארצות הברית מצאו, כי נשים נוטות להתעורר מוקדם יותר מגברים ומפגינות העדפה לפעילות בשעות הבוקר.

 

אך מה ההבדל בעצם אם מקיימים סקס בלילה כשהאשה עייפה, או בבוקר כשהגבר? ובכן, בבוקר, על אף העייפות החשק המיני של הגבר בשיאו.

"יש הרבה סיבות לסקס בוקר, במיוחד שרמת הטסטוסטרון של הגברים נמצאת בשיאה בשעות הבוקר", אומרת אורית ארמן סקסולוגית מוסמכת ומדריכת סדנאות, "בערב עייפים, אחרי יום ארוך, גדוש פעילויות עם הילדים, וכשהם נרדמים לא פלא שגם ההורים ובעיקר אמהות רוצים לישון. לפעמים קשה לחשוב על סקס, גם אם מתחשק".

 

אז למה נהוג לקיים יחסי מין בלילה?

ובל זאת, מקובל יותר לקיים יחסי מין בלילה.  "הסיבה לכך היא שמרגישים פחות סקסים בבוקר", מודה ארמן ומוסיפה, "אחרי שינה אנחנו לא תמיד מפוקסים, לוקח לנו זמן להתאושש, חוץ מזה יש את עניין ריח הפה בבוקר. לזה אפשר להוסיף את לחץ הבוקר שיכול להוריד את החשק, הצורך לארגן את הילדים לבית הספר ולגן מוקדם, לחצי עבודה, טלפונים, מחשבות. בקיצור שגרת הבוקר מפריעה לסקס הבוקר." 

 

אז איך בכל זאת עושים את זה? 6 טיפים לסקס מוצלח בבוקר

 

1. תתכננו ותכוונו שעון. ארמן מציעה ללכת לישון מוקדם ולכוון את השעון לשעת בוקר מוקדמת, במקום להימרח מול הטלויזיה עד שעות הלילה המאוחרות. "לפני שאתם נרדמים דברו על הסקס שתעשו בבוקר. זה יכנס לכם לחלומות. הציפיה תעשה טוב, וכך תקומו מוכנים עם חשק ותזכו לשעה של חסד ו"התעמלות מעוררת" לפני כל הלחץ".

 

 2. ציחצוח שיניים מהיר. נניח שהתעוררתם מעט לפני הילדים, ויש לכם כמה דקות עד שהם יקומו, אבל אתם לא מרגישים סקסיים במיוחד. מה עושים? "קפצו מהר מהמיטה, תצחצחו את השיניים מהר, שטפו את הפנים במעט מים, ואז קפצו חזרה למיטה. אחרי שתעשו את מה שתעשו, תוכלו לצאת מהמיטה ולשתות קפה יחד", היא אומרת. 

 

3. אל תמהרו להאיר את החדר. שמרו על תריסים ווילונות סגורים, כי אור השמש יכול לטלטל אתכם מהאווירה הרגועה של הבוקר. מקסימום הדליקו את מנורת הלילה, כדי להוסיף  לאווירה הרומנטית.

 

4. תעשו את זה, גם אם נדמה שלא בא לכם. כיוונתם שעון מעורר, דיברתם על סקס חפוז בבוקר, אבל כאשר הגיע השעה נעלם החשק. מה עושים? "נכון שלא תמיד מרגישים חרמנים על הבוקר, אבל לא כדאי לוותר על התענוג, תתחילו גם אם לא מתחשק ולאט לאט תכנסו לעניין.  עם האוכל בא התיאבון", ארמן ממליצה.

 

5. תתמקדו בנשיקות על הצוואר והכתפיים. אין לכם כח לצאת מהמיטה לצחצוח שיניים מהיר, ואתם מפחדים להרוס את האווירה? פשוט תמנעו מנשיקות רטובות על השפתיים. תנשקו את הצוואר, הכתפיים והחזה ותמנעו מעצמכם אי נעימות.

 

6. ממהרים? אז קפצו למקלחת משותפת. הזמן דוחק? השעון המעורר לא צילצל? לא חייבים לעשות סקס במיטה. שניכם ממילא זקוקים לשטיפה. פשוט תנצלו את מקלחת הבוקר לסקס מהיר.