לא מזמן הגיע אליי בחור בן 25 , הוא הגיע אליי בגלל שהוא ראה שהרבה אנשים מהכפר שלו חונין בארגנטינה , מגיעים אליי והוא רצה לראות מה אני יכולה לעזור לו, לא היה לו מושג מה אני עושה אבל הוא ראה אנשים מוארים אחרי פגישה איתי.

הדבר הראשון שהרגשתי בתת מודע שלו זה  שהוא בחור עצלן מאוד, אבל הרגשתי שהפוטנצייאל שלו תקוע מהרבה סיבות, אפילו הרגשתי שהפוטנצייאל שלו להיות איש עשיר ומצליח יחסית לכל אנשי הכפר

מי שמכיר את הכפר חונין, יודע שהכפר הוא בסוף העולם שמאלה, כפר נידח מאוד אבל עם הרבה פוטנצייאל לפתח אותו מבחינה יזמית.

אמרתי לו שיש לו הרבה פוטנצייאל אבל ההצלחה שלו תגיע דווקא מחוץ לכפר, ההצלחה שלו תהייה מאוסף של כל הכפרים שמסביב.

אז הוא צחק ואמר שאין מצב כי כולם כאן רדומים, אז סיפרתי לו את הסיפור על סוכן מכירות הנעליים

חברת נעליים גדולה, החליטה לשלוח שני סוכנים שלה  לאפריקה לבדוק אם יש פוטנציאל למכור נעליים, סוכן ראשון הגיע וראה את כל האנשים הולכים יחפים סוכן שני הגיע וראה את כל האנשים יחפים

כשחזרו שני הסוכנים נשאלו ע?י מנהל המכירות אם יש פוטנצייאל למכור נעליים. הסוכן הראשון אמר, שהוא לא רואה פוטנצייאל כי אף לא נועל נעליים והסוכן השני אמר שיש הרבה מאוד פוטנצייאל כי אף אחד לא נועל נעליים

זה בדיוק ההבדל בין שני סוגים של ראיה., הבחור הבין למה התכוונתי וענה לשאלותיי לגבי עיסוקו, הוא סיפר לי שהוא עובד בחנות של אביו, יום לפני כן אביו אירח אותי אצלו בחנות, חנות קטנה וריקה עם  כמה דגמים של טלפונים סלולרים , שולחן ריק ולא יותראפילו לא מודעת פרסום אחת עם אנשים מחייכים כמו שאנחנו רגילים לראות בפרסומות

אביו הסביר לי שהוא נציג של משווק סלולרי בארגנטינה ואצלו בחנות בכפר קונים מכשירים סלולריים.מכיוון שהכפר הוא ממש עולם שלישי, לא לכולם יש כסף לקנות טלפון סלולרי

הבחור סיפר לי שהוא אחראי על תיקון הטלפונים הסלולרי של הלקוחות שקנו, לא יותר מ30 לקוחות אולי ואז שאלתי אותו מה הוא למד, הוא סיפר לי שהוא למד בעצמו וגם לקח קורס לתיקון טלפונים.

אבל לפני הכל, על מנת לחבר את הבחור לאנרגיה של הפוטנצייאל שלו, היתה לי עבודה רבה קודם כל להראות לו מי הוא נולד ומה הן תכונותיו הנסתרות ולמצוא מדוע תקוע הפוטנצייאל הזה ואיך לשחרר אותו.

הדבר הראשון שהרגשתי הוא שהוא גר עם הוריו, דבר שמונע ממנו את העצמאות ואת האפשרות שלו להתחבר לאני שלו ולהרגיש אחריות על חייו.הדבר השני שהרגשתי הוא שאין לו בכלל חזון, בקשתי ממנו להגיד לי מה החזון שלו, מובן שהוא לא ידע, אז הסברתי לו איך יודעים מה החזון ונתתי לו את דוגמת מקל הקסמים שאני עושה עם יזמים כשהם צריכים להגדיר חזון.

ראשית אסביר מהו חזון, חזון הוא דבר שהתוצאה שלו סינרגטית, זאת אומרת , שהתוצאה גדולה ממספר המרכיבים שלו, לדוגמה , 1+1=3 , בעולם היום יומי, דבר סינרגטי היא פעולה או מעשה שגורם לאנשים לפעילות שגורמת להם להשפיע על אחרים ואותם אחרים שהושפעו ממשיכים להשפיע על אחרים וכך הלאה.

אז הוצאתי את העט שלי, ואמרתי לו שזה מקל קסמים, אתה יכול לבקש משאלות והוא ימלא לך כל משאלה, מה תבקש ? שאלתי את הבחור.

מובן שהבחור אמר שהוא מבקש כסף בריאות, הצלחה, משפחה, וכו??. ואני הקשתי עליו ואמרתי לו שמקל הקסמים נתן לו הכל , אבל אילו הן מטרות לא חזון, והקשתי ואמרתי, יש לך גן מלא עצים וכל עץ מצמיח לך הרבה דולרים, כל פעם שאתה פותח את השער אתה נכנס לגן העצים הזה וקוטף דולרים לכל מה שאתה צריך, אבל העצים האלו נותנים כל יום עוד ועוד ועוד כסף, עד שבא לך להקיא כבר מרב סחרור של כסף, נתת למשפחה, ונתת לחברים והעצים ממשיכים וממשיכים לתת לך כסף. ועכשיו מה תעשה עם זה ? בדרך כלל אנשים שקטים ולא יודעים מה להגיד, יש להם כל כך הרבה כסף והם לא יודעים מה לעשות עם זה ?

כשעשיתי את התרגיל הזה עם יזמים, הרבה מהם ידעו וזה הפתיע אותי, יזם אחד רצה לבנות אי לגולשים נכים, יזם שני רצה להקים עמותה שתעזור לאמהות חד הוריות וכו??

כשאנשים לא יודעים מה החזון שלהם, אין להם מצפן, חזון הוא מצפן אנרגטי שפותח לאדם יכולות מאוד מיוחדות ודואג שהאדם יהיה במקום הנכון ובזמן הנכון, יפגוש את האנשים הנכונים וכו?? וכך יגשים גם את המטרות שיעזרו לו להגיע לחזון שישפיעו על אחרים בעתיד , בדיוק כמו הלבה של הנר, הלהבה של הנר זה החומר היחיד שאם אתה מחלק אותו מנר לנר הוא נשאר בדיוק אותו דבר. אף חומר ביקום לא נשאר אותו דבר אם אתה מחלק אותו, תמיד מתמעטת כמות החומר.

חזון הוא להבה של הנר, הוא אמור להמשיך להאיר לאחרים.

ואחרי שהסברתי לו את עיניין המצפן שלו שיעזור לו לקבל גם את המטרות שהוא יציב לעצמו.עדיין לבחור לא היה חזון, אז הבנתי שהבחור נפגע מאוד כל חייו מאנשים ולכן בתוך תוכו הוא אפילו לא אוהב אנשים, אז איך יהיה לו חזון להאיר אנשים אחרים ?

אז העברתי אותו לנושא שהוא יותר אוהב וזה היה חיות, ואז החיוך עלה על שפתיו.

לאחר שהבנתי את העיסוק שלו שמתקן טלפונים, הראתי לו את היכולות שלו להיות מנהיג והסברתי לו איך מנהיג מסתכל על סיטואציות . ציירתי לו על דף את המבנה של הראיה של המנהיג, והוכחתי לו בעזרת כמה דברים איך הוא יכול להעסיק תחתיו עוד אנשים שיודעים לתקן טלפונים סלולריים ולהקים חברה משלו שתיתן שירות לכל הכפרים באזור.

מובן שזה נשמע לו קצת גדול , אז הרגשתי שפשוט הוא מפחד מהצלחה, בקשתי ממנו לעצום עיניים ולראות את עצמו נוסע במכונית שהוא תמיד רצה, מכונית הכי טובה יקרה וחדשה, הוא לבוש בחליפה, מריח טוב מבושם יוקרתי, יש לו שעון יוקרתי על היד והוא שומע ברקע את המוסיקה שהוא אוהב, ופשוט נוסע עם המכונית

נתתי לו כמה דקות  להיות בהרגשה של אנרגיית ההצלחה ובקשתי ממנו לפתוח עינייםכשהוא פתח עיניים שאלתי אותו , לאן הוא נסע עם הרכב שלו,, אז הוא התחיל לתאר לי את הדרך והנוף, ואני עצרתי אותו ואמרתי לו , לא , אתה נסעת עם הרכב שלך לעבר הפוטנצייאל שלך.

הבחור היה בשוק, אבל לאט לאט הפנים שיש לו פוטנצייאל לעשות הרבה יותר מהעיסוק שלו שהוא בעצמו למד ולהתרחב ולתת מכירים יותר זולים מהמתחרים כי כל התיקון נעשה ע?י עובדים בכפר.

אז כל מי שקורא את הפוסט הזה ויש לו עיסוק מסויים, שבו ותחשבו איך אתם יכולים גם אתם למנף את העיסוק שלכם, שבו ותעשו תוכנית עסקית, אל תחפשו שותפים, אל תחפשו משקיעים, אל תעזבו את העבודה שלכם, על מנת שתישארו עם הבטחון שלכם, אבל תנו כמה ימים בשבוע למנף את העיסוק שלכם לכיוונים שאף אחד לא חשב, הביאו לכם לקוחות קטנים ולאט לאט כשכבר תרגישו בטחון, תבנו לעצמכם את העסק.

בלי שותפים, בלי שותפים, בלי שותפים, ועל כך אכתוב בפעם אחרת איך אשר גם בלי שותפים אלא רק עם עזרה מעובדים שלא תצטרכו לבקש רשות כל פעם משותף על רעיון שיש לכם ותקטעו את הצמיחה האינטואיטיבית של העסק שלכם.