בקשות לשיוויון בין המינים תוקפות אותנו מכל עבר בשנים האחרונות, אבל כשאנחנו הגברים מקופחים לאף אחד לא באמת אכפת. קחו לדוגמה את קולקציית בגדי הים שלנו - כבר במשך יותר מחמישה עשורים שהיא מתבססת על אותו הדגם בצבעים משתנים, בעוד שאלפי מעצבים עמלים ימים ולילות על מנת לללטש את הפיגורה של חברתנו לחוף - ים של צבעים, שלל בדים, גזרות מתחכמות.

 

ומה לנו נשאר?  תחתון אחד עצוב, ובמקרה הטוב מכנס גלישה עם כיס ובו פיסת פלסטיק לא מובנת לאחינו הגולשים. הטמפרטורות לא מפסיקות לעלות, וכשאנחנו בכסאח עם המזגן, היום הוא מקום המפלט שלנו, ובינינו - הגיע הזמן שמישהו יעיף מבט על בגד החוף שלנו.

 

 

 

צלם: ליאור נורדמן, סטיילינג: אלעד ישראל בראון

 

 

בגדי ים לגברים הם מסוג פריטי הלבוש היותר קשים לפענוח. המגוון לא רחב כמו אצל שכנותינו לחוף, והדילמה הקשה שבין פוש-אפ, משולשים, קשירה וסטרפלס, נחסכה מאיתנו.

 

הנוסחה היא קבועה ונעה לה עם השנים מעלה ומטה מבלי לזוז על פני יותר מעשרה סנטימטרים. הווריאציות לא רבות, ובמונחים מתמטיים ישנם אך ורק שני דגמים עיקריים, אשר מהווים את הבסיס לשאלה המרכזית: מכנס גלישה או תחתוני ספידו? אזרתי אומץ, חמקתי מקליעי המטקות ומרעלני המדוזות, וארזתי את החבילה לכדי לקסיקון שיבהיר עבורכם, הגברים, כיצד עליכם להצטייד בדייט הבא עם הים והשמש. קרם הגנה משתלב מצוין עם כל הדגמים, ועשו טובה, כשמדובר בבגדי ים, אל תקשיבו לקול המציל.  

תחתוני הספידו מעולם לא זכו לאשרה רשמית, ותמיד יהיו מי שיחושו נבוכים לשהות בקרבתם. הם היו ועודם קיימים, וככל הנראה הם לא הולכים להיעלם מעל פני החוף. אלו מאיתנו שבאו לכאן כדי לשחות זוכים בנימוק לגיטימי לבחירתם בתחתון הזה, אחרים יצטרכו לעבוד קשה יותר כדי להסביר מדוע בחרו בפיסת הפבריק הצמודה ביותר מבין מגוון האפשרויות.

 

בגדי ים של דולצ'ה וגבאנה (רק 999 שקל והם שלכם) ושל אמור מן

 

תחתוני הספידו לא מתיימרים לטשטש אף פרט בגוף הגברי, ולעתים נראה כי מבליטים הם יותר ממה שצריך. הצבעים לרוב קלאסיים: שחור, כחול נייבי ואדום (לנועזים). צבעים נוספים ובדים מעוטרים הם כבר סיפור מורכב יותר, ואם ייצא לכם להיתקל באחד כזה באחד מחופי ישראל קחו בחשבון שיש לכם עסק עם טווס מזן נדיר. כשמדובר בספידו, המידה היא גורם מכריע ? מידה קטנה מדי היא מקור לאסון, ומידה גדולה היא צעד אחד בדרך לנודיזם ספונטני.

 

 

 

slow קיילי מינוג

 

כשיורדים מהבית לחוף, מכנסי הגלישה הם הבחירה הקלאסית עליה נמנים כמעט כל הגברים הישראליים. אלו יגיעו לרוב בשני אורכים ? קצר למפונפנים וארוך לכל שאר מיני הזכרים. מכנסי הגלישה הארוכים הם הנפוצים ביותר בחופי המזרח התיכון, וכשבוחרים בדגם הקלאסי כל הצבעים לגיטימיים. השחורים והכחולים יהיו הפעם מנת חלקם של המשעממים, בעוד שהירוקים, הטורקיזיים והלבנים שייכים בלעדית לשחומים ולשזופים.

 

 

ניתן למצוא גם משחקי צבעים משוגעים וצבעי ניאון זרחניים, ורובם ככולם לגיטימיים ואף מומלצים.

 

 

כשבאים לבחור מידה עבור מכנס גלישה האופציות רבות. הכל נתון תחת השאלה: מהו קו האגן בו רוצים אתם שמכנס הגלישה יעצור מלרדת? תמיד יהיו את מי שיטעו וילכו על הגזרה הגבוהה ויבחרו במכנס גלישה הדוק, בעוד שעבור הרוב הגרסה המשוחררת הרבה יותר נוחה.

 

 

 

בגדי ים של טימברלנד, נאוטיקה, ML MEN

 

גל הרטרו שוטף גם אותנו הגברים, מה שאומר: קולקציית קאמבק,  זן חדש-נושן של בגדי ים לגברים. דגם זה, לא רחוק מלהידמות לתחתון הספידו, רק שאת גזרת הטנגה מחליף פס לייקרה נמוך וישר, דמוי מכנסון, אשר לא מותיר מקום לדמיון.

 

 

נסתרות הן דרכיהם של אלו שבוחרים ללכת עליו, אך ברור שמדובר בבגד ים שנועד לפנות לקהל הצופים יותר מאשר לנוחות המשתמש. בגד הים הזה, שהיה נפוץ בחופי הארץ בשנות השבעים, זוכה לקאמבק, סולידי אמנם, וכשמגיעים לשאלת הצבע, נראה כי השמיים הם הגבול ? מירוק תפוח לפסים, ומעצי דקל טרופיים לזרי פרחים חצופים. מפגש של כמה כאלה ברדיוס שלא עולה על מאה מטרים, הופך את המים הכחולים לפלטת צבעים ססגונית, ואין רמז עבה יותר מזה לפתיחתה הרשמית של עונת הרחצה. אם טרם החלטתם מה בא לכם לדוג חזרה הביתה מהחוף, זהו בגד הים האידיאלי עבורכם. כמובן שקילוגרמים עודפים במקרה הזה יכולים להניב תוצאות הפוכות.

 

ראו הוזהרתם!

 

הצילו את המציל

 

אם נניח לרגע את כל בגדי הים הקונבנציונאליים בחנויות הגלישה, נראה כי גברים יכולים ליהנות מהחוף ומהמים גם בלי כוננות טקסטיל קודמת. התחתון הגברי, זה שאיתו אנחנו מסתובבים כל יום מתחת לבגדים, יכול להוות חלופה בת יישום.

 

תחתוני הסבא של אמריקן אפרל או דומיהם במקרה הזה רק יעלו לכם את המניות, ואם נקלעתם לחוף, ביום בו למרבה הצער (או המזל) תחתון לבן לגופכם, חשבו פעמיים על הטבילה, אם יש לכם מה להציע ? החוף כולו שלכם, אך אם האל חנן אתכם במעלות אחרות, עשו לעצמכם טובה והישארו בברמודה או בג'ינס גזור

 

 

 

חינוך רע