מגזין "פורבס" פירסם את רשימת 100 הנשים המשפיעות של 2011 – ובהשוואה לשנה שעברה, את עיקר הייצוג בראש הטבלה תופסות הפוליטיקאיות. הנציגה הישראלית היחידה ברשימה, היא כרגיל בעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון.

 

עוד ב-Onlife:

 

מקום 1: אנגלה מרקל

במקום הראשון ניצבת קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. מרקל (57) תפסה את מקומה של אשת נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שבצל הידרדרות הפופולריות של בעלה  - צנחה למקום השמיני ברשימה.

 

מקום 2: הילרי קלינטון

 

את המקום השני ברשימה תופסת מזכירת המדינה האמריקאית, הילרי קלינטון (63), שנאלצה להתמודד השנה עם ההשלכות של "אביב העמים הערבי", שטרף את הקלפים במרח התיכון, והותיר את המעצמה הגדולה בעולם ללא בעל הברית האזורי, נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק; גם, כפי שמציינים בפורבס, פרשת וויקיליקס שהביכה את ארה"ב בפני בעלי בריתה בעולם.

 

מקום 3: דילמה רוסף

 

 

במקום השלישי נמצאת נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, בת ה-63. רוסף נבחרה לתפקיד באוקטובר שעבר מטעם מפלגת הפועלים הברזילאית והחליפה את הנשיא לולה דה סילבה. היא האשה הראשונה שכיהנה בתפקיד.

 

מקום 4: אינדרה נוי

 

במקום הרביעי נמצאת אינדרה נואי, היו"ר והמנכ"ל של פפסיקו, חברת המשקאות השנייה בגודלה בעולם. נואי היא ילידת הודו והתקדמותה לצמרת החברה הגלובלית היא מלאת השראה. לאחר מגוון תפקידי ניהול בחברות כג'ונסון אנד ג'ונסון ומוטורולה עד שהצטרפה לפפסיקו ב-1994 והתקדמה משם לתפקיד החשוב בחברה.

 

מקום 5: שריל סנדברג

 

סוגרת את החמישייה הראשונה, שריל סנדברג, סמנכ"ל התפעול של פייסבוק – והיא גם הצעירה שבחבורה. הסמנכ"לית של חברת הרשת החברתית , הצטרפה לפייסבוק כשנייה בהיררכיה, אחרי המנכ"ל והיזם, מארק צוקרברג בשנת 2008. בתקופה זו גדל קהל המשתמשים הפעילים בפייסבוק ביותר מפי- 10.

 

 

מקום 6: מלינדה גייטס

 

במקום השישי ברשימה נמצאת מלינדה (פרנץ') גייטס (47), היו"ר המשותף של קרן הצדקה הגדולה בעולם הנקראת על שמה ועל שם בעלה – ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט.  הקרן עוסקת במיזמים הקשורים בעיקר בתחומי הבריאות החינוך וצמצום העוני. בטיימס מציינים שב-2010 לבדה תרמה הקרן סכום עתק של 2.5 מיליארד דולר, ושב-8 השנים האחרונות תרמו בני הזוג גייטס 24 מיליארד דולר לקרן – כמעט שני שליש מסך תרומותיה.

מקום 7: סוניה גאנדי

 

במקום השביעי ניצבת סוניה גנדי, ראש מפלגת הקונגרס הלאומי ההודי. המפלגה, בהנהגתה של גנדי, אלמנת ראש ממשלת הודו לשעבר, רג'יב גנדי, אף זכתה בבחירות שנערכו בהודו בפעם השלישית ברציפות ב-2010. עם זאת, את תפקיד ראש הממשלה היא בחרה להעביר לראש ממשלת הודוהנוכחי מנמוהן סינג  שמכהן בתפקיד ברציפות משנת 2004.

 

מקום 8: מישל אובמה

 

במקום השמיני ברשימה נמצאת, כאמור, רעיית נשיא ארה"ב, מישל אובמה (47). אובמה, עורכת דין במקצוע, ידועה, מלבד בבחירותיה האופנתיות, גם בתמיכה במטרות חברתיות ובתזונה נכונה של ילדים.בדומה לבעלה, מעמדה היא הידרדרה מעט במורד הרשימה של הנשים המשפיעות. עם זאת, היא עדיין זוכה, בקרב אזרחי ארצה, לשיעור אהדה גבוה מבעלה – העומד כעת על כ-39% בלבד.

 

מקום 9: כריסטין להגארד

 

במקום התשיעי ברשימה נמצאת כריסטין לגארד(55), אשר התמנתה לאחרונה לתפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית – האשה הראשונה בתפקיד - במקום דומיניק שטראוס-קאהן, שנאלץ להתפטר בשל האשמות על אונס (שבוטלו לאחרונה). ללגארד, עבר פוליטי עשיר ומרשים, והיא כיהנה כשרת האוצר של צרפת, כשגם שם היא הייתה האשה הראשונה בתפקיד.

 

מקום 10: איירין רוזנפלד

 

סוגרת את העשירייה הראשונה, היו"ר והמנכ"ל של תאגיד המזון האמריקני, קראפט, איירין רוזנפלד. רוזנפלד מכהנת כמנכ"ל, של יצרנית המזון הגדולה בעולם מאז 2006, כשמאז גדלו הכנסות התאגיד ביותר מ-40%.

איפה הכוכבות?

בהמשך הרשימה ניתן למצוא פנים מוכרות נוספות, הפעם גם מעולם הבידור. את המקום ה-11 מאיישת האייקון והתופעה ליידי גאגא, שאשתקד כיכבה במקום ה-7.  במקום ה-12 - ג'יל אברמסון העורכת החדשה של הניו יורק טיימס, גם היא פורצת דרך – האשה הראשונה שאי פעם ישבה בכסא העורך.

 

במקום ה-14 אפשר למצוא את אופרה – ירידה חדה מהמקום השלישי. במקום ה-18 נמצאת הזמרת ביונסה נואלס. מישל בכמן, המתמודדת על ראשות המפלגה הרפובליקנית – ואם תצליח, על נשיאות ארה"ב – נמצאת במקום ה-22. עוד ברשימה, אנג'לינה ג'ולי שירדה למקום ה-29, ואריאנה הפינגטון, שבמקום ה-31.