מעצבת האופנה ורה וונג, ששמלות הכלה שלה הן בין הנחשקות בעולם, השיקה השבוע קולקצייה חדשה ויוצאת דופן של שמלות כלה. בצעד מפתיע, העלתה המעצבת השבוע למסלול תצוגת האופנה שלה, שמלות כלה שחורות לצד השמלות הקלאסיות.

 

הקולקציה החדשה של וונג משלבת את הצבע הדרמטי והקודר עם גזרות מנופחות ומלאות וולנים, טולים ושיפון, כמיטב המסורת של וונג, כאשר השילוב המוזר מקנה לשמלות מראה מכשפתי.

 

 

 

כידוע,  הצבע השולט בשמלות הכלה בעולם המערבי הוא הצבע הלבן, על גווניו השוונים. אומנם בשנים האחרונות ראינו יציאות עיצוביות שחרגו מהצבע הלבן והמסורתי, אך לרוב בגוונים שהתכתבו איתו, ובצבעים עדינים כמו סגול לילך, ורוד בהיר, שמנת, בז' וזהב. שמלות כלה שחורות, אם היו כאלו, נשאו אמירה גותית, ובהחלט לא הופיעו כחלק מההיצע המיינסטרימי של עולם האופנה.

 

ורה וונג נחשבת לאחת ממעצבות שמלות הכלה המובילות בעולם, ובשמלותיה התחתנו מיטב הסלברטאיות, בין היתר: ג'ניפר לופז, ויקטוריה בקהאם, קים קרדשיאן, אבריל לוין  ואף צ'לסי קלינטון, ביתו של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון.

 

שמלות הכלה של וונג גם כיכבו במספר רב של סרטים הוליוודיים, ביניהם "מלחמת הכלות" המספר על החתונה המושלמת, שמכילה את השילוש הקדוש: "מלון הפלאזה בחודש יוני בשמלה של וונג", וכמובן "סקס והעיר הגדולה", שם קארי ברדשואו מקבלת שמלה של ורה וונג כמתנה מעיתון "ווג". 

 

צ'לסי קלינטון וג'ניפר לופז בשמלותיה של וונג

 

 

שמלותיה של וונג בסרט "מלחמת הכלות"

 

המעצבת הסבירה את הבחירה האופנתית החריגה שעשתה בכך שלפני הרבה שנים נשים לבשו שמלות חתונה בכל הצבעים ולא רק בצבע הלבן. וונג הוסיפה שהיא החליטה לחזור לשמלות האלו, בהן הכל אפשרי.

 

השמלות מהקולקצייה החדשה של וונג

 

גם בצבע השחור, השמלות של וונג מפוארות ומלאות תחרה, שיפון וטול. כעת נמתין ונראה מי תהייה הסלברטאית הראשונה שתאמץ לחתונתה את הבשורה של וונג.