בר רפאלי, ג'יזל ונעמי קמפבל, כמו דוגמניות על רבות נוספות, כבר לקחו חלק בתצוגת האופנה של ויקטוריה סיקרט. התצוגה של מותג הלנז'רי המוביל היא אחד מאירועי האופנה והדוגמנות הנחשקים והבולטים בעולם, וכל דוגמנית רוצה להשתתף בה לפחות פעם אחת בקריירה שלה.  אך מתברר שהמחיר שיש לשלם כדי לזכות בכבוד הזה הוא כבד, שלא לומר לא הגיוני בעליל.

 

בתצוגת האופנה, שמתקיימת פעמיים בשנה, מתהלכות הדוגמניות על המסלול כשהן לבושות בפריטי לנז'רי מינימלסטים, נועלות נעלי עקב ולגופן מחוברות כנפיים מרשימות. הכנפיים הללו הן שהולידו את הכינוי שהוצמד לכוכבות התצוגה - "המלאכיות של ויקטוריה סיקרט".

 

ג'יזל (במרכז) והמלאכיות של ויקטוריה סיקרט. צילום: שאטרסטוק

 

להתהלך על מסלול ענק כשעיני עולם האופנה כולו נשואות אל גופך העטוף רק בתחתונים דקיקים וחזייה, מחייב גוף מושלם. זו כנראה הסיבה שבוויקטוריה סיקרט פשוט מרעיבים את הדוגמניות לפני התצוגה. כך לפחות טוענת דוגמנית הלבנים אדריאנה לימה (30), שחשפה בראיון לטלגרף פרטים מחרידים על משטר התזונה החריף שבו נאלצות לעמוד כל משתתפות התצוגה.

 

אדריאנה לימה. לגוף הורס יש מחיר. צילום: שאטרסטוק

 

לדברי לימה,  הדיאטה בנויה מכמה שלבים. בשלב הראשון משפרים את הכושר הגופני - במשך שלושה שבועות מתקיימים פעמיים ביום אימונים עם מאמן אישי. "זה לא הזמן והכמות של האימון שקשים, כמו האינטנסיביות", היא אומרת. "אני קופצת בחבל, עושה בוקסינג, מרימה משקולות. ואני משתעממת מזה ממש מהר".

 

בשלב השני נפגשת כל דוגמנית עם תזונאי שבודק את היקפיה ומעריך את אחוזי השומן שעליה לאבד כדי להגיע למידות הנכונות, את צפיפות השריר שלה ואת רמת אגירת המים בגופה. לאחר מכן התזונאי נותן לכל אחת שייק פרוטאינים, ויטמינים ותוספים, שביניהם גם אבקת ביצים שאמורה לספק לגופן את החלבון הדרוש כדי לשמור על רמת אנרגיה נאותה במהלך האימונים הקשים. ואז הוא מצווה עליהן לשתות מים. המון מים. גלון מים ליום (יותר מ-20 כוסות ביום, כשההמלצה היא בין 8 ל-10 כוסות).

 

במשך תשעת הימים שלפני התצוגה, מספרת לימה, אסרו עליה לגעת באוכל מוצק והיא ניזונה אך ורק משייק החלבונים. יומיים לפני התצוגה הרשו לה לרדת לצריכת מים נורמלית, כאשר 12 שעות לפני התצוגה היא חייבת להפסיק לשתות מים לגמרי, כדי שלא תיווצר נפיחות.

 

אין ספק שבוויקטוריה סיקרט לקחו את ה"בשביל להיות יפה צריך לסבול" כמה צעדים מופרזים קדימה.