בשידור טלוויזיוני "חי מהשטח"' אי שם בשנות ה-90' טיפסה קרן נויבך על גג ניידת שידור ודיווחה מתוך הפגנה אלימה של הימין. במהלך השידור הופנה זעם ההמון כלפיה (תקשורת שמאלנית) ומפגינים רבים החלו לטלטל את הניידת מעלה מטה מתוך כוונה גלויה להפיל את הכתבת ולפגוע בה.

 

עוד ב-Onlife:

 

נויבך המשיכה לשדר בקול רועד, מאזנת את שיווי משקלה כשהפחד מההמון הזועם אוחז לא רק בה ובאולפן בירושלים אלא גם בכל צופה חרד בבית. ישראל נראתה אז בשידור הציבורי של עצמה כאחרונת מדינות העולם השלישי בה דין שדה הוא עניין שבשגרה.

 

20 שנים אחרי באותו ערוץ ראשון מתקיים בית דין שדה חדש.  ההחלטה לפטר את מירית הושמנד - עורכת תוכנית הרדיו של קרן נויבך ואחר כך אותה עצמה מהנחיית "מבט שני" בטלוויזיה, צורמת ובוטה. היא מריחה כמו ניסיון נואל להשתיק קולות ביקורת רק משום שאלו צברו אהדה ומאזינים קבועים. יש להזכיר למקבלי ההחלטות כי השידור הציבורי נועד לרווחת הציבור וזה כבר הצביע ברגליו על האג'נדה שמעניינת אותו, מניעה אותו ובאמצעותה הוא מתכוון מעתה לבדוק את מנהיגיו.

 

"נויבך לא עוברת מסך"?

הטענה כי נויבך מפוטרת משום שאינה עוברת מסך מביכה כל קורא בעל זכרון של דג זהב. כולנו זוכרים שנויבך שימשה במשך שנים ככתבת לענייני מפלגות וככתבת מדינית בערוץ הראשון. טענה שוביניסטית כל כך – "עוברת מסך" - לא היתה עלה דעתו של מקבל ההחלטות לו היה צריך להכריע בדבר המשך העסקתו של אמנון אברמוביץ בחדשות ערוץ 2.

 

קשה לאיים על נויבך בטלטול ניידות ואיומי פיטורין, שיווי משקלה לא קל לערעור.  תקשיבו לראיונות שלה לא עם שרים, "רוזנים" וראשי ממשלות אלא דווקא עם פקידים בכירים ששמם לא תמיד מוכר. הם באים מהאוצר, מהרווחה ואולי בכלל ממשרד התשתיות; אנשי מקצוע הכינו אותם לראיון ובמצוות יועציהם הם מפזרים בשידור נתונים, סטטיסטיקות ותקדימים משבדיה ועד טרינידד אבל עשן המידע המיותר הזה לא מניד עפעף רדיופוני בשידור של נויבך. היא נותנת לו לשקוע ולא מרפה עד שמאזיניה זוכים למענה לשמו הועלה אותו פקיד לשידור.

 

סדר יום פמיניסטי

נויבך מסמנת הלכה למעשה קו תקשורתי נשי לוחמני ובלתי מתנצל שמוכן להתעמת עם כל משטר ועם כל שררה ללא תלות בפתק ההצבעה שהעלה אותה לשלטון. היא מייצרת מדי בוקר סדר יום פמיניסטי וסוציאלי צרוף. כל עוולה חברתית או מגדרית, הנדחקת לשולי החדשות, מוצאת אצלה מקום של כבוד במרכז הזירה, מה שאוהבים המפרסמים לקרוא – פריים טיים.

 

גיבורי השעתיים הרדיופוניות שלה לא יהיו תמיד המרואיינים הנחשקים מהאייטמים הבוערים של עיתוני הבוקר, אותם כבר לעסו יומני החדשות ותוכניות מלל אחרות.  נויבך תביא לשידור את קולם של חומרי הגלם המרכיבים את הסטטיסטיקה עם העדפה ברורה לנשים – האמא קשת היום, הסטודנטית החיה בדחק או הזוג שכורע תחת נטל הפרנסה. איתם תדון ודרכם תדגים כמה רחוקים חיינו מהוויה נורמלית של מציאות דמוקרטית בה מתקיימים הלכה למעשה ערכים כמו שיוויון, זכויות עובדים, הזכות לכבוד אה כן, וחופש הביטוי.

 

במדינה בה יצאו מאות אלפי אנשים לרחובות בקריאה לצדק חברתי נדמה כי סדר היום שמוליכה קרן נויבך כבר שנים, ניצח. ההמונים החדשים מלאו בו כיכרות והם ,כמה לא מפתיע, מונעים על ידי הנהגה נשית. ההמונים החדשים אינם מאיימים באלימות על איש, הם אינם מטלטלים ניידות שידור אולם הם יודעים היטב כיצד להיעזר בהן כדי לטלטל את ממשלת ישראל.

 

אל תפטרו את קרן נויבך מהשידור הציבורי כי אנחנו הציבור והפיטורין האלו לא לרוחנו. בעינינו היא עובדת מצטיינת ולדעתנו אפילו מגיע לה קידום.