בעקבות הטור של אור טפלר על היוזמה שלה, לא יכולתי שלא להגיב ולומר את דבריי: אור טפלר, אני מסיר בפנייך את הכובע אבל מבקש ממך שתשימי על עצמך משהו.

 

עכשיו ב – onlife:

 

להתפשט כמחאה נגד דיכוי משול ליוזמה להידרס כדי להתריע בפני תאונות דרכים. מחאות עירום מקבעות תפיסה ישנה שיש לעקור ולא לעודד. החפצת גוף האשה הוא עובדה קיימת בעולם המערבי ולא רק במדינות חשוכות. כדי להיאבק בתופעה צריך לשרש אותה ולא לתת לה ביטוי מהצד השני של המתרס.

 

דיכוי נשים נובע במקורו מתפיסת עתיקה של האשה כאינסטרומנט לרווחת הגבר. תפקידה ללדת אותו, להניק אותו, להאכיל אותו ולספק אותו מינית. בראשית ימיו אלו תפקידיה של אמו ולאחר מכן של בת זוגו (עייני בכתבי פרויד והביני שאדיפלית, אנחנו לא ממש יודעים להבחין מי זו מי). 

 

המאבק המתמשך לשוויון האדם ובכלל זה שוויון האישה, דוגל ברעיון כי אין אדם כלי לרעותו אלא מתקיימת כאן אחוות אנושות בה כולם שווים ולכולם זכויות. ההנחה שאת צריכה להתפשט כדי שאני אקשיב לדרישתך לשוויון היא אוקסימורון הרסני.

 

אור טפלר יקרה, כתבי, מחי, הוציאי אנשים לרחובות, הצטלמי עם חברותייך וחברייך בלבוש מלא ואמרי לעולם שגם בישראל דואגים כשטובחים בבני אדם בסוריה או כשמדכאים נשים במצרים, בדובאי או בסין.

 

אנשים מקשיבים לך גם כשאת לבושה, יותר נכון, בעיקר כשאת לבושה. שווי בנפשך כיצד היתה נראית המחאה של דפני ליף לו היתה מתחילה בפרובוקציות עירום מצידה. זה היה נמשך בדיוק שבוע והופך חיש קל לאנקדוטה מביכה בשולי החדשות.

 

לפני שנים לא רבות כל כך זכתה ויקי קנפו לתשואות מקצה המדינה עד קצה כשצעדה ממצפה רמון לירושלים במחאה כנגד ראש הממשלה. מאוחר יותר חשה שלא מקשיבים עוד למחאתה והצטלמה בעירום לאתר אינטרנט ישראלי כדי לעורר תשומת לב, וכך איבדה אותה לנצח.

 

אחת לכמה ישיבות קריאייטיב שאנחנו מקיימים במשרד, עולה מישהו או משהי עם רעיון לייצר פרובוקציה עם טוויסט מיני כדי לקדם רעיון שירות או מוצר של מי מלקוחותינו. בכל דיון שכזה אני אומר את המשפט שחקוק בספר החוקים הפרסומי שלנו: סקס הוא פתרון לעצלנות יצירתית.

 

הצטרפי אליי אור, ונכתוב יחד את המשפט הראשון בעמוד הראשון בספר ללימודי שיווק ופרסום, המשפט הזה ייאמר: סקס מוכר! אז מה?

 

את יודעת מה, בואי נפסל אותו באמצעות עשרות נשים בכיכר רבין ונצלם אותו במצלמת רחף. רק נדאג שכולן תהיינה לבושות היטב, ולא רק בגלל מזג האוויר.