העלים הירוקים נמצאים כמעט בכל תבשיל, סלט, מרק ואפילו בשתייה שלנו. אבל הם שם לא בגלל הצבע היפה שלהם אלא בעיקר בגלל היתרונות הבריאותיים שלהם.

 

עוד ב- Onlife

"העלים הירוקים הם אחת ממתנות הטבע אלינו", מסבירה ורד לב, נטורופתית: "הם מוסיפים חיו?ת למזון שלנו ושפע של רכיבים תזונתיים חיוניים, כמו מינרלים, ויטמינים ועוד. "אכילת עלים ירוקים נחשבת לתורמת לבריאות הלב וכלי הדם, להורדה בכולסטרול ושומנים בדם. העלים עוזרים לתהליך העיכול, למניעת סרטן ועוד".

 

אז מה ההבדלים ביניהם ואיך ניתן למקסם את התועלת מכל אחד?

פטרוזיליה "המלכה" – יותר ויטמין A מאשר בגזר

הפטרוזיליה נחשבת בעולם כמלכת העלים הירוקים. על פי נתוני משרד החקלאות האמריקאי, USDA, בכוס פטרוזיליה יש יותר ויטמין A מאשר בגזר גדול, פי שניים ויטמין C מאשר בתפוז, ופי עשרים ברזל מאשר במנת כבד.

 

לדברי לב, הפטרוזיליה מכילה הרבה ויטמיני  A,C,K וחומצה פולית, כמו גם סידן ואשלגן. אומרת לב, היא תורמת להפחתת כולסטרול ושומנים בדם ולכן מיטיבה עם הלב וכלי הדם.

 

ברפואה המשלימה, מאמינים כי "המבנה התזונתי של הפטרוזיליה עשיר ומגוון. בין השאר, משפיעים המינרלים, הוויטמינים, הפיטוכימיקלים והשמנים החיונים על שיקום תאי הגוף, ויטמין B, תחזוקת המערכת החיסונית, ויטמין C, שמירה על עור צעיר ובריא".

 

כמו כן, ויטמין A, E, מסייע לסמיכות הדם וניקוי חלבון הכבד- ויטמין K, על ייצור המוגלובין-  ברזל, עוזר לבניית השרירים והמערכת העצבים- אשלגן, מונע אקנה ומחזק מערכת חיסונית".

 

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת מיסורי בארצות הברית, מצא קשר בין ירידה בשיעור התחלואה בסרטן השד ואכילת פטרוזיליה. במהלך המחקר של פרופ' זלק אנדווד, מהמחלקה למחקר ביו-רפואי, נתנו החוקרים אפיגנין, מרכיב צמחי המצוי בפטרוזיליה ובירקות נוספים, לחולדות עם נטייה מיוחדת לפתח סרטן שד.

 

אצל אותן חולדות שקיבלו את הפיטוכימיקל הנ"ל, נצפתה תחלואה נמוכה בצורה משמעותית בסרטן השד. במקרים שאכן הופיע הסרטן הוא הופיע בגיל מאוחר הרבה יותר. זאת בהשוואה למצב הרפואי שהופיע אצל חולדות שקיבלו את אותו תפריט ללא הפיטוכימיקל-אפיניגין.

 

אולם על כל יתרונותיה, הפטרוזיליה מאוד לא מומלצת לנשים מניקות. "הפטרוזיליה אצל נשים מניקות נחשדת כמייבשת חלב אם ולא מומלצת. גם נשים בהריון מתבקשות להמנע מאכילתה שכן קיים חשש להפלות".

כוסברה – מורידה את רמת הסוכר בדם

הכוסברה, מכילה הרבה אשלגן וחומצה פולית, מנגן, ברזל ומגזיום. על פי הרפואה המשלימה, היא סופחת גזים ומקלה בכל הקשור לפעילות מעיים, היא מנקה את הכבד ומפחיתה את ערכי הכולסטרול הרע בדם.

 

בין השאר היא מעודדת תאבון, משמידה טפילי מעיים, אנטי דלקתית, אנטי סוכרתית ומשככת גזים. "הכוסברה עשירה בוויטמין A, חומצה פולית, סידן ואשלגן", מסבירה לב, "היא מכילה קוריאנדרול, פיטוכימיקל שנחשב למונע סרטן.

 

במחקר שפורסם בגיליון למחקרים ביולוגיים נסיוניים בהודו, נמצא כי הכוסברה מורידה את רמת הסוכר בדם וכמו כן את החומצתיות, שהוכחה כבר בעבר במחקרים רבים אחרים כמשפיעה המרכזית על הסיכון לפגיעה בתאים, מה שעלול לגרום לסרטן.

 

מחקר נוסף, אמריקאי- מקסיקני מאוניברסיטת קליפורניה בארה"ב, גילה כי לתרכובת דודצנל, המצויה בעלי הכוסברה תכונה אנטיבקטרילית שעשויה לשמש כאמצעי בטוח למניעת מחלות הנישאות במזון כמו חיידק הסלמונלה, וזאת בגלל התכונה של השמדת טפילי מעיים.

שמיר- עוזר בהרגעת מערכת העיכול

אם הפטרוזילה עשויה לפגוע בייצור חלב אם אצל אימהות מניקות, השמיר מעודד  את ייצורו. שמו הלועזי של השמיר הוא - DILL, המרמז על תפקידו ברפואה העתיקה, הרגעה ושיכוך. השמיר שימש בעבר להרגעת תינוקות בצורות שונות, כתה ולהרגעה והרדמות, כמאכל, כהרגעת כאבי החניכיים בזמן בקיעת שיניים.

 

"השמיר עשיר בוויטמיני  A, C וחומצה פולית", אומרת לב, "הוא מכיל כמויות יפות של ברזל, סידן ואשלגן. בעל אפקט מיטיב עם מערכת העיכול, ועוזר גם היום להרגעת תינוקות עם בעיות עיכול".

תרד – אנטי אייג'ינג מהטבע

עלי התרד עשירים בקרוטנואידים, כמו בטה קרוטין ולוטאין. יש בהם קוורצטין ופיטוכימיקל אנטי אוקסידנטי, אותו גורם חימצון המקושר רבות למחלות הסרטן השונות.

 

"בתרד יש ויטמיני A,C,K,חומצה פולית וגם ומגנזיום". אומרת לב, "הוא מכיל קרוטנואידים אנטיאוקסידנטים. ובנוסף יש לו היכולת לעכב את נזקי ההזדקנות במערכת העצבים המרכזית ואת ההדרדרות השכלית כמו שמתקיים במחלות הפרקינסון ומחלת האלצהיימר".

 

מחקרים שונים בעולם, הראוכי לתרד יש מרכיבים תזונתיים המקטינים את הסיכון לחלות במחלות כמו : מחלות לב, אנמיה כתוצאה מחוסר ברזל, יתר לחץ דם, גזים במעיים ועצירות.

 

"לצד כל היתרונות של התרד", אומרת לב, "חשוב לזכור שהתרד מכיל גם חומצה אוקסאלית המעכבת ספיחת המינרלים ובעיקר סידן. לכן, כדאי לא להגזים בצריכתו ויש להעדיף לאוכלו לאחר בישול או חימום המבטלים את השפעת החומצה האוקסאלית.

 

"בגלל, עקב תכולתו הגבוהה של התרד בויטמין K המהווה גורם בתהליך קרישת הדם מומלץ שאדם המטופל במדלל דם, כמו אספירין  או קומאדין, לא יגזים בצריכת תרד שעלול לנטרל פעולת תרופות אלו.

 

"גם לחולים במחלות פרקים, אבני כליה ולאלה הסובלים מיתר חומצתיות בקיבה, מומלץ לא לצרוך אותו בכמות גדולה, או להתייעץ עם איש מקצוע בנושא".

קייל (כרוב העל) – משכך כאבים

לא רבים מכירים את הקייל, הוא אומנם לא זן חדש של עלים ירוקים אולם משום מה הוא לא זכה לאותה יוקרה לה זכתה הפטרוזיליה.

 

הקייל הוא צמח כרובי בעל זנים, צבעים ומרקמים שונים. הוא עשיר בטעמו ומומלץ לשימוש בסלט. חוקרי ארגון הבריאות העולמי, ומומחי תזונה אחרים בעולם ממליצים על שימוש בעלי הקייל באופן יומיומי, כדי לקבל את היתרונות המופלאים שיש לירק הזה.

 

המחקרים האחרונים שערך ארגון הבריאות העולמי, מצאו מעל 45 פלבנואידים (נוגדי חימצון) שונים בקייל. בראש הרשימה הארוכה ניצבים קאמפפירול ( kaempferol) וקוורצטין, שני נוגדי חימצון הטובים ביותר שעוזרים לירידה בדלקות כרוניות, מחלות דם, אוסטופורוזיס, מצבי סטרס חמצוני, טיפול בחרדות, משככי כאבים ועוד.

 

"עלי הקייל מורידים את רמת הכולסטרול הרע, הם עשירים בסיבים תזונתיים ואידוי יגרום למיצוי מוגבר של המרכיבים התזונתיים", מסבירה לב. מחקר חדש אחר של הארגון מראה כי עלי הקייל מקנים תמיכה מקפת לטיהור מערכות הגוף, ומחקר עדכני נוסף מצביע על הקשר בין אכילת עלי הקייל ובין ירידה בתחלואה בחמישה סוגי סרטן שונים. סוגים אלה כוללים, סרטן שלפוחית השתן, סרטן השד, המעי הגס, סרטן השחלות וסרטן הערמונית.

נענע - עוצר את התפתחות הסלמונלה

הנענע הוא מקור טוב של סיבים תזונתיים, בין השאר אפשר למצוא  בין עלי הנענע חומצה פולית, ברזל, מגנזיום, סידן, מנגן, ויטמין C, ויטמין A , בעיקר דרך ריכוזה של קרוטנואידים, כולל בטא קרוטן. המנטה הוא גם מקור טוב של אומגה 3, אשלגן, חומצות שומן, ויטמינים B2  ונחושת.

 

ארגון הבריאות העולמי פירסם תוצאות מחקרים שהראו שוב ושוב את היכולת של שמן מנטה המופק מצמח הנענע להקל על סימפטומים של תסמונת המעי הרגיז ומערכת העיכול. אולם לא רק, האלכוהול המופק משמן המנטה הוכח כמאט היווצרות תאים סרטניים במעי, סרטן העור וסרטן הריאות.

 

שמן המנטה עוצר את התפתחותם של חיידקים שונים כמו סלמונלה, הוא גם עוזר לשמור על דרכי נשימה פתוחים ועל נשימה קלה, התמציות המופקות מהמנטה משמשות להקלת סימפטומים של אלרגיית אף.