זהו סיפור של אמא אחת, ד"ר שרון איילון, שהיא בעצם כל מה שאנחנו רוצות להיות: גם רופאה, גם יפה, גם אמא לשלושה וגם קרייריסטית.

 

אבל כששרון אילון קיבלה את תואר הדוקטור אחרי שנים של השקעה בלימודים, היא לא חשבה לרגע שאחרי כל השנים האלה, היא תכהן רק תקופה קצרה כרופאה. זמן קצר לאחר מכן, שרון התחילה לעבוד במשרה נוספת, חשובה לא פחות או אולי יותר. שרון החלה לעבוד בבירוקרטיה הישראלית, כדי לעזור לביתה רותם.  

 

עוד בonlife:

 

רותם, הבת המתוקה, זקוקה לטיפולים שונים, כיוון רותם נפגעה כששרון עברה תאונת דרכים כשהיתה איתה בהריון. רותם נולדה עם שיתוק.

 

הדרך לטיפולים לא פשוטה. שרון נתקלה בהגבלות ודחיות וכל הגורמים איתם באה במגע לא הקלו ואפילו הקשו. משרד הבריאות, משרד התחבורה, משרד החינוך, ביטוח לאומי, מס הכנסה, קופת חולים, הם רק חלק מרשימת  הגורמים. ערימת הטיפולים לקידום הילדה והיכולות המוטוריות שלה נאלצה להמתין עד שאמא של רותם תגמור לטפל בערימת הביורוקרטיה שהפריעה לה להגיע לערימת הטיפולים.

 

 

שרון גילתה שהערימה של הביורוקרטיה עושה הומאז' למורשת סיזיפוס: ברגע שהיא מתרוקנת, היא מתמלאת מחדש. וכך, בעודה שולחת פקס למרפאה בעיסוק מטעם קופת חולים, היא המתינה במענה שלא עונה של משרד הרישוי והקלידה מכתב לעוד ועדה שנקראה אליה.

לעבוד היא לא הצליחה. איך אפשר כשכל היום שלך מתמלא בבירורים, ועדות, ערעורים, וזה עוד לפני בדיקות וטיפולים? היא ביררה וגילתה שאין אף גוף בישראל שמיידע הורים מהן בעצם הזכויות שלהם: האם מגיע לילדה סייעת בכיתה כי היא אלרגית לחלב? ומה עושים כשביטוח לאומי מפסיק פתאום לשלם קצבת נכות? ולמה חלק מהילדים הנכים מקבלים אישור ל-18 שנה ולחלק אומרים "תבוא שוב בעוד שנתיים, אולי אז כבר לא תהיה מפגר/אוטיסט/עם שיתוק מוחין"? ואיך הורים יכולים לקחת ילד לטיפול מסובסד בקופ"ח אם הטיפול הוא ב-11 בבוקר או צהריים?

 

שרון החליטה להקים את הגוף הזה, שיעזור להורים, והקימה את "קול הזכויות". היא פנתה למרצה שלה באוניברסיטה, הסבירה לו במה מדובר וקיבלה חדר במשרד שלו. היא התחילה לפרסם את עצמה בפייסבוק והציעה להורים להגיע אליה ולקבל עזרה. אבל כאן נוצרה בעיה: היא לא רוצה לקחת כסף מההורים, אבל הטיפול בכל בעיה וקושי כרוך בלא מעט הוצאות.

 

באדיבות תיאטרון הקאמרי, שתורם את ההצגה "קומדיה של טעויות" בעיבוד מחודש, ובעזרת מתנדבות שמתמחות בהפקת אירועים, ייערך בשבוע הבא ערב התרמה. "קומדיה של טעויות" הוא מההצגות הנצפות ביותר של שייקספיר. הערב יתקיים ביום שני הקרוב, ה-5/12 בשעה 8 בערב. כרטיסים להצגה במחיר 200, 400 או 600 שקל ניתן לקנות אצל שרון בטלפונים  054-6411429  03-7517274