אחת מהבעיות הקשות ביותר בניהול אפקטיבי של משא ומתן הוא חוסר וודאות, מחסור במידע ובאופן כללי "ירייה בערפל". עוד יותר בעייתי לנהל משא ומתן כשלכם אין שום מידע ואילו הצד השני מבקש מכם באופן הישיר ביותר לגלות לו את כל הקלפים שלכם מההתחלה. זה בדיוק מה שקורה בכל הנוגע לשכר וראיונות עבודה.

 

עוד ב- Onlife:

 

השכר שאנחנו מקבלים בעבודה משפיע על כל אורח החיים שלנו. לאחר שהוא נקבע מאוד קשה לשנות אותו ועם זאת דווקא אל המשא ומתן על השכר אנחנו ניגשים כשידינו על התחתונה: המעסיקים רוצים לדעת מהן ציפיות השכר שלנו ואילו לנו ברוב המקרים אין שמץ של מושג מה עובר להם בראש. משחק פוקר, כבר אמרנו?

 

אז מה עושים? איך בכל זאת מצמצמים קצת את אי הוודאות, משפרים את עמדת המוצא ומנהלים נכון יותר את המשא ומתן? הנה 5 טיפים מועילים:

 

1.      בררו כמה אתם שווים בעיני השוק

לפני הכל כדאי לברר מה השוק נוהג לשלם עבור ניסיון ורקע מקצועי כמו שיש לכם. איך מבררים? באתרי הדרושים ברחבי האינטרנט תמצאו טבלאות שכר על פי תחומי התמחות ושנות ניסיון.

 

תוכלו גם לפנות לחברות השמה המטפלות בתחום ההתמחות שלכם ולבקש מהם מידע על משכורות ממוצעות. לחברות השמה יש שני מקורות מידע טובים: מחפשי עבודה אחרים שמעדכנים מהן ציפיות השכר שלהם ולפעמים אפילו מהו השכר הנוכחי שלהם. ומעסיקים, שחלקם מגדירים מראש לחברת ההשמה את השכר המקסימאלי למשרה.

 

2.      החליטו כמה המשרה שווה בעיניכם

המחיר, כמו בכל תחום בחיים נקבע על פי הערך היחסי. עד כמה המשרה מוצאת חן בעיניכם? האם היא מעניינת ומאתגרת ברמה כזו שיהיה לכם שווה להתפשר בשכר עבורה? עד כמה היא מקדמת אתכם מקצועית? ואפילו- עד כמה היא נוחה לכם מבחינת קירבה לביתכם או שעות העבודה?

כל אחד וסדר העדיפויות שלו. על פי שווי המשרה עבורכם חישבו גם עד כמה אתם מוכנים לוותר עליה או לחילופין להתפשר עבורה.

 

3.      גמישות זה שם המשחק

בואו נחליף נעליים וננסה לראות את הדברים מהצד של המעסיק. אם אתם המעסיק ששואל את השאלה המוכרת "מהן ציפיות השכר שלך?" והמועמד מציין בתגובה מספר מסוים- איזה רושם זה יעשה עליכם? לעומת זאת, אם המועמד לא יענה מספר, אלא יציין טווח- הוא ישאיר עליכם רושם קצת יותר גמיש, נכון?

 

אם כן, בנו לעצמכם טווח שכר שבצידו העליון סכום השכר האידיאלי עבורכם (אך גם ריאלי על פי תנאי השוק) ובצידו התחתון סכום שהינו קצת גבוה מהשכר הנמוך ביותר שאתם מוכנים לשקול בעבור משרה שערכה (זוכרים את הטיפ הקודם?) גבוה עבורכם.

 

4.      יש מקום להסברים על גובה השכר

רוב המועמדים הנשאלים בנוגע לציפיות השכר שלהם חשים חובה לציין מספר ובסופו לשים נקודה. במילים אחרות-  תשובתם קצרה, בת מילה אחת, ללא הסבר נלווה.

 

אבל, יש גם דרך אחרת: ניתן לציין את טווח השכר שחשבתם עליו וגם להסביר מדוע זה מה שאתם מבקשים. אם זו משרת חלומותיכם ואתם לא רוצים לאבד אותה- ציינו למעסיק את ציפיות השכר אבל הוסיפו שחשוב לכם להדגיש שזו משרה שאתם מאוד מעוניינים בה ותשמחו להמשיך בתהליך גם אם יש ביניכם כרגע פערים.

 

אם זו משרה שאתם בטוחים שיש לכם ערך מוסף עבורה- הוסיפו שאתם בטוחים שתבצעו את התפקיד בצורה הטובה ביותר ושיש לכם ניסיון בדיוק בתחום הנדרש. בקיצור, לאחר ציון הסכום, כדאי להוסיף גם הסבר, מסר שיווקי או כל מידע אחר שיכול לעזור לכם לשכנע טוב יותר.

 

5.      את הלבטים השאירו בבית

לא בטוחים שזאת המשרה עבורכם? מתלבטים? יש לכם ספקות? כל עוד אתם לא בטוחים אם כן או שמא- לא, השאירו את כל הלבטים בבית.

 

אף מעסיק איננו מעוניין בעובד שלא באמת רוצה את המשרה.  בכל מקרה שבו החלטתם להמשיך בתהליך שדרו "עסקים כרגיל". אם אתם מתלבטים- שתפו חברים או בני משפחה, אך לא את המעסיק.

 

בלוג ייעוץ קריירה של מאיה

 

מאיה בפייסבוק