"יסמין", איגוד נשות העסקים בישראל, הוקם בשנת 2006 כאיגוד גג המייצג ומקדם מנהיגות כלכלית של נשות עסקים מן המגזר היהודי והערבי כאחד. יסמין הוא גוף רשמי כלכלי ארצי ובינלאומי הנותן מענה כולל לצרכיהן של נשות עסקים - מייצג אותן בפני קובעי המדיניות ומקדם את פעילותן העסקית באמצעות רישות עסקי, הקניית ידע ובניית רשת שיווק ענפה ומועדון צרכנות משותף. 

 

עוד ב - Onlife :

 

מלבד הכנס השנתי אותו יסמין מארגנת אחד הפרויקטים העתידיים שלה כוללים הקמת לובי בכנסת במטרה לקדם ולייצג עסקים רשומים בבעלות נשים במדינה.

 

ביום רביעי האחרון נערך כנס “יסמין” המסורתי במלון השרון בהרצליה פיתוח, בהשתתפות נשיאת "יסמין", עופרה שטראוס. השנה התמקדו בכנס בנושא “מצוינות בניהול עסקים קטנים“, עסקים שבדרך כלל מנוהלים על ידי נשים.  פגשנו כמה מהנשים שהפכו את העסק שלהן להצלחה אמיתית, נשים שמאמינות כי מצוינות בעסק קטן זו לא עוד סיסמא, אלא דרך חיים. לפניכם 10 נשים מצליחות והעסק שלהן:

אלונה שכטר, בת 50

מייסדת ומנכ"לית חברת הקוסמטיקה "אלונה שכטר בע"מ" וחברה לניתוחים פלסטיים בשם "אלונה שכטר וד"ר ריסין"

 

                                                                                                        צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

שכטר החלה את דרכה כמנצחת על תזמורת במקור אולם כבר יותר מ-20 שנה שהיא מגשימה את חלומה האמתי.  העסק הראשון שלה, חברת הקוסמטיקה שבבעלותה, נולד לפני 21 שנה מתוך צורך. שכטר מסבירה "חליתי בפסוריאזיס ושום טיפול שעברתי לא עזר לי. רק כאשר הגעתי לרפואה הטבעית והתחלתי להשתמש בצמחי מרפא הצלחתי לפתור את בעיות העור שלי.

 

"מהר מאוד הבנתי שזה לא רק צורך שלי. החלטתי שאני הולכת ללמוד דרמטולוגיה וצמחי מרפא ולאט לאט התחלתי בהפצה של המוצרים בהם אני בעצמי השתמשתי. אחרי פחות משנה החלטתי שאני לא מעוניינת רק להפיץ מוצרים אלא שאני רוצה שהחברה תהיה שלי.

 

העסק שלי עובד על בסיס הרצאות בכל חלקי הארץ כאשר בתום כל הרצאה אני נותנת ייעוץ אישי ולאחר מכן מתבצעת מכירה ראשונה של המוצרים". חברת הקוסמטיקה בבעלותה של שכטר מעסיקה כיום כ-25 עובדים וגם סוכנים נוספים בעולם שכן בשנתיים האחרונות  מתמקדת שכטר גם בייצוא המוצרים ל-6 מדינות שונות.

 

גם העסק השני של שכטר נוצר מתוך צורך: "כשהייתי בת 40 הבנתי שיש דברים שצמחי המרפא שלי לא יכולים לרפא והבנתי שהפתרון לחלק מאותן בעיות הוא בתחום הניתוחים האסתטיים. את החברה שלי ושל ד"ר ריסין הקמתי לפני 8 שנים וכיום עובדים בה 30 אנשים ביניהם 17 רופאים". 

    

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"נקודת הפריצה מבחינתי הייתה ביום שיצא לי להכיר את הפורמולות של דוקטור רבינוביץ’. נסעתי עם המוצרים שלו לאילת ובמלון הייתה אמורה להיות הרצאה בתחום הקוסמטיקה אך המרצה לא הצליחה להגיע. הצעתי למארגנים שאני אעשה את זה במקומה.

 

לאחר ההרצאה עמדו 30 נשים בתור כדי לקנות את המוצרים ולכולן כמעט הייתי צריכה להוציא חבילות בדואר כי בכלל לא האמנתי שאני אמכור משהו באותו יום. תוך 3 חודשים מכרתי מוצרים בלמעלה ממיליון שקל – היום תוסיפו לזה עוד כמה אפסים".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"הדבר הכי חשוב כרגע זה להכניס את המוצרים שלי בצורה מאוד רצינית לחנויות בחו"ל כי לאורך כל השנים התמקדתי בארץ. כל צורת החשיבה של חברת הקוסמטיקה שלי הייתה מכירה ושיווק ישיר באמצעות הרצאות מה שהפך אותי לשם מוכר מאוד בארץ אך לא מוכר מספיק בחו"ל. אני מתכוונת לשנות את זה".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"לפני שאתן מקימות עסק חפשו מה שנמצא מתחת לאף שלכן. הדבר הטוב ביותר הוא להפוך את התחביב שלכן לעסק. אתן לא צריכות לחפש רעיון אלא הרעיון צריך למצוא אתכן. לאחר שמצאתן את התחום בו אתן רוצות להתעסק חשוב מאוד שתגדירו לעצמכן על מה אתן לא מוכנות לוותר. אני למשל אמרתי שאני לא מוותרת על הילדים שלי ולכן בהתחלה העסקתי 16 עובדות בבית שלי והכל התנהל משם". 

ג'מילה חיר, בת 71

מייסדת מפעל לייצור סבונים - "סבתא ג'מילה",  שמייצא את מוצריו ל-30 מדינות בעולם, לבתי מלון ומטוסים

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

חיר היא ישראלית ממוצא דרוזי המייצרת סבון משמן זית ועשבי מרפא. היא ידועה בתור האישה הדרוזית הראשונה שהקימה מפעל במו ידיה. בשנת 2006, ביום העצמאות ה - 58 למדינת ישראל, השיאה ג'מילה משואה יחד עם סטף ורטהיימר, עבור פועלם למען פיתוח הגליל.

המפעל של "סבתא ג'מילה" הוקם לפני 7 שנים והתחיל לייצא את מוצריו לעולם שנה לאחר מכן. חיר מעסיקה תחתיה אלפי עובדים בארץ ובעולם מהסיבה הפשוטה שהיא מייצאת ליותר מ - 30 מדינות בהן ממוקמים משרדים על שמה. כיום נחשבת חיר לבעלת מוניטין בעולם והסבונים שלה נתפסים כבעלי סגולות ריפוי.

 

אולם ההצלחה האדירה שלה לא השכיחה ממנה מאיפה היא הגיעה: "הייתה לי ילדות קשה וענייה וגם ההתבגרות לא הייתה קלה. זכיתי ללא מעט איומים בגלל הרצון שלי לעבוד ולהתפתח".

 

העבר של חיר גרם לה לשים לעצמה מטרה מאוד ברורה: "אני רוצה לעזור לנזקקים, לילדים ולזקנים. אני מעסיקה במפעל האריזה שלי בהולנד 60 עובדים מוגבלים ואני מקפידה להעסיק רק נשים". בנוסף מקפידה חיר להעסיק תחתיה אנשים מארבעת הדתות: יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים שהרי "לא בחרנו להיוולד לדת מסוימת, אלוהים בחר זאת עבורנו אבל בסופו של דבר כולו אחים".

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"לפני שהקמתי את המפעל עבדתי במפעל לשטיחי קיר בעבודת יד ואת הסבונים שלי ייצרתי על גג הבית וכל הזמן עשיתי ניסיונות. בנוסף הייתי גם רכזת נעמ"ת באזור במשך 17 שנה. לצד ההתנדבות תמיד רציתי להגשים את החלום שלי. תמיד ידעתי שיש לי מוצר מדהים ביד אבל גם ידעתי שאני לא בעלת דוקטורט ברפואת עור. כשהתחלתי לייצא לעולם לפני שש שנים הבנתי שהצלחתי".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"אני בעד להיות צנועה. אדם כל הזמן רוצה להגיע יותר ויותר אבל לא אני. המטרה שלי היא לעזור לאנשים והכסף שלי מוקדש בעיקר לזה. כשהייתי קטנה אכלתי פיתה עם לבנה ועד היום זה המאכל האהוב עלי. אני גרה בבית פשוט, החלום שלי זה שהילדים שלי ימשיכו את המסורת ושיעזרו לשקם נזקקים ושלעולם לא ישכחו מאיפה באו.

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"אם יש לכן ביד מוצר טוב שאתן מאמינות בו אל תקשיבו לאף אחד שמנסה לעצור אתכן. לפני 30 שנה לא היה מקובל שאישה דרוזית תצא לעבוד או ללמוד וכולם אמרו לי שאני פותחת לנשים אחרות את העיניים. אבל אני החלטתי שאני עושה מה שטוב לי. גם אתן -  אל תתנו לאף אחד למשוך אתכן אחורה".

מאיה אפרתי, בת 40

מייסדת ומנכ"לית של "אליה מחזור בע"מ", חברה למיחזור שהמציאה פטנט עולמי

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

אפרתי הגיעה בכלל מתחום ההי-טק בו עסקה במשך 8 שנים. לאחר מכן עבדה בבנק 4 שנים אולם הרגישה שלא מיצתה את עצמה. "הייתה לי אמנם משכורת גבוהה וטסתי המון לחו"ל אבל הרגשתי שמשהו חסר לי", מסבירה אפרתי.

 

"ב-2007 התפטרתי ומצאתי את עצמי יושבת בבית וחושבת על פטנט שיכול רק להועיל ולא להזיק. רציתי להועיל לסביבה וכך הגעתי לתחום המיחזור, היום בזכות הפטנט (דבק מיוחד שבעזרתו ניתן ליצור חומר חדש מפלסטיק ממוחזר) ניתן למחזר מבלי להשקיע בכך אנרגיה מזהמת".

 

מאותו רגע ההתקדמות של אפרתי הייתה מרשימה: "במאי 2008 גייסתי משקיע ובשנת 2009 כבר הקמנו מפעל בראש העין בו עבדו 15 עובדים. בימים אלו אנו עסוקים בגיוס הון חדש ומטרתנו היא להקים חברה גלובלית שתמכור את הטכנולוגיה שלנו לכל חברות המיחזור בעולם".

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"עשיתי ניסוי מקרי שבהתחלה בכלל חשבתי שהוא טעות אך דווקא בניסוי הזה גיליתי את הפטנט שלי, בניסוי הזה גיליתי את הפתרון האמיתי למיחזור".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"המטרה המרכזית שלנו בימים אלה היא לייסד קשר עם שלושת הלקוחות המרכזיים בעולם המיחזור. המטרה שלנו היא להפיץ את הפטנט (הדבק והתהליך) בעולם המיחזור. בשנה הקרובה אנו מתכננים לפתוח סניף בארה"ב בו שוק המיחזור גדול יותר".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:"אל תרוצו להקים עסק, תחשבו עליו קודם. לאחר שכבר פתחתן את העסק חשוב שתראו בכל רגע נתון מצב ולא בעיה כי תמיד יש אפשרויות. תמיד תזכרו שמה שחשוב זה החופש להתעסק בחלום שלך, התוצאה זה כבר בונוס".

נאוה קול, בת 45 

מייסדת ומנהלת רשת בתי ספר למקצועות היופי "נאוה קולאז'"

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

 

קול בהכשרתה היא קוסמטיקאית שהחליטה להגשים חלום וללכת בגדול. "נאוה קולאז'", בית ספר למקצועות היופי, נוסד ב-1994 וכולל למעלה מ-12 אלף בוגרים. כיום קיימים 2 סניפים מרכזיים בעלי תו תקן ארצי ותו תקן בינלאומי וקול מעסיקה 47 עובדים תחתיה. הסניפים דואגים להתחדש בכל טכנולוגיה עולמית חדשה כך שעובדיה עוברים הכשרות חדשות בכל עת.

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

 

"בשנת 2004 זכיתי במקום ראשון בתחרות "עסקים שחושבים אחרת". זו הייתה תחרות ארצית של "ידיעות אחרונות" וכשזכיתי במקום ראשון וקיבלתי את הפרס מאהוד אולמרט שהיה אז שר התמ"ת הבנתי שעשיתי את זה", אומרת קול.

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"בשנים האחרונות אני עובדת על private lableבתחום הקוסמטיקה והאיפור אשר אמור לצאת בשנת 2013. בנוסף המטרה היא להקים מכוני יופי על שם "נאוה קולאז' ביוטי" אשר ייתנו מענה לבוגרי בית הספר שלנו ויספקו להם עבודה מצד אחד אך גם יספקו ללקוחה את כל צרכי היופי שלה תחת קורת גג אחת".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"מי שבאמת רוצה להצליח צריכה לרצות להגשים את עצמה. מצד שני היא חייבת לקחת בחשבון שהצלחה שווה מחיר (רגשות אשם על גידול ילדים, מחיר נפשי, זמן פנוי). אני בעד חריצות ותעוזה יחד עם זהירות".

 

בנוסף לכך מסבירה קול כי "את חייבת לאהוב את העסק שאותו את הולכת לפתוח, כלומר חייבת להיות לך זיקה לנושא את לא יכולה ללכת למכור בגדים רק בגלל ששמעת שעושים בזה הרבה כסף".

מאס ותד, בת 29

דיאטנית קלינית ישראלית, מנכ"לית ובעלים של רשת "מרפאות מאס" לתזונה קלינית ודיאטה הפונה לציבור של ערביי ישראל

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

ותד הגתה שיטת תזונה המיועדת לסקטור הערבי בפרט ולאוכלי האוכל המזרחי בכלל. שיטת הטיפול המרכזית (אשר נרשמה בתור פטנט) נקראת "דאוסאת" (ובעברית "לעיסות").

החל משנת 2003 עוסקת ותד בתחום התזונה והדיאטה ומתמקדת בערביי ישראל. המרפאה הראשונה ברשת המרפאות נפתחה בכפר ג'ת שבמשולש אולם כיום היא בעלת 25 סניפים שונים. כמו כן, פועלת ותד למען הגברת המודעות לנושא ההשמנה והמחלות הנגרמות כתוצאה מהשמנה בקרב הציבור הערבי בישראל.

 

לאחרונה הקימה ותד אקדמיה להכשרת עובדים שמטרתה להכשיר אקדמאיות בעלות תואר שני בפסיכולוגיה ועבודה סוציאלית להדרכה בתזונה נכונה. מדי שנה מקיימת ותד כנס מקצועי בנושא בריאות ותזונה ומוציאה לאור כתב עת מקצועי בשם "דאוסאת", העוסק בתזונה נכונה ובריאות.

 

הטריגר לפטנט שהגתה נבע מכך ש"ראיתי שנמאס לאנשים לספור קלוריות ולאכול רק שני קרקרים עם קוטג', חזה עוף וחסה. רציתי להמציא משהו שונה שמאפשר לך לאכול גם קנאפה ועלי גפן", מסבירה וותד.

 

הסיבה לכך שהפטנט כל כך הצליח היא שמדובר ביחידת מדידה קלילה ומושכת, "זה משהו שאפשר להסביר בקלות גם לילדים. לדוגמא במבה זה 3 דאוסאת".

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"הבנתי שעליתי על משהו שאני באמת גאה בו ברגע שאנשים התחילו לגלות עניין, כי זה לא קל לדבר עם המגזר הערבי על תזונה ועל חשיבותו של תפריט מסודר. היום למשל אני עורכת כנס גדול שמגיעים אליו 2000 איש כל שנה ועורכת את מגזין התזונה היחיד בערבית אשר נמכר ב-20 אלף עותקים 3 פעמים בשנה".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"השנה התוכנית האסטרטגית שלי היא להיכנס לגליל ולצפון ולהכשיר את נשים אקדמאיות לעבודה בתחום. בסופו של דבר השאיפה הגדולה היא להיכנס לפלשתין ולעולם הערבי – אני הולכת לכבוש את המזרח התיכון".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"תקימו עסק שאתן אוהבות ומאמינות והכי חשוב שתהיו יצירתיות ותשאפו לחדש, אף פעם אל תתקעו במקום".

יוליה גל, בת 30

מייסדת ומנכ"לית של "יוליה ספא אקספרס"

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

"הקמתי את העסק לפני עשר שנים כשהייתי רק בת 20. שמתי לב שנשים מגיעות למכוני יופי אבל לא מקבלות מענה וצריכות לקבוע תור שבועיים מראש. החלטתי שהזמן שלנו בתור נשים יקר ולכן פתחתי מקום שבו את יכולה לקבל כל מה שאת צריכה במינימום זמן.

 

כאשר לקוחה מגיעה אלינו ואין לנו מקום עבורה בסניף אחד אני שולחת לה מונית על חשבון הבית שתיקח אותה לסניף אחר שלנו", אומרת גל. היום מחזיקה גל ב-3 סניפים גדולים בתל אביב ומנצחת על 80 עובדים.

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"כל חיי חלמתי לנסוע לארה"ב ולעשות את זה בגדול. בגיל 20 אבא שלי אמר לי משפט שאני אזכור לעד "מי שיכול לעשות דברים בגדול יכול לעשות אותם בכל מקום". הקשבתי לו והחלטתי לפתוח את הסניף הראשון בפינת דיזינגוף פרישמן במקום שלפני כן מכרו בו דברים של אחד בדולר. אף אחד לא האמין שהפינה הזו תצליח אבל אני האמנתי בה והיום היא אחת הפינות המצליחות ביותר בדיזינגוף".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"אני בעד להישאר במקום שאני נמצאת בו, כמובן שתמיד יש איפות לגדול ולהתפתח אך את החלום האמריקאי נטשתי מזמן, אני חושבת שישראל זה המקום הכי יפה בעולם ואין מצב שאני עוזבת".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"כמה שפחות להקשיב לאנשים קטנים ולא מפרגנים. תהיו בעלות עמוד שדרה חזק והישארו דבקות במטרה".

ג'אדה זועבי, בת 35

מנכ"ל אתר "בוקרא", פורטל אינטרנט ישראלי ערבי

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

הפגזת אזור הצפון במלחמת לבנון השנייה גרמו לזועבי להבין שהציבור הערבי בישראל מנותק ממידע מקוון, והובילה אותה להקים את "בוקרא". לפני שהפכה לעורכת הראשית ולמנכ"ל האתר, למדה זועבי  ספרות אנגלית והגישה תוכניות ב"קול ישראל" בערבית במשך כמה שנים עד שפוטרה עקב קיצוצים. לאחר מכן עבדה עם חברות פרטיות שהפיקו תוכניות טלוויזיה בערבית.

 

פורטל "בוקרא-נט" הוא פורטל חדשותי שהוקם בשנת 2006 בהשקעה של 2 מיליון שקלים ושם לעצמו מטרה להיות מענה לדור הצעיר באוכלוסייה הערבית. "המטרה שלנו היא להעניק לגולשים את הפלטפורמה הטכנולוגית המתקדמת ביותר ולסקר את כל האירועים החדשותיים העדכניים הן ברמה הארצית והן ברמה העולמית", אומרת זועבי.

 

על אף שהעסק הוקם באמצעות ההון הפרטי של בעלה, כיום הוא עומד ומרוויח בזכות עצמו כאשר ביום אחד מבקרים באתר כ-22,000 קוראים ומפרסמים ארציים מתחילים להבין את הפוטנציאל שבו. תחת זועבי עובדים 37 כתבים ועורכים בעלי ניסיון.  

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

הבנתי שעשיתי את זה ברגע שהתחילו לדבר עלינו בכל מקום. בכל כנס בחברה הערבית, בין אם הוא עוסק בבריאות ובין אם הוא עוסק בכלכלה, מזכירים את "בוקרא". מישהו פעם אמר לי ש"בוקרא" זה האתר החדשותי היחיד בחברה הערבית שמכבד את האינטליגנציה של האנשים גם מבחינת עדכון וגם מבחינת איכות – באותו רגע ידעתי שהגעתי לאן שאני רציתי להגיע.

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"אם בתוך שנים מעטות בניתי יסודות איתנים למעצמה תקשורתית, בעוד 10 שנים אני רוצה אימפריה של מולטימדיה. יש לנו בפורטל כבר כמה הפקות טלוויזיה אולם המטרה שלי זה לפתח את התחום ובסופו של דבר להיות האתר המוביל לא רק בארץ אלא בעולם כולו".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"תמיד תזכרו שאין הצלחה בלי קשיים וכישלונות. בנוסף לכך אל תיתנו לאף אחד לייאש אתכן – בהחלט ניתן להתקדם וללמוד ולפתח קריירה ועדיין להיות אמא – מה שחשוב בסופו של דבר זה המימוש העצמי".

רוג'ט חינאווי, בת 56

בעלים של קבוצת חינאווי wine & more ובעלת בית קפה

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

קבוצת חינאווי מחזיקה כיום 9 סניפים הממוקמים במרכז הארץ, ומעסיקים כ-70 עובדים. הסניף הראשון של חינאווי הוא סניף הדגל ביפו, הוא הוקם עוד לפני קום המדינה ותמיד נוהל ע"י המשפחה. בשנת 1978 בעלה של חינאווי לקח על עצמו את העסק אולם הוא נפטר לאחר 8 שנים וכך קרה שניהול החנות נפל על רוג'ט חינאווי ואחיה.

 

ההחלטה לפתוח רשת נפלה בשנת 2004 כאשר בניה של חינאווי חזרו מחו"ל. היום כיו"ר קבוצת חינאווי כל ההחלטות הניהוליות עוברות דרכה אך היא לא נמצאת בסניפים ביומיום. את זמנה ב-4 שנים האחרונות היא מבלה בבית הקפה שהקימה, "קפה רוג'ט" בו היא מתפקדת גם כבעלים וגם כמנהלת יחד עם שותף.

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"בשנת 2003 המרכז היהודי ערבי נתן לי הזדמנות לנסוע לארה"ב. שם עברתי חודש השתלמות ולימודים מקצועיים בתחום הניהול. חזרתי משם עם המון תובנות חדשות. החיבור של כל מה שלמדתי בקורס יחד עם החזרה של בניי מחו"ל  גרמו להחלטה לפתוח סניפים נוספים".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"אני תמיד שואפת קדימה אבל מאמינה שלצד השאיפות יש להתקדם צעד אחר צעד. כלומר לא צריך לרוץ ולעשות כי זו לא המטרה. אני כבר 4 שנים נמצאת יומיום בבית הקפה שהקמתי ורק עכשיו אני מתחילה לחשוב על עסק חדש - אנחנו מתכננים להקים טפאס בר".

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

"ייעוץ זה שם המשחק. אם את באמת רוצה להיות מנהלת טובה את חייבת לקבל ייעוץ בין אם מדובר בייעוץ שיווקי, עסקי או מקצועי. טיפ קטן ממי שכבר עשה את הדברים תמיד עוזר. הקורס שעברתי בארה"ב הוא זה שהפך אותי למה שאני היום".

נטליה קורזון, בת 44

מייצאת איפור לרוסיה ובעלת חנות מזון בצפון

 

 צילומים: בני גם זו לטובה

 

על העסק והאישה שמאחוריו:

העסק העיקרי של קורזון הוא חנות המזון שהקימה בקריות, בה מועסקים 10 עובדים. בשנת 2003 היא החליטה להקים 4 חנויות קטנות אולם בשנת 2007 הבינה שעדיף לה לרכז את כל החנויות הקטנות בחנות אחת גדולה.

 

מצד שני, קורזון מודה כי ייצוא האיפור לרוסיה זה הכסף הגדול באמת. "בעוד שהחנות שלי מסוגלת לגלגל מחזור חודשי של 250 אלף שקלים, באיפור אפשר בשנה אחת להגיע למחזור של מיליון דולר", מסבירה קורזון.

 

נקודת המפנה בפעילות העסק:

"החנויות שהחזקתי תמיד סיפקו לי פרנסה אך ידעתי שאני רוצה יותר מזה. כשהחלטתי בשנת 2005 לייצא איפור לרוסיה לא הייתי בטוחה כמה אני אצליח אולם כשאחת העסקאות הראשונות שלי הייתה על סכום של 20 אלף דולר הבנתי שאני בדרך הנכונה".

 

תוכניות לשנים הקרובות:

"המטרה שלי היא להגדיל עוד ועוד את הייצוא שלי שהרי בעולם יש אינסוף לקוחות. אני משתתפת פעמיים בשנה בתערוכות בינלאומיות של קוסמטיקה ודואגת לגייס לקוחות נוספים". 

 

עצה לנשים שפותחות עסק משלהן:

קורזון, בניגוד למנהלות אחרות, לא מאמינה בהאצלת סמכויות. לטענתה "אסור שאחד העובדים יידע לעשות משהו שאת לא יודעת לעשות. בסופו של יום את יכולה לסמוך רק על עצמך ואם את רוצה שהעסק יעבוד כראוי את צריכה להיות נוכחת".