הסקר החדש של מגזין MORE חושף כי רוב הנשים לא מעוניינות להשתתף במירוץ ההתקדמות במקום העבודה, ורובן מעדיפות גמישות וזמן פנוי על פני משכורת גבוהה. בסקר השתתפו 500 נשים בגילאי 35-60 בעלות תואר אקדמאי המרוויחות לפחות 60 אלף דולר בשנה.

 

43% מתוכן ענו כי הן פחות שאפתניות מבחינה מקצועית היום מאשר ממה שהיו לפני עשור. עוד מגלה הסקר כי הקידום אינו אטרקטיבי כל כך עבור נשים בנושא של ניהול קריירה – 73% מהנשאלות טענו כי הן לא היו רוצות את התפקיד של הבוס או הבוסית שלהן. 

 

עוד ב-onlife:

 

38%  מהן נימקו את חוסר הרצון להתקדם בכך שהן לא מעוניינות להתעסק עם הלחץ, הפוליטיקה המשרדית והאחריות שיש במשרות גדולות וחשובות יותר. בנוסף, 40% היו מוכנות לוותר על משכורתן הגבוהה ולהרוויח פחות על מנת לאפשר לעצמן יותר זמן פנוי ולו"ז יותר גמיש.

 

הסקר עוד מגלה כי אימהות היא לא הסיבה לחוסר הרצון להתקדם: רק 15% מהנשים טענו כי הטיפול בילדים פגע להן בקריירה ואילו אחוז גבוה יותר של רווקות היו אלה שהעדיפו יותר זמן חופשי מאשר האימהות העובדות.

 

"מסקנות הסקר מעבירות מסר לא נכון לנשים"

עבור ד"ר יעל יצחקי, מנכ"ל נט"ע – המרכז לפיתוח קריירה, הנתונים החדשים אינם מפתיעים אולם היא טוענת כי אסור לתת להם משמעות לא נכונה. "שנות ה-20 וה-30 מאופיינות בהשקעה רבה, ברכישת מקצוע, ניהול קריירה, ולאחר מכן בשעות עבודה רבות כדי ללמוד את העבודה בפועל ולהתקדם בארגון. תקופה זו מאופיינת גם במעט מאד זמן פנוי ולכן לא מפתיע שאחרי לפחות 10 שנים של התעסקות אינטנסיבית בעבודה נראה רצון של נשים להשקיע בתחומים נוספים", אומרת יצחקי.

 

עוד מוסיפה יצחקי כי הדגש על ההפרדה המגדרית בסקר שגויה וכי התעסקות תקשורתית לא נכונה בנושא עלולה להעביר את המסר הלא נכון; מסר שעלול לפגוע בעולם התעסוקתי בכלל ובנשים בפרט. לפי יצחקי "מעסיקים עלולים לחשוב שאין טעם להשקיע בנשים כי ממילא בשלב מסוים הן פחות משקיעות בעבודה. נשים מצדן עלולות לחשוב שאין טעם להשקיע במקצוע שדורש הכשרה ארוכה כי ממילא הן תתעייפנה בהמשך".

 

יצחקי מסבירה כי "צריך להבין שלא מדובר רק בנשים אלא בעולם העבודה בכלל. נשים מעוניינות בחיים משמעותיים. חלק משמעותי מאד מכלל החיים הוא העבודה, אך ברגע שמקום עבודה דורש הקרבה טוטאלית של חיי פנאי או משפחה - נוצר קונפליקט.

 

"לעומת זאת, ארגון המאפשר ניהול קריירה שפוי, פיתוח אישי ומקצועי, עם התייחסות לצרכים של עובד בתקופות שונות של חייו ומאפשר שעות גמישות או עבודה מהבית, יזכה לראות עובדות עם רצון להמשיך להתפתח. חשוב לחברה כולה שנשים תהיינה בצמתים של קבלת החלטות ולכן האיזון בחייהן הוא חיוני כדי לא להישחק".

 

דור ה-Y המפונק

הסקר עסק בגילאי 35-60, כלומר הוא עסק ברובו בדור ה-X (מי שנולד בין שנות ה-60 לסוף שנות ה-70), אך יש בו גם מדור ה-Y (מי שנולד בשנות ה-80 וה-90).

 

לדברי יצחקי ,"דור ה-Y מתנהל באופן שונה בכל הנוגע לשאפתנות היררכית. יש הרבה פחות רצון להעפיל לצמרת והרבה יותר התעסקות עם עצמי. מכאן שבהחלט לא מפתיע שנשים מוכנות להקריב משכורת בשביל שעות גמישות וזמן פנוי – אך זה אפשרי במידה ויש הכנסה מספקת, בין אם שלהן או של בן הזוג".