נעמה מבית שמש, קרן אור זכה, הפכה בערב שישי לגיבורה בעל כורחה, עת ששודרה הכתבה המצויינת של שי גל ב"אולפן שישי, בערוץ 2. בכיה החרישי נגע בכל לב שצפה בה ופחדיה עוררו בנו את היצר הטבעי שעל החלש והזך יש להגן.

 

הזוך והתמימות של נעמה בת ה-7 מתפרשים אצל גורמים חרדים קיצוניים כמיניות מאיימת, הם משליכים את נפשם המעוותת על העולם ופוסקים חוקים ודינים חשוכים. נעמה הקטנה הותקפה בידי גברים חרדיים אלימים לאור יום בפומבי, דבר שבשגרה בעיר בית שמש, ואיש לא בא לעזרתה.

 

גזענות ואלימות נגד נשים מידי מגזרים חרדיים קיצוניים קיימות מזה שנים. זו תופעה שניתנה לה לגיטמציה ע"י אוחזי השלטון והחוק, שמעלימים עין ואינם ממגרים תופעות פסולות אלו בנחישות ובמיידיות.

 

העלמת עין מביטויי שנאה ומשטמה של מגזרים חשוכים מסוכנת לקיום החברה

חוקים כנגד ביטויי ומעשי אפליה וגזענות אינם נאכפים כשהדבר נוגע לאותו מגזר חרדי, והוא קיצוני ביחסו ובהתבטאויותיו למגזרים שונים ממנו – חילוניים, נשים, ובני דתות אחרות. רשויות החוק מעלימות עין מדרשות ודברי הבל גזעניים הנאמרים מפי רבנים, ואין דין ואין דיין בארץ הזו, כששיקולים ואינטרסים פוליטיים הם אלה שמכתיבים אג'נדות בקרב מחממי כסאות השלטון.

 

אותה מדיניות שלטונית המעלימה עין מביטויי השנאה והמשטמה של מגזרים חשוכים קיצוניים כנגד כל מה ששונה, זר ומאיים עליהם, היא אם כל חטאת. זוהי מדיניות מסוכנת לקיומה של חברה בריאה. בימים אלו אנו חווים בקיצוניות את פירות הבאושים שהבשילו למימדים שניתן לחוש בהם בכל מקום במרחב ובשיח הציבורי.

 

אנחנו הרוב השפוי

אנחנו הרוב השפוי שרוצה לחיות בביטחון, בחופש ובשלווה. אנחנו דורשים צדק המושתת על אהבה וכיבוד האדם באשר הוא. לא ניתן לתופעות של גזענות ואלימות נגד נשים להתרחש - נעמה הקטנה כבר לא לבד.

 

צפינו בכתבה המחרידה ביומן שישי בערוץ 2 על נעמה, הילדה הדתייה בת השבע, שממררת בבכי מרוב פחד וחרדה בדרכה הביתה מבית ספר כיוון שהחרדים בעיר יורקים עליה ומתעללים בה כי אינה מספיק "צנועה לדעתם".

 

ילדה בת שבע היא לא מספיק צנועה (צילום מסך מתוך חדשות ערוץ 2)

 

צפינו בחרדים המתראיינים לכתבה וממשיכים לדבוק ב"זכותם" לירוק על נעמה הקטנה, להתעלל בה ולקלל אותה.ראינו אותם נלחמים באלימות על "זכותם" לאיים, להחרים, לקלל, להדיר נשים וחילונים וכל מי שלא מציית לחוקי האייתוללות שלהם.צפינו בחרדים בכתבה מזהירים אותנו שבקרוב יגיעו גם אלינו. הם מתכוונים לכך. אנחנו מאמינים להם.

 

בואו להגן על נעמה הקטנה

רשת הפייסבוק גועשת ורוגשת מאז ששודרה הכתבה. אנשים חשים תסכול וזעם על כך שב"מדינת בית שמש" שלטון החוק נרמס. אין מי שיגן על נעמה הקטנה ושכמותה ולכן התארגנה קבוצה בפייסבוק הקוראת לאלף ישראלים לפחות לעלות לבית שמש ולהגן על נעמה הקטנה.

 

את דף הקבוצה, אלף ישראלים עולים לבית שמש להגן על נעמה הקטנה, פתח השחקן צביקי לוין ומיד נרתמו לקריאה תוך שעות ספורות למעלה מ-1000 איש ואישה והקבוצה גדלה וגדלה, וב-24 שעותהגיעה לכמעט7000איש.

 

החלטנו לעלות לבית שמש כדי להגן על נעמה הקטנה וכדי להגן על מדינת ישראל.כי היום זו נעמה הקטנה ומחר - אנחנו.לא נשתוק מול האכזריות, היוהרה, החשיכה, האלימות והסערה האפלה המתקרבת לאיים עלינו ועל ערכינו.

 

לכשנאסוף אלף ישראלים - לא פחות - נעלה כולנו באוטובוסים לבית שמש כגדוד לוחמי חופש כדי להגן על נעמה הקטנה, כדי להגן על הילדות של בית שמש כולן, על הנשים של בית שמש וכבודן, על אזרחיה החילונים ועל ערכיה של מדינת ישראל.

 

כי במקום בו יורקים על ילדות בנות שבע - יישרפו גם בני אדם.

 

אתם ואתן מוזמנות ומוזמנים להצטרף גם להתארגנויות נוספות בנושא:

 

צעדת נשים- בבית שמש!! זה קורה!!

 

צעדת הנשים של ישראל- כי לא ישתיקו אותנו

 

עוצרים את הטירוף- מחזירים את החופש לבית שמש