למדנו לא לצפות להרבה מנבחרי הציבור שלנו, בוודאי לא בכל הנוגע להתנהגות מכובדת ולשמירה על כללי דיון תרבותי. בכל זאת, כל גן חובה דורש מהילדים מעט יותר תרבות וכבוד הדדי ממה שחברי הכנסת הנכבדים שלנו דורשים מעצמם.

 

עוד ב- Onlife:

 

אבל, כהרגלה, ח"כ אנסטסיה מיכאלי שוב לקחה את הבריונות הנהוגה בכנסת צעד אחד רחוק מדי, כשבמהלך ויכוח עם ח"כ ראלב מג'אדלה, שכינה את מפלגתה "פאשיסטית", מילאה לה בנחת כוס מים ושפכה אותה בפניו. אישה על רמה, אין מה להגיד.

 

"זה חוסר כבוד למעמד האישה ולכנסת", אמרה לו. הבנתי. ח"כ שמבקר מפלגה אחרת הוא זה שמראה חוסר כבוד לכנסת, לא ח"כ שהתפרצה לו לדברים ושפכה לו מים בפנים. יפה.

 

 

בוודאי יהיה מעניין לפתוח דיון בשאלה מדוע מרשה לעצמה אנסטסיה מיכאלי לנהוג בכזאת אלימות דווקא נגד חברי כנסת ממוצא ערבי (למי שלא זוכר, מיכאלי כבר נהגה באלימות כלפי ח"כ חנין זועבי), ובכלל, מדוע דווקא המפלגה הייצוגית של המגזר הרוסי אימצה באופן אגרסיבי כל כך את הגישה המתנשאת של "העם הנבחר".

 

ניצול ציני של הנשים והמאבק הפמיניסטי

אבל אותי מעניין לאו דווקא האקט עצמו, כי אם ההצדקה המפוקפקת שהשתמשה בה מיכאלי. את בטוחה שזה ח"כ מג'אדלה שזילזל כרגע בנושא כל כך חשוב כמו מעמד האישה? זאת לא היית את? ומה הצדיק את האלימות שלך נגד ח"כ זועבי?

 

"תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אישה בפומבי, להעליב אותה ולהתנהג באלימות" נמסר מלשכתה של מיכאלי. "המים מבחינתו של ח"כ מג'דלה, היו מחיר זעום, כיוון שמעצר על אלימות נגד נשים, גדול בהרבה".

 

מאד הייתי רוצה לדעת איך בדיוק מבינים בלשכתה של מיכאלי את המושג 'אלימות'. מסתבר שלשיטתם, כשאת אישה, מותר לך לנהוג בבריונות אבל לאיש אין את הזכות להביע כלפיך ביקורת. אני חייבת לציין שמעולם לא נתקלתי בניצול ציני כל כך של מאבק כואב, הכרחי ולגיטימי מאין כמוהו.

 

מאיפה שאני מסתכלת, הביקורת של מג'אדלה על מיכאלי היתה מכוונת, באופן מובהק, לתוכן הדברים שאמרה, ולא התייחסה בשום צורה שהיא למין או למגדר שלה. אני מניחה שהוא היה אומר את אותם הדברים גם לאביגדור ליברמן.

 

כמו כן, בפעם האחרונה שבדקתי "פאשיזם" אינו קללה. פאשיזם היא אידיאולוגיה ושיטת ממשל. אמנם המושג הזה לא מחמיא לאף אחד, אבל הוא מאד לגיטימי בשיח הפוליטי. אפשר להתווכח אם מפלגתה של מיכאלי אכן נהגה בצורה פאשיסטית או לא, אבל בשום אופן אי אפשר לטעון שמג'אדלה קילל אותה, ובטח שלא בשל היותה אישה.

 

פגעת פגיעה אנושה במעמד האישה

אין נושא פופולרי יותר ממעמד האישה היום, אז למה לא לרכוב עליו, לרוקן אותו ממשמעות, לנצל את הגל הזה שנלחם בהשפלת נשים כדי להשפיל אדם אחר. פופוליזם מהסוג הנחות ביותר.

 

ח"כ מיכאלי, אני מקווה שאת יודעת עד כמה הפמיניזם סובל משם רע, ואיך כל מי שנאבקת על מעמד האישה נאלצת לספוג הכפשות, ולהתמודד עם דימוי בריוני ואלים. שימוש פזיז כל כך במאבק הצודק הזה דווקא כדי לתת לגיטימציה לבריונות לא רק מעורר סלידה ופוגע בך ברמה האישית. הוא מזיק למאבק כולו, מבזה אותו, הופך אותו לבדיחה הקלישאתית אותה אנחנו מנסות למגר.

 

אף חרדי יורק בבית שמש לא פגע כל כך במעמד האישה כפי שאת עשית היום. אנא, הכירי בעובדה שאת כנראה אישה אלימה שנוהגת בבריונות לא פעם, ואין לזה שום קשר להיותך אישה. קחי אחריות על המעשים שלך. תתבגרי.