ב"כפר השעשועים " שום דבר לא משעשע. רשת הצעצועים יצאה בפרסום לקראת פורים לתחפושות -  אך ראו זה פלא: בבית שמש, פתח תקווה ובמקומות נוספים, פניהן של המחופשות נמחקו ועל גבי אוטובוסים בירושלים מופיעות רק תחפושות לבנים , הבנות הודרו לחלוטין. הסתכלו בעצמכם - זה רציני? זו ישראל של 2012?

 

נגמרה הבושה. בנותינו הן אובייקט מיני בלבד , נגמרו ימי התום של בנות השש ובנות השבע. 

 

קשה לכתוב את המלים האלה, קשה להאמין שהגענו למקום הזה, אך זה כאן, ליד הבית, ולכו תסבירו את זה לבנותיכן הצעירות: בידיעה שהתפרסמה ב"הארץ"  נאמר כי סגן השר ליצמן יצא בזמן שירת מקהלת ילדות בית ספר היסודי "זלמן ארן" בירושלים. הידיעה נראתה לרגע כמו ידיעה במדור הרכילות. ממש כמו במדורים האלו, זו ידיעה ממש לא חשובה ולא ממש מזיקה ובעיקר משאירה את ה"סלב" בכותרות. איזה נזק זה כבר יכול לעשות? ליצמן הסלב מככב שוב. 

 

אולי בכל זאת כדאי לקרוא את הידיעה שוב ולא להחריש.

 

יציאה משירת בנות בית ספר יסודי כי "קול באשה ערווה" הינו בגדר הטרוף המוחלט . זהו מעשה הזוי , ומי שעושה דברים כאלה אפילו לא מבין,  כמה מעוות הדבר . מי שעושה את זה לא מבין עד כמה זה מפקיר את בנותינו ועד כמה זה הופך אותן לאובייקט מיני כשהן אינן יודעות מה זה כלל ובוודאי אינן יודעות לבטא את המילה .
 

על השר בראש ובראשונה להתנצל בפני הבנות על עצם המחשבה ששמיעת שירת בנות בית ספר יסודי אסורה מטעמי צניעות , בלתי ניתן לכנות את העזיבה באמצע השירה הקצנה כי אם פגיעה בערכי היהדות  ובערכים האוניברסליים עליהם אנחנו משתיתים את חיינו  . שנית עליו להתנצל שוב על הלבנת פנים ברבים , מעשה חמור המקעקע את הסדר החברתי, מעשה מתנשא ומבזה בפומבי.

 

אנה נגיע? טרוף המערכות ועיוות הערכים המוביל להתנהגויות כאלה מוביל אותנו למציאות בה נשים מופקרות לגורלן כבריאות חסרות זהות ולא משנה מה גילן: אין יותר פנים , אין יותר שמות , אין יותר אישיות , אין יותר רגשות. אין יותר אנושיות , אין יותר חמלה , אין יותר חיוך ואין יותר מבט.

 

יש רק ערווה , אך ורק ערווה.

 

אנחנו עומדים מנגד, מדור רכילות , עוד הדרה , עוד ילדות מושפלות, והסלב נשאר בכותרת. הרי מה יותר חשוב מלהיות מוזכר עוד פעם בתקשורת. עדיף שסגן השר ליצמן  לא היה מגיע לארוע , עדיף שיבין שאנחנו לא מתפשרים ולא נתפשר לעולם  על שירת נשים ולא על הדרה, הפליה, השפלה וביזוי של נשים. יתרה מזאת אנו כחברה לא נדון בסוגיה כי מבחינתנו שירת נשים ושירת גברים חד הן.

 

נשים תמשכנה לשיר וקולן יגבר ויגבר ויגבר

אני קורא לכל הגופים אשר אמורים להזמין את סגן השר ליצמן  - אל תזמינו אותו. אל תתנו לו להכתיב ולעוות את סדר יומנו הערכי ולהכתימו בביזוי ילדות אשר בסך הכל שרו. הרי הוא בלי שום בושה בעזיבתו בעת שירת נשים בז לכולנו , לא נותן כבוד ולא נוהג בדרך ארץ , ובכך הוא אומר "אני הרבה יותר טוב מכם , גם אתם הייתם צריכים לעזוב , בטח תגיעו לזה מתישהו , אבל עד אז , אבזה אתכם , ואת הילדות  הצעירות המופיעות על הבמה".

 

ידיעות כאלה הן אינן ידיעות של מדור רכילות , הן ידיעות של מרכז הווייתנו , אלו סימני דרך ותמרורי אזהרה לכל אלו אשר קבעו את ביתם בארץ הזאת ולא מתכוונים ללכת למקום אחר.

 

 

הברירה בידינו , לעמוד מנגד , או להכות בכיסם של אלו שעושים מעשים כאלה ומורידים את ערכינו לתהום  בלי למצמץ. במסגרת קמפיין "לא מצונזרת" שניהלנו בחודשים האחרונים הוכחנו שיש גם דרך אחרת ויש לה תוצאות. לא ניתן למעשים כאלה לעבור לסדר היום. ננצל את כוחנו כצרכנים ולא נקנה במקומות אלה. את הכסף שלנו נשים במקום בו לא מבזים את ילדינו, בו לא צוחקים על ערכינו , בו לא מתייחסים אלינו בזלזול , ביוהרה , והכל בשביל הכסף. אין כאן מקום לפשרה, לא למשא ומתן ולא להתנצלויות רפות , אוי לנו שיש בתוכנו הרואים בתחפושות של ילדות  גירוי.