ביום חמישי, 08.03.12 בשעה 14:00 יתקיים פלאש מוב המוני לרגל יום האישה הבינלאומי בכיכר דיזנגוף בתל אביב.

 

עוד ב-Onlife:

 

לכל מי שתוהה מה זה פלאש מוב, מדובר בהתכנסות מפתיעה של קבוצת אנשים גדולה במקום ציבורי כלשהו שמבצעת פעולה יוצאת מגדר הרגיל למשך זמן נתון ונעלמת כפי שהופיעה. יוזמת האירוע המדובר, מיכל מנדלביץ' (32), כוריאוגרפית ומורה לסטריפ דאנס, נדלקה על גל הפלאש מובים ברחבי העולם והחליטה שגם לישראליות מגיע. "שנים למדתי ולימדתי ריקוד ומזמן הפנמתי שזה אחד הדברים הטובים שאפשר לעשות לגוף ולנפש" היא מספרת "הרעיון הגיע מחברה שזרקה לי את זה. עשיתי קצת מחקר, ראיתי שנשים עושות את זה בכל העולם וזה הדליק אותי.

 

פלאשמובים ברחבי העולם

כמעט שני מיליון צפיות רשומות על פלאש מוב חושני שהתקיים בכיכר פיקדלי בלונדון לפני שלוש שנים. 100 נשים בריטיות, חטובות יותר ופחות, ממוצאים אתניים שונים התקבצו בקור הלונדוני בבגדי גוף ועקבים שחורים לצלילי השיר האלמותי של ביונסה "all the single lady's"

 

 

בקיץ האחרון ביונסה הוציאה את השיר "(Who runs the world (girls" שהפך בחודשים שחלפו להמנון הפמיניסטי החדש. משפטים כמו "מי מנהל את העולם? בנות!" ו"הם יפסיקו לא לכבד אותנו", נעטפו באריזת פופ מקצועית, יחד עם סטיילינג עוצר נשימה ואמירה חברתית נוקבת. אין לדעת אם ביונסה ניסתה לעשות מהלך מסחרי ועטפה אותו במסר פרובוקטיבי או להיפך, אבל הצליח לה. 124 מיליון (!) צפיות נרשמו מתחת לקליפ, אלפי חיקויים צצו ברשת ואז הגיע הפלאש מוב. נשים בניו יורק, רוסיה, שוודיה ועוד, אימצו את קריאתה הלא רשמית של הזמרת ויצאו להפיץ את הבשורה ברחבי העולם.

 

ביונסה היא לא הזמרת היחידה שלצליליה מתאספים עשרות זרים לריקוד שנראה אקראי אך מתוכנן היטב ברחובות העיר, אך היא בוודאי אחת הפופלאריות שבהן. ביונסה מצליחה ליצור שירי פופ מושלמים עם סאונד קצבי שלא מאפשר לעמוד במקום ותנועות כוריאוגרפיה קלות יחסית לביצוע. תוסיפו לכך את הארומה הפמיניסטית הקלילה שהיא יוצקת מעל התוכן ותראו איך נשים מכל העולם מוכנות לנענע את הישבן בשבילה. 

 

הפלאשמוב בשוודיה:

 

"מי מנהל את העולם" בישראל

מנדלביץ' בחרה בשיר who runs the world, בדיוק בגלל הסיבה הזו. "ה- woman power" מאד עוצמתי בשיר הזה וזו אפשרות לבטא את עצמך, בלי לדבר במילים" היא אומרת, "ביונסה היא מודל נשי מעולה. היא מעבירה מסרים בצורה הכי טובה שאפשר וגם שומרת שהם לא יהיו עמוקים מידי. ביננו, אנחנו פה בשביל הפאן ולהשתחרר. יש לנו מספיק צרות על הראש עם אירן והדלק ופלאש מוב הוא אחלה הזדמנות ליהנות קצת".

 

מנדלביץ' קבעה את האירוע ליום האישה הבינלאומי שיתקיים בחמישי הבא, ה-8 למרץ. "אני אדם שמאד מחובר לעוצמה נשית, לחברות שלי ולסיסטרהוד. זה כמעט היה מתבקש שדבר כזה יתקיים ביום האישה הבינלאומי". בהתחלה נערך חיפוש אחר חברה מסחרית שתסכים לתת חסות לאירוע ולסייע בעלויות של מערכת ההגברה והרדיאטור, אך לבסוף הוחלט לוותר מסיבות מוסריות. "החלטתי שאני לא רוצה שזה יהיה אירוע מסחרי או ישוווק ככה. שבסוף לא יחלקו קופונים או כוכבים. פשוט נטו כיף, בשבילנו. אז כמה חברים נתרמו ובסוף הסתדרנו".

 

לדף האירוע בפייסבוק כבר עלה סרטון כוריאוגרפיה ראשון, שמסביר כיצד לבצע את הצעדים, שמנדלביץ' מבטיחה שיהיו מאוד קלים לביצוע. "גם מי שאין לה ניסיון קודם בריקוד תוכל כמובן להשתתף". 

 

 

 

החזרה הראשונה תיערך היום, יום שני 5 במרץ בשעה 17:00 בסטודיו דאנס ת"א, דיזנגוף 98 קומה 4. חזרה נוספת תיערך גם ביום האירוע עצמו, יום חמישי, 8 במרץ בשעה 13:30 בסטודיו דאנס. 

 

כל מי שרוצה להשתתף מוזמנת, ויכולה לשלוח למיכל בקשת חברות בפייסבוק או לאשר השתתפות בדף האירוע.