העצמה נשית, הפכה בשנים האחרונות למושג חבוט שנהוג לזלזל בו, או להתייחס אליו בציניות, בעיני רבים, אך לא בעיני. אני פוגשת מדי שבוע במפגשים שאני מקיימת, מאות נשים,שחיות בסוג של ג'אגלינג (להטוטנות) מטורף כדי לחיות חיים שלמים ומסופקים, וכדי לאזן בין הבית, המשפחה, הקריירה, בין הרצון לטפח ולטפל בעצמנו, לבין דאגה לאחרים.

 

לנו כנשים יש סט ענק של "כובעים", או "תפקידים" שאנו רוצות להיות הכי טובות בהם, בתחומים השונים במעגל חיינו, ובצדק, זו זכותנו המולדת, להיות "וונדרוומניות", כך אני מאמינה! השאלה מאיזה סוג ואיזה מחיר אנו משלמות על כך. 

 

אנו רוצות להיות בנות זוג משקיעניות ורומנטיות, חברות הכי טובות בעולם, בנות מוצלחות, אחיות נהדרות, ואימהות נוכחות ויוצאות מן הכלל, וגם לפתח קריירה/עיסוק שנרוויח ממנו כסף רב, וגם לפתח את עצמנו, וגם למצוא זמן לתחביבים ולספורט ולתזונה נכונה, והכי חשוב – גם לצמוח ולהתפתח אישית ולהביא יותר מהיכולות והכשרונות שלנו לעולם.

 

והחידוש שלי הוא שניתן להיות "וונדר וומן"  אך ללמוד איך לעשות את זה מבלי לשלם על כך מחיר גבוה, בגופנו, בנפשנו או ברוחנו. 

 

אני יודעת על מה אני מדברת כי אני ומשפחתי שילמנו מחירים כבדים, כשחייתי בתוך מלכודת העכברים הזו, של "הכל יכולה", עד שעשיתי שינוי משמעותי בחיי לפני כשבע שנים. עד אז עבדתי כעיתונאית, מכורה לביפרים וטלפונים 24/7, וחוויתי חוסר איזון מטורף בין הבית לקריירה. לכאורה, כלפי חוץ- הייתי וונדרוומן, ותפקדתי, ולא היתה לי שום סיבה הגיונית לטלטל את חיי.

 

וונדר וומן מהזן הישן

היום בדיעבד אני יודעת שהייתי וונדרוומן מהזן הישן, כי שילמתי מחיר כשהגוף שלי קרס, בשלב מסוים, הזוגיות שלי נפגעה, והאימהות שלי היתה לחוצה ולא נוכחת באמת, ובתוכי הרגשתי תחושה של כאוס, ושאיני באמת שולטת בחיי, אלא עסוקה בהשרדות אישית, ומקצועית.

 

למרות שאהבתי את מה שעשיתי והצלחתי, הרגשתי שאני עובדת על אוטומט, שאני קמה בבוקר לעבודה מתוך שגרה וללא תשוקה אמיתית בלב.

 

בשלב מסוים החלטתי לעזוב הכל, ולצאת ל...כלום. לא ידעתי מה אני הולכת לעשות בשארית חיי, אך היתה בי אמונה (מפתח) חזקה, שמשהו טוב ייצא מזה. והדבר המדהים שגיליתי שכשהסכמתי להיות באי ודאות- (מפתח) לתקופה מסוימת, הוא שדווקא אז צמחו דברים חדשים ונפלאים בחיי, חיבור לייעוד של חיי, שהוביל אותי לכתיבת הספר, וליצירת שיטת המפתחות, בניית ההרצאות, הסדנאות, ואפילו לתוכנית טלוויזיה משלי.

 

ובעיקר למציאת סדר העדיפות הנכון בחיי, חיזוק הזוגיות שלי, ותיקון חווית האימהות שלי, ולתחושת הערך והמשמעות שיש לעשייה שלי, ועל כך אני מודה ומוקירה בכל יום בחיי.

 

ההזמנה שלי לנשים כיום היא להיות- וונדרוומן מזן חדש. גם לממש את עצמנו בכל תחומי המעגל שלנו, ולצמוח ולהתפתח, בכל אחד מה"הכובעים" שלנו, אך לדעת לאזן ביניהם, להתחבר למרכז העוצמה שלנו, לחקור מי אנחנו באמת, מה חשוב לנו באמת, כיצד להקשיב לעצמנו, ולמלא לפני הכל את הצרכים שלנו הפיזיים, הרגשיים והרוחניים, משום שרק אז נוכל לתפקד כ"נשות פלא- כל יכולות" בכל מעגלי חיינו, ורק אז נרגיש שאנו מסופקות, ונתקרב קצת יותר לתחושה החמקמקה הזו, ששמה "אושר".

 

אני בטוחה שהשאלה שעולה לכן היא:  האם זה בכלל אפשרי? גם וגם וגם....וגם?

איך עושים את זה?

אז יש לי חדשות טובות, וחדשות טובות יותר. החדשות הטובות הן שהתשובה לשאלה היא כן. ואני אומרת זאת בוודאות, לא רק מנסיוני האישי, אלא משום שחקרתי את הנושא במשך כשלש שנים, (ולמעשה ממשיכה לעסוק ולחקור אותו עד היום) כשפגשתי וראיינתי עשרות נשים מופלאות מכל הארץ, שעשו שינויים משמעותיים בחייהם, והצליחו.

 

החדשות הטובות יותר, הן, שבתהליך הזה גיליתי גם 12 כלים, שאני מכנה אותם "מפתחות לצמיחה ושינוי", שחזרו על עצמם שוב ושוב בתוך סיפורי ההצלחה ועזרו לי ולאותן נשים, להתמודד עם הקשיים, והנפילות בדרך, להתגבר על האמונות והפחדים בדרך לשינוי, להתחבר לעצמן, לאינטואיציה וללב שלהן, ולפעול ממקום אחר בחייהן- מתוך ליבת העוצמה שלהן, בכל תחום ותחום בחייהן.

 

כחלק ממילוי ייעודי בעולם (עוד אחד מהמפתחות..) אני היום רואה שליחות ללמד ו"לעביר אותם הלאה", לכל אישה שמוכנה ללכת בדרך הזו של למידה, צמיחה ומודעות.  

 

וכדי לעזור לכן לזהות איפה אתן נמצאות ביחס לוונדרוומן מהזן החדש הנה תרגיל קצר בן ארבע שאלות שיעזרו לכן להתמקם, שאני שואלת את עצמי בסופו של כל יום:

  •  האם חייתי את יומי/חיי מתוך תשוקה?
  • האם אהבתי והייתי נאהבת?
  • האם ליומי/חיי היתה משמעות?
  • מה עשיתי היום למען עצמי ולמען גופי?

 

אני מזמינה כל אחת מכן, לשאול את עצמה את השאלות הללו, ואם התשובות שאת מקבלת, אינן מוצאות חן בעיניך, זה הזמן להיפתח לשינוי, וזה אפשרי! כי מה שהביא אותך למקום הנוכחי, הוא סך כל המחשבות, הרגשות והפעולות שלך עד היום. ואם את רוצה להיות במקום אחר, בתחום אחד, או בכמה תחומים בחייך- את יכולה ללמוד לעשות דברים...אחרת.

 

זה החזון שכל אחת יכולה להגשים

  •  קחי השראה מנשים אחרות- לחבר נשים לנשים אחרות, שהן בדיוק כמותן, שהצליחו לחולל שינוי בחייהן בתחום אחד או במספר תחומים, תוך התגברות על מצבים קשים, אתגרים, פחדים, כאבים, אמונות, כך שיפנימו, שאם אחרות יכלו לעשות זאת, זה אפשרי גם עבורן.
  • הביני שזה מגיע לך- לעורר נשים למודעות שזו זכותן הטבעיתלרצות יותר מהחיים, להביא יותר ממי שהן, ולממש את הרצונות והחלומות שלהן.
  • הכירי בכך שאת יכולה-  לנטוע זרע בתודעה שלהן, שזה בידיים שלהן, ושהן יכולות לעשות זאת בעצמן, תוך שינוי אמונות מגבילות אם יש בכך צורך.
  •  למדי כלים/מפתחות כיצד לעשות זאת - ללמד אותן כלים/מפתחות, שיעזרו להן לעשות זאת, שכבר עבדו ושרתו אלפי נשים שהצליחו,  ולהראות להן כיצד הן יכולות ליישם אותם בחייהם, בקלות ובפשטות, כדי לצמוח ולהשתנות לטובה. 

 

אני מאמינה בנשים ובכוח שלהן לשנות את המציאות הפרטית שלהן, ואז במעגלים הולכים ומתרחבים גם את המציאות החיצונית של המשפחה שלהן, הקהילה שלהן, והעולם שלהן. העצמה נשית יוצרת תדר של אחווה נשית אמיתית, שמחברת נשים לנשים, לתמיכה, לנטוורקינג, לשיתופי פעולה, ולעזרה הדדית, ממקום של win-win ,  וזה "המזון" שראוי בעיני להזין נשים באופן כללי, וביום האישה הבינלאומי, במיוחד.