ביום ראשון דנה הכנסת בהצעת החוק של ח"כ ניסים זאב, הקובעת כי ייאסר על נשים לבצע הפלה בעובר בן למעלה מ- 22 שבועות. 

 

עוד ב - Onlife:

 

ובכן, אין מה להגיד, מזמן לא התנהל דיון ציבורי על לידות והפלות, ומזמן לא הגדרנו מחדש את הרגע בו ההריון מופקע מהאם הנושאת את התינוק בגופה, ועובר לרשות המדינה ונבחריה מעודדי הילודה. רק שהערבים לא יהיו פה רוב, אתם יודעים. כן, כן, ניחשתם נכון, ח"כ זאב שייך למפלגת ש"ס.

 

מתי ינפיקו רישיון להורות

אחת לכמה זמן, כשאיזה ילד נשכח באוטו, נפגע אנושות כי הוריו טילטלו אותו, או סתם חווה התעללות מתמשכת כל החיים, כולנו מצקצקים ואומרים לעצמנו שאולי צריך להיות איזשהו חוק שיחייב הורים פוטנציאלים לעבור קורס בהורות לפני שהם מחליטים לגדל ילדים, או איזה חוק שיוכל למנוע מאנשים מסוימים להביא ילדים לעולם מלכתחילה.

 

עמוק בלב אנחנו הרי יודעים שזו פנטזיה, אי אפשר באמת לשלול מאף אחת ואחד את הזכות להיות הורה. אבל איכשהו, לאיש לא נראה מוזר לשלול מאנשים את הזכות לא להיות הורים. הלו, נכנסתם להיריון, אין דרך חזרה עכשיו, כן? אבוד לכם, חובה עליכם לגדל ילדים. שזאת, בסופו של דבר, כנראה המשימה הקשה והתובענית ביותר בהיסטוריה של המין האנושי. גם מספקת, אבל צריך לרצות את זה.

 

עוברים לפני בני אדם

"בגיל 22 שבועות העובר הוא בר חיים, והפסקת הריון בגיל זה היא רצח של העובר ולא 'הפלה'", קבע זאב בדברי ההסבר להצעת החוק.טוב, אם ח"כ זאב קבע, ח"כ זאב יודע.זה מאד מעניין, עד כמה דואגים במדינה הזאת לאיכות החיים של עוברים שעוד לא נולדו. בני אדם פחות מטרידים אותם, אבל עוברים? רק אל תפגעו בהם.

 

ההתערבות הזאת מקוממת משתי סיבות עיקריות: האם והילד. בשום שלב אבולוציוני של נסיונות ההתערבות האלה, שנמשכים כבר שנים ארוכות (והודו לה' כי טוב, היום הם כבר לפחות נותנים לנו צ'אנס של 22 שבועות), אף אחד לא לוקח בחשבון את גורלם.

 

כל מה שמעניין אותם זה להוציא את הילד הזה מהרחם, לרשום אותו במשרד הפנים, לסמן וי על עוד ילד יהודי טוב ולהרחיב את מרשם האוכלוסין. איש מהם אינו טורח להקדיש רגע קצר של מחשבה לשאלה איזו עוד סטטיסטיקה הם מרחיבים, במדינה בה כל ילד שביעי עובר התעללות בבית ומעגלי העוני מתרחבים מדי יום.

 

הריון הוא הרי מצב רפואי, ומי שנמצאת בו היא האישה, האם הפוטנציאלית. היה עולה על דעתכם להסיר גידול מחולה ללא הסכמתו? לבצע איזושהי פעולה אחרת בגופו של אדם?

 

זכותנו, לעזאזל, לא להיות הורים

כמו כן, גם הפלה היא לא בדיוק החוויה הנעימה ביותר שאפשר לאחל לעצמך, ואני בספק אם מישהי עוברת אותה ככה סתם בשביל הכיף. סביר מאד להניח שמי שעוברת הפלה מוכנה לספוג את כל התהליך ולשלם את המחיר הרגשי הכבד, משום שזה שווה לה את זה. משום שהמחשבה על התחייבות לכל החיים לגידול ילד אינה נתפסת כרגע מבחינתה. וזו זכותה. זו זכותה, לעזאזל, לא להיות אם, גם אם היא עשתה טעות בדרך.

 

ומה באשר לגברים? מבלי להיכנס לדיון המורכב על גניבות זרע, החוק הזה הוא כל כך חד משמעי, שהוא אפילו לא מאפשר בכלל דיון כזה, ופשוט סותם עליו את הגולל. בתום 22 שבועות מהסטוץ הבלתי מוגן שלך, אין לך אפילו אפשרות לנסות ולדון עם האם או לפנות לבית המשפט ולהיאבק על זכותך לא להיות אב. אין פה "כל מקרה לגופו", יש דין אחד לכולם, והנסיבות לא מעניינות אף אחד, אתה בכלל לא במשוואה.

 

הריון ולידה אינם מטרה - הם רק אמצעי

אז דאגתם לכפות על אישה לעבור חודשי הריון, להשחית את גופה (סליחה, לממש את מטרתו), לסכן אותו ולעבור את החוויה הקשה מנשוא שנקראת לידה, חוויה כל כך טראומטית שנשים עוברות אותה שוב ושוב רק בשביל הפרס שמגיע בסוף: ילד. והוא, בעצם, מטרת כל ההכנה הזאת. הריון ולידה אינם מטרה, הם רק אמצעי, רע הכרחי בדרך (כן, מאד זוהרת, רק הטחורים קצת מציקים). הילד הוא המטרה.

 

ועכשיו מה? לא רוצים אותו בכלל? לא נורא. אין אמצעים או יכולת לגדל אותו? גם לא נורא, יסתדר ברחוב. לא שהמדינה תיקח על זה אחריות, חלילה, עכשיו זאת כבר בעיה שלכם. העיקר שהעובר לא יסבול לפני שהוא מת. בואו נתרכז בעיקר, בבקשה.

 

כך תתחמקי מהלידה הכפויה

אבל ח"כ זאב בכל זאת מואיל בטובו להשאיר לנשים כמה פרצות קטנות, ולוותר לחלק מאיתנו: ניתן יהיה לבצע הפלה רק בתנאי שההיריון נובע מגילוי עריות או מיחסים אסורים, אם גניקולוג מוסמך קבע כי המשך ההיריון מסכן את האישה, אם נמצאו בעובר מומים חמורים, או אם נקבע שהוא אינו בחיים.

 

עכשיו, זה הרי ידוע כמה קל ומהנה לנשים לספר לזרים שאבא שלהן אנס אותן, אז בגדול אני לא רואה פה בעיה. אבל בעצם, מה שח"כ זאב אומר לנו, זה שאם את רוצה לעשות בגופך כרצונך, את רק צריכה לשקר, להמציא אונס וסגרת את הפינה. אחלה, אני אומרת, בכיף. מאד בריא והגיוני.

 

תעזבו את הרחם הלאומי בשקט

בעולם מושלם, בו נשים לא נאנסות, ילדים לא עוברים התעללות וגידול ילדים זו לא הוצאה שרוצחת את ההורים, בעולם בו המדינה דואגת לרווחת תושביה ותושבותיה, אפשר היה אולי לדון ברווחתם של עוברים, וב"רצח" שלהם. אבל אנחנו לא שם. רחוקים מזה.

 

אולי הגיע הזמן לבחון מחדש את סדר העדיפויות של המדינה הזאת (ובבקשה אל תיתנו כדוגמה את החוקים בארה"ב. להזכירכם, מדובר באחת המדינות השמרניות בעולם המערבי, שבחלקים ממנה עונש מוות עדיין תקף). אולי הגיעה השעה להפסיק למשטר את גופן של נשים לשירותה של המדינה, עם כל הכבוד לרחם הלאומי ולצורך לייצר עוד חיילים, ולהתרכז בסיבה בגללה זוגות רבים בוחרים במודע לא להביא את הילד הבא.

 

ח"כ זאב, שאלת את עצמך אי פעם למה בעצם מתבצעות כל כך הרבה הפלות בארץ? יש לך מושג מה גידול ילדים אומר אצל הפלח באוכלוסיה שאינו מצביע ש"ס? וסליחה, אבל בסופו של דבר, מי בכלל שואל אותך?