הטוב -

אושר חוק נגד חילוניות שמתחזות לדתיות כדי להשתמט מצה"ל

פורים עבר עלי נהדר, תודה ששאלתם, וגם חסכתי לעצמי תחפושת - פשוט הסתובבתי ואמרתי לאנשים שהתחפשתי לאישה שילדה שמיניה. ואז כשאמרו לי "אבל מה זה, את בכלל לא נראית כאילו ילדת" אמרתי "אוי, תודה!" בחיוך גדול והמשכתי בחיי כרגיל.

 

באשר למלש"ביות החילוניות שמחליטות להתחפש בהמוניהן לדתיות כדי לקבל פטור מצה"ל, ובכן, המצב שלהן קצת פחות פשוט - עכשיו יש חוק רשמי נגדן שיאפשר לצה"ל לשים עליהן קצת יותר עין במקרה שהוא חושד שהן מתחזות, וגם להפעיל סנקציות בהתאם.

 

ולא שאני לא שמחה שעכשיו יקטנו במידה ניכרת אחוזי ההשתמטות במדינה ונישאר רק עם הפטור לחרדים, ולערבים, ולפציפיסטים, ולכדורגלנים שמתגייסים רק כדי לבוא לשעתיים לבסיס ולאסוף בדלי סיגריות ולכל האנשים הנחמדים שיושבים עם צנצנת נמלים בחדר ההמתנה של הקב"ן, אבל צריך להגיד את האמת- צה"ל הוא באמת מקום מבאס תחת לנשים.

 

כרגע רמטכ"ל אישה היא בגדר פנטזיה, המדים מכוערים רצח, על כל אחת שעושה תפקיד משמעותי (ובדרך כלל צריכה לחתום על זה הארכת שירות) יש חמש שיושבות במשרד, מכינות קפה לגבר אבהי-אך-מתנשא וטוחנות "אגוזי" במרמור. ובכלל, כל ההווי בבסיס מתנהל במנטליות תמידית של נווה תרצה (או שזה היה ככה רק אצלי?). ככה שמי שלא בא לה להיכנס לזה יודעת למה, ואולי באמת כדאי להגמיש קצת את החוקים ולפתוח יותר בקלות מסגרות אלטרנטיביות של שירות אזרחי לנשים וגברים כאחד, אבל זה כבר לפעם אחרת.

 

למה בכל זאת הידיעה הזאת נכנסה תחת "טוב?" כי אם אני הייתי צריכה לאכול שנה ותשע במסגרת הזאת אני בעד שכולם יסבלו כמוני, דה. זה המינימום שאפשר.

 

הרע -

אגדות שוביניסטיות מפרסמות חומרי ניקוי

קודם כל רק להבהיר שאני בכלל לא רואה טלוויזיה, כי לראות טלוויזיה זה הכי פברואר 2012 ויש לי שקרים כלשהם הרבה יותר חשובים לעשות בחיים, כמו לעבוד, ללמוד, לשחק שח ולמצוא תרופה לסרטן.

 

בפרסומות החדשות האלה לחומרי הניקוי נתקלתי ממש במקרה, כשפתאום קפצה לי לזווית העין פרסומת אנימציה חדשה שמסבירה איך הגיעה סינדרלה בזמן לנשף- במקום לכרוע על ברכיה ולשפשף את הרצפה בשיא העולב, או משהו כזה,  היא השתמשה באותו תכשיר ניקיון, והופה, פתאום כל הבית שלה נקי ומבריק, ויש לה זמן ללכת לנשף ולזכות בלבו של הנסיך, השוגר-דדי המיתולוגי והנאה, שיגאל אותה מהחיים הכפריים ומבית מלא דאבות מכוערות ושתלטניות וייתן לה את הכבוד השמור ליפהפיות עדינות וכנועות- להיות אשתו וללדת לו בני אצולה קטנים וכולם יחיו באושר ועושר עד עצם היום הזה.

 

 

אוי ואבוי, אמרתי לעצמי, הייתכן שאף פרסומאי עדיין לא הפנים שכל האגדות האלה על הנסיך המושיע והעלמה במצוקה זה רע לפמיניזם? אבל מה אכפת לי לתת לפרסומאים ליהנות מן הספק. תחת זאת, כשירות לציבור, אגיש את מה שקורה אחרי ההאפי אנד של החתונה באגדות, זה שאף פעם לא טרחו לספר לכם עליו כי הוא לא מצטלם טוב: מגיע מיתון כלכלי, הנסיך נקלע לקשיים ונאלץ לפטר חלקים נכבדים מעוזרי משק הבית שלו, הזוג עוזבים את הארמון לטובת דירת מטר על מטר, הנסיך מוצא עבודה כטכנאי מזגנים, ועד שבלה-בלה כולם יזדקנו וימותו לאט, בייסורים וללא ביטוח רפואי, העלמה נאלצת לחזור לנקות את הבית לבד (ואוטוטו פסח!). מזל, מזל שיש תכשירי ניקוי שמבריקים לה את הבית בשניות. אין ספק שאגדות זה דבר נפלא.

 

המכוער -

ריהאנה בדרך לסגור חשבון עם החדשה של כריס בראון

בישראל מתווכחים עדיין איזה כדורים פסיכיאטריים קיבלו הצופים של האח הגדול שהם עוד מסכימים לשבת ולצפות בעונה המרדימה הזאת. ובינתיים, במקום אחר והרבה יותר מעניין, ריהאנה מראה לכולם מה קורה כשלא לוקחים את התרופות בזמן ושולחת בטוויטר מסרי "אהפוך אותך לביץ' שלי", הממוענים ככל הנראה לאחת קרואשה טראן, מי שיוצאת עכשיו במקומה עם כריס בראון. באמת שלא רציתי להתערב ברכילות הזולה של המשולש הרומנטי בשקל הנ"ל, למרות שהתפנה לי מלא-מלא זמן מאז שאני לא רואה טלוויזיה וכו', אבל זו באמת אחת הפיסות המשעשעות.

 

ובכן, המעריצים של ריהאנה לוקחים את האיומים המרומזים ברצינות רבה ומכוונים לקרואשה (מתה על השמות שלהם אלה) איחולי מוות שונים בידי מושא הערצתם. קרואשה אוכלת פאראנויות קשות על העניין ואומרים שהיא כבר מסתובבת עם שומרי ראש מתוך חשש לחייה. ולא שלא כיף לראות איך מישהי כמו ריהאנה נלחמת בשיניים על הגבר שלה, הבעיה שכריס בראון- זה שפתח לריהאנה את הפרצוף במכות בזמן שהם היו יחד, להזכירכם- הוא לא ממש גבר, יותר בכיוון של תולעת עפר שמעולם לא התפתחה לכדי צורת חיים עם חוליות.

 

מה גורם למישהי להמשיך לרצות מישהו שהתייחס אליה בצורה כל כך מחפירה? ועזבו הכל- כזה כונף? בסולם של אחת עד "לא נוגעת אפילו בטלקינזיס" בראון יוצא לפחות 12, מכל בחינה אפשרית. ריהאנה יכולה להשיג כל גבר שהיא רוצה, והיא עדיין משתוקקת לחלוק את חייה המוצלחים עם היצור הזה. תעלומה. מה עובר על בנות השואוביז כנראה לעולם לא אבין. את תגובתה של וויטני יוסטון לא ניתן היה להשיג. כן ריהאנה, זה היה רמז.