הרבה אנשים תוהים איך זה שגם בגיל 53 יש למדונה אנרגיות להופיע, להקליט, לרקוד ושלא לדבר על לצאת עם בחורים שצעירים ממנה ב-30 שנה. כולנו יודעים שהיא פנאטית של ספורט ויוגה, אבל מהיכן מגיעים הכוחות? התשובה, מסתבר, טמונה במעיים שלה, או לפחות במה שמתרחש שם.

 

עוד ב- Onlife:

 

בראיון ל"ונקובר סאן", השפית הפרטית של מדונה, מיומי נישימורה, תיארה את התפריט היומי שלה, שמורכב על עקרונות הדיאטה המיקרוביוטית כדי לעודד התרבות של בקטריות חיוניות במעיים שלה. התזונה היומית של מדונה מורכבת בעיקר מדגנים מלאים, ירקות, אצות, פולי סויה ומאכל בשם טמפה, שעשוי גם הוא מסויה. כל אלה, עוזרים לפעילות התקינה של המעיים ומעודדים את היווצרותן של בקטריות ידידותיות, שמשפרות את מערכת החיסון ותורמות לרמות האנרגיה.

 

נישימורה, שבישלה בעבר לחולי סרטן, התחילה לעבוד עם מדונה ב-2010, אחרי שמלכת הפופ נתקלה בספר הבישול שלה, התלהבה מהרעיון והזמינה אותה לעבוד בשבילה. היא מספרת שמדונה מנסה להימנע ככל האפשר ממזון מעובד, וחלק מהמנות האהובות עליה כוללות מרק מיסו ואצות, מנה של אצות עם גזר, בצל ורוטב סויה ושיבולת שועל לארוחת בוקר.

מדונה עצמה סיפרה שהתזונה המיקרוביוטית שיפרה משמעותית את איכות החיים שלה. "כשאתה מפסיק לאכול מזון ממקור בעלי חיים, סוכר לבן וקפה, אחרי עשרה ימים אתה מתחיל להרגיש בהבדל. אני זוכרת איך כשרק התחלתי, הרגשתי שהראש שלי צלול יותר. התעוררתי מוקדם יותר והרגשתי כל כך רעננה בבוקר שלא רציתי להישאר במיטה. אני מרגישה היום טוב יותר מכפי שהרגשתי לפני 20 שנה".

 

על פי רשימת הדרישות שמדונה שלחה לצוות ההפקה הישראלי שיקבל את פניה בשבוע הבא, כשתנחת כאן לקראת הופעת הפתיחה של מסע ההופעות החדש שלה, אפשר להבין שנישימורה תצטרף אליה גם לביקור בארץ הקודש. הכינו את האצות.