הישג נוסף לדוגמנית המידות הגדולות קנדיס האפיין (Candice Huffine), שמופיעה על שער גיליון MODA הספרדי. הדוגמנית היפהפיה בת ה-27, ילידת מרילנד, ארה"ב, מופיעה על השער בעירום מלא, כשלגופה רק נעלי עקב וענק יהלומים. 

 

קנדיס האפיין מציגה עירום מושך במידה גדולה

 

קנדיס האפיין כיכבה במספר הפקות אופנה יוקרתיות בשנים האחרונות, ביניהן גיליון ה"מידות" (The Size Issue) של מגזין V ו-ווג איטליה, שהציג שער יוצא דופן עם דוגמניות מלאות. היא לובשת מידה 14 (מקבילה למידה 42-44 הישראלית) ולמרות שהתחילה את דרכה לראשונה בשנת 2000 בסוכנות דוגמנות, רק עכשיו היא קוצרת את פירות ההצלחה וצוברת קילומטרז' נאה בשערים והפקות אופנה ברחבי העולם.

 

בעבר האפיין היתה דוגמנית מצליחה של מוצרי צרכנות (בגדים רגילים), ועשתה את המעבר לאופנה יוקרתית - שערים והפקות אופנה עם טובי הצלמים בעולם -  רק בשנים האחרונות, לאור התאוצה שצובר נושא משקלן של דוגמניות בעולם.

 

מתוך מגזין V ו"גיליון המידות" המדובר

 

מהו מודל אמיתי?

השער של מגזין מודה מציג את קנדיס האפיין תחת הכותרת "אמיתית ומעוגלת" (real and well rounded), ובגיליון מנסים למצוא תשובה לשאלה "איך קרה שהנשים הרזות מדי החליפו את הנשים המלאות כמודל קלאסי לחיקוי?". האפיין עצמה מתראיינת למגזין ואומרת כי "השער שעשינו לווג איטליה פתח את העיניים של אנשים בתעשייה והוכיח שאנחנו נשים יפות, סקסיות ודוגמניות טובות. עכשיו אנשים רוצים לראות עוד. זה שינה את חיי".

 

החודש גם יצא קונצרן ווג עם הצהרה שתהיה תקפה ב-19 המדינות בהן המגזין יוצא לאור, שאומרת כי ווג מתחייבים לא להעסיק דוגמניות קטינות ודוגמניות בתת משקל.

 

השער של גיליון ווג איטליה שהציג דוגמניות מלאות

 

נקודה למחשבה:

המטרה עצמה - ניסיון לקדם אורח חיים בריא ולהקטין את מימדי האנורקסיה בעולם הדוגמנות - היא מטרה ראויה ונכונה, אבל למה כל הצהרה לגבי אידיאל יופי ונשיות בא לידי ביטוי כשהמציגה עצמה עירומה על שער של מגזין?

 

אין ספק שקנדיס האפיין היא אישה סקסית וראויה לככב בכל הפקת אופנה שתרצה, אבל חבל שהניסיון שלה לעורר נקודה חשובה, בעלת ערך מוסף, פמיניסטית אפילו -שאישה ראויה להיות דוגמנית גם אם היא מידה 42 - נופלת למלכודת ידועה מראש של צילומי עירום שאולי מפארים את גופה השופע, אבל מציבים אותה לראווה, לשיפוט ולביקורת.