וניטי וונדר (Vanity Wander), אמריקאית בת 30 מאמריקה, כתבה ספר ובו היא מתעדת את הניסיון האישי שלה עם התמכרות לזריקות סיליקון לא חוקיות לישבן ולירכיים.

 

עוד ב-Onlife:

 

וונדר, אמא לשני בנים, בזבזה יותר מ-15,000 דולר על השתלות וזריקות בלתי חוקיות וחושפת בספרה Shot Girls (ובתירגום חופשי: נערות הזרקה) את השוק השחור של עולם הטיפולים הקוסמטיים. היא מספרת בכנות בוטה איך התמכרה לזריקות סיליקון - או לפחות למה שהיא חשבה שהוא סיליקון – לישבן ולירכיים, בניסיון לשוות לגופה מראה מלא ועסיסי יותר, ועל נשים נוספות כמוה, שהגיעו ל"טיפולים" בכל הגילאים, החל מילדות בנות 17 עם האימהות שלהן, ועד סבתות בנות 70 עם שיניים תותבות.

 

למעשה, הסיבה היחידה שגרמה לוונדר להפסיק את ההתמכרות היתה ההבנה כי היא עלולה להישלח לכלא ושני בניה יישלחו למשפחות אומנות. רק אז "נגמלה" וונדר מההרגל המגונה וכיום, לאחר שהיא מבינה את המצב המסוכן בו היתה, היא מוציאה את הספר. ב-Shot Girls שופכת וונדר מניסיונה האישי כעוזרת של אחד המזריקים - לא ניתן לקרוא לו בשום תואר שמתקרב אפילו לרפואי, ומרחיבה שהלקוחות שלו נעו על כל סקאלת המקצועות: אחיות, אנשי משטרה ואפילו זמרי גוספל, ורובם ככולם ידעו שהזריקות לא חוקיות ועדיין רצו בהן.

 

וניטי וונדר מצלמת את הגיזרה החדשה שלה בפלאפון

צילום מסך: dailymail.co.uk

 

מזריקות סיליקון כי "כולם כבר עשו את זה"

וניטי וונדר טוענת בספרה שהסיבה העיקרית שבגללה היא החליטה לפרסם את הספר זה כי היא רוצה לתקן חלק מהדעות הקדומות שקשורות לעולם הניתוחים הפלסטיים החשאיים: "כל-כך הרבה אנשים מספרים שקרים על הנשים שעוברות את ההזרקות האלה, זה עולם סודי מאוד והחלטתי לספר לאנשים מה קורה באמת במקום לתת להם לנחש ולעסוק בספקולציות משלהם".

 

וונדר אומרת שהסיבות שאנשים עושים את ההזרקות האלה בשוק השחור מגוונות מאוד ואין סיבה אחת מרכזית, לפעמים הסיבה היא פשטנית כמו "כי כולם עשו". עוד היא טוענת כי הזריקה לא נועדה בהכרח לרצות גבר או שמדובר בנשים מדוכאות. "זה אפילו לא נשים שאין להן תחת, זה פשוט נשים שמסתכלות במראה ולא אוהבות את מה שהן רואות או נשים שרוצות שהדמות במראה תתאים לדימוי העצמי שלהן".

 

וניטי וונדר לפני ההזרקות וכיום. מה עדיף?

צילום מסך: dailymail.co.uk

 

המודל החדש והשופע: האם מדובר מגמה חיובית?

עולם הניתוחים הפלסטיים התקדם בצעדי ענק בעשרות השנים האחרונות, והיום כל ילדה בת 16 (עם אישור מההורים) יכולה להגדיל חזה, לתקן אף או להצמיד אוזניים. לכאורה, ניתן היה לחשוב כי דווקא טרנד שמתייחס למודלים לחיקוי כמו ביונסה או ג'ניפר לופז, ומעודד גוף מלא ושופע, יעמוד בכפיפה עם האידיאלים שאנחנו רוצים להנחיל לילדים שלנו. אבל האם באמת מדובר בבשורה טובה?

 

הניסיון של הנשים המזריקות להיות "בוטלישס" כפי שטבעה את הביטוי ביונסה, אינו רק נובע ממגמה אופנתית כמו השתלות החזה הגרנדיוזיות שהיו טרנדיות בשנים של פמלה אנדרסון, אלא עובר את הגבול והופך לגרוטסקה מהלכת.

 

בנוסף, מדובר בסכנת חיים ממשית, מאחר והמזריקות מוכנות לקחת את הסיכון שהן עושות את זה במקומות לא מורשים, על ידי אנשים שמעולם לא הוסמכו בשום צורה שהיא, ויותר מכך, בלי לדעת אפילו מה הוכנס להן לגוף.

 

יותר מכך, וונדר אולי חושבת שלא מדובר בסוג אחד של נשים ושהן אינן עושות זאת מלחץ חברתי, או בניסיון לגרום לגבר מסוים להימשך אליהן יותר אבל העובדות בשטח מראות אחרת. בשנים האחרונות היו לא מעט ידיעות על נשים שנפטרו בעקבות זריקות של חומרים רעילים, והיו מקרים שגילו נשים שהוזרק לגופן סיילין, חומר לניפוח צמיגים ובמקרים מסוימים אפילו זרע.

 

ושוב, וניטי וונדר לפני ואחרי הסיליקון, מנסה להיות ביונסה

צילום מסך: dailymail.co.uk והפייסבוק של וניטי

 

סיליקון או תחליפים כמו דלק או זרע?

וונדר מספרת כי גם היא לא ידעה מה היא מכניסה לגוף שלה בפעמיים הראשונות שביקשה להזריק, והיא יודעת כיום כי היתה במצב מסוכן ביותר שיכל להסתיים בצורה אחרת לגמרי. "בפעמיים הראשונות הזריקה לי איזה גברת וכששאלתי אותה מה היא הזריקה לי, היא אמרה לי שזה שמן סויה. לא היה לי מושג. כל שאר הפעמים נעשו ע"י גברת אחרת והם היו עם סיליקון רפואי".

 

למרבה הצער, טרנד או לא טרנד, כל עוד יהיה מי שמוכן לשלם עבור הזרקות סיליקון לישבן – הן ימשיכו להתקיים, ואנשים מנצלים את המצב. כך נוצר מצב בו במקום לשלם 14 אלף דולר לרופא מוסמך, אנשים מוכנים לסכן את חייהם וללכת לכל אחד אחר, בשביל האופציה לקבל הפחתת מחיר משמעותית באם ילכו להזריק באופן לא חוקי. אז מה אם יכול להיות שיכניסו לך דלק או רעל אחר לגוף העיקר ההנחה.