בין אם את שואפת להגיע לתפקיד ניהולי ובין אם מתאים לך להיות במקום שבו את נמצאת כרגע, כולנו רוצות (ורוצים) שהעבודה תספק לנו עניין ורובנו רוצות אף אתגר, סיפוק והכרה. 

 

עוד ב-Onlife:

 

רשימת ההמלצות הבאה תזכיר ותחדד לוותיקות, ותלמד את הנכנסות לעולם העבודה, כיצד להפיק את המקסימום מחוויית העבודה:

 

1. מצאי מנטור שיתמוך בך - ידריך ויעזור בבחירת מקום העבודה או בעצה לגבי קבלת תפקיד. את יכולה לבחור יותר ממנטור אחד. אם המנטור הוא (או היא) בתוך הארגון, הוא יוכל להדריך אודות נבכי הארגון, לסייע במטלות מורכבות, להגן כשנדרש ולסייע במתן אינפורמציה חיונית. כמו כן המנטור עשוי להוות מודל לחיקוי.

 

מצאי מנטור שידריך אותך וייסיע לך בקבלת החלטות חשובות

 

2. השיגי משימות מאתגרות עם נראות - השתדלי שהמשימות תהיינה בתחום הליבה של הארגון. כשבוחרים לאילו משימות להתנדב, עדיף להשקיע זמן ואנרגיה במשימות שחשובות במיוחד בצורה ישירה לעבודת הארגון.

 

3. הקפידי להביע את דעתך - להסביר את עמדתך ולשאול שאלות כאשר משהו לא ברור לך. עדיף לשאול מאשר לא לדעת ולהמר.

 

4. התנהגי תמיד באופן מקצועי - הגיעי לפגישות ולישיבות בזמן והתכונני אליהן היטב (בררי מי הנוכחים, מה תפקידם והיי בקיאה בנושאי הדיון). כמו כן, הקפידי על לבוש ההולם את קוד הלבוש של הארגון.

 

5. נטוורקינג - הרישות הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר לצורך התקדמות בעבודה. צריך להכיר אנשים ולטפח קשרים. הגיעי לאירועים כדי להכיר אנשים חדשים ולהיחרט בזיכרונם של אחרים. הקפידי לאכול ארוחת צהריים עם קולגות ולא סנדביץ' ליד המחשב. זכרי כי שיחות בלתי פורמאליות חשובות באותה מידה, אם לא יותר, משיחות פורמאליות.

 

חובה כדי להתקדם - נטוורקינג

 

6. הכירי את הפוליטיקה הארגונית - אם את חדשה בארגון, בקשי מאדם שאת סומכת עליו שינחה אותך ברזי הארגון. הביני מי הם האנשים עם הכוח, במה צריך להקפיד, מה דחוף ומה לא.

 

7. אל תישארי באזור הנוחות שלך - קבלי הצעת עבודה (או מטלה חדשה) גם אם את לא בטוחה שיש לך את כל הכישורים. אם נבחרת, כנראה שאת מתאימה לתפקיד ואת השאר אפשר ללמוד. האמיני ביכולות שלך ודאגי להשלים את פערי המידע וללמוד את מה שצריך.

 

8. למדי והעשירי את ידיעותייך - בתחומך או בתחומים משלימים. חשוב שתהיי מומחית בעבודתך ולצורך כך יש להתעדכן באופן קבוע על ידי קריאת מאמרים, השתתפות בכנסים ושיחות עם אנשי מקצוע.

 

9. למדי לנהל מו"מ - הכירי את מרכיבי המו"מ ופעלי בהתאם. ידיעת ניהול מו"מ חיוני בכל תחום בחיים.

 

10. וותרי על פרפקציוניזם - עבודה מושלמת עלולה לגרום לאיחור בהגשה או לעיכוב של פרויקטים אחרים. צריך לדעת לשלב בין השאיפה לשלמות לבין לוח הזמנים של העבודה, מתוך ראייה רחבה ומערכתית.

 

שריל סנדברג, האישה הראשונה שנכנסה לדירקטוריון של פייסבוק, עם עוד עצות מאירות עיניים