מסתבר שזה לא כל-כך קשה לשנות את העולם כמו שפוליטיקאים היו רוצים שנחשוב, ולראייה, ילדה אחת, בת 14, הצליחה לחולל שינוי אמיתי בתעשיית האופנה.

 

עוד ב-Onlife:

 

לג'וליה בלום, תלמידת כיתה ח' בת 14 מארצות הברית, נמאס לשמוע את חברותיה לחוג הבלט מתלוננות על המשקל שלהן. אז היא כתבה עצומה למגזין seventeen, מגזין הנוער המוביל במדינה, ובו היא יוצאת נגד השימוש הנרחב בפוטושופ.

 

בין הדברים שכתבה, הזכירה בלום כי צריך להתמקד באישיותו של אדם, ולא רק באיך שהוא נראה. בנוסף, פנתה לילדים בני גילה וכתבה ש"אם הם מחפשים חברה שנראית כמו אחת מהנערות במגזין, הם לעולם לא ימצאו אחת, כי הנערות שמופיעות שם ערוכות על ידי תוכנת מחשב ואינן קיימות במציאות". 

 

הנערה שעשתה היסטוריה, ג'וליה בלום

 

בעצומה שכתבה ברשת, קראה ג'וליה בלום למגזין seventeen להדפיס פעם בחודש תמונה לא ערוכה של נערה שאותה יפרסמו במגזין. העצומה זכתה ליותר מ-80 אלף חתימות מסביב לעולם ואפילו הגיעה לעורכת הראשית של מגזין seventeen, אן שוקט.

 

שוקט החליטה לעשות יותר מאשר רק לפרסם פעם בחודש נערה אחת ללא פוטושופ, והצהירה כי היא והמגזין seventeen מעולם לא שינה (נגיד) ולעולם לא ישנה יותר את פניהן או גופן של נערות צעירות ודוגמניות המופיעות על דפיו. בגיליון אוגוסט הקרוב המגזין אף מתכוון לחזק את המסר ולעדכן אותו עם "התחייבות לשלום עם הגוף שלך" שהם נשבעים למלא.

 

כל עובדי המגזין חתמו על ההתחייבות האומרת:

 

1. אנחנו במגזין נשבעים לעזור לך להפוך את החיים שלך למדהימים. יש לך חלומות גדולים ואנחנו רוצים לעזור לך להגשים כל אחד מהם.

2. אנחנו נשבעים לא לשנות לעולם פנים או גוף של נערות (מעולם לא שינינו ולעולם לא נשנה).

3. אנחנו נשבעים לחגוג כל סוג של יופי: אם לא יהיו צורות גוף שונות, צבעי עור שונים, גבהים שונים וסוגי שיער אחרים – המגזין והעולם יהיו משעממים.

4. אנחנו נשבעים להציג נערות ודוגמניות בריאות: בלי להתחשב במידת הבגדים, להיות בריאה זה בראש ובראשונה לכבד את הגזרה הטבעית שלך.

5. אנחנו נשבעים להיות כנים לגמרי לגבי מה שקורה באתרי הצילומים שלנו. אפשר להיכנס ל"מאחורי הקלעים" ולראות את כל המתרחש.

6. אנחנו נשבעים לעזור לך לקבל את ההחלטות הכי נכונות עבור הגוף שלך – אוכל שיתדלק אותך, התעמלות שתמריץ אותך – כדי שתוכלי להרגיש במיטבך כל יום מחדש.

7. אנחנו נשבעים לתת לך את הביטחון להיכנס לכל חדר ולהרגיש שהוא שייך לך, להגיד שלום לחוסר הביטחון ולהרגשת ה"לא מספיק טובה", הם מעכבים אותך מלהיות מהממת.

8. אנחנו נשבעים להקשיב לך. אם מישהו במגזין גורם לך להרגיש לא טוב או מבלבל אותך, אנחנו רוצים לשמוע על זה.  (בצירוף מיילים ליצירת קשר + המייל האישי של עורכת המגזין, אן שוקט).

 

ההתחייבות של מגזין seventeen ודוגמאות לעריכותפוטושופ שהם כן מאשרים:

תיקונים קוסמטים כמו הסתרת החזייה, תלתל סורר ושינוי של צבע וילון