רובנו לא באמת מרוצות מהגוף שלנו. כי הבטן אולי קצת בולטת, והחזה גדול מדי או קטן מדי, והשיער בכלל לא מסתדר והלוואי והיה לי שיער אחר. והתחת, שלא נתחיל עם תסביכי הישבן של כולנו.

 

עוד ב-Onlife:

 

וכמובן שהמשקל שלנו לעולם לא יהיה אידאלי ומדויק ל BMI המתבקש,  אנחנו (לדעתנו) שמנות, או שהשמנו נורא בזמן האחרון, או שמשתדלות לא לאכול כדי לא להשמין, ויש גם את אלה שהיו מתות להשמין קצת ולהיות עגלגלות.

 

ואנחנו עושות הכל כדי לשנות את המצב: דיאטות כסאח או דיאטות רגילות או סתם כל החיים בדיאטה. בגדים שמחטבים ובגדים שמרזים, נעליים שמגביהות, איפור שמטשטש ומסתיר, איפור שמחמיא. ומנתחות – את החזה ואת הפנים, ומזריקות קצת בוטוקס וקצת בוטוקס שם.

 

 

וחלקנו ויתרו. הפסיקו עם הריצה המטורפת לירידה במשקל, והפסיקו עם החלומות של להיכנס למכנסיים במידה 38. יש מידה כזו, מסתבר. מעטות מאיתנו באמת מסתובבות מבסוטיות מאיך שהן נראות במראה. רובנו לא אוהבות את מה שהן רואות במראה, וזה משתלט לנו על החיים או לפחות על חלק משמעותי מהם, וחבל.

 

מי אשם? יש הרבה. במגזינים, בטלוויזיה, בחנויות – כל הנשים שנראה הן מושלמות. גוף רזה וגבוה ופנים סימטריות לחלוטין (צעירות לרוב), ומטופחות. חלקן, כידוע לכולנו, לא באמת נראות ככה, כי הפוטושופ עשה עליהן עבודה נפלאה ורצחנית. אבל המסר אחד הוא: את צריכה להיות בגובה הזה, במשקל האפסי הזה, להיראות מיליון דולר כשאת יוצאת מהבית (וגם בתוכו, אגב), וכל סטייה מהמודל המושלם – כמוה ככשלון.

 

בחודשים האחרונים אפשר לשמוע קולות חדשים שיוצאים נגד שלטון הפוטושופ והרזון: מעצבי אופנה שהבינו שהקהל שלהם אינן נשים ציפלוניות בלבד ומשתמשים בקמפיינים בנשים אמיתיות במידה שפויה, יוזמות פרטיות כמו הנערה הנפלאה ששכנעה מגזין ענק להפסיק עם הפוטושופ,  מגזינים עולמיים שמבינים שהקוראות רוצות משהו אחר – אמיתי ונכון, ופרויקטים עולמיים של נשים שמתגייסות כדי להגיד "אני יפה, אני אישה אמיתית".

 

ליז מילר בפרויקט של מגזין Glamour

 

גם אנחנו,  במערכת Onlife, החלטנו להרים את הכפפה – ולשנות את השיח סביב אידאל היופי ודימוי הגוף בישראל. הגיע הזמן שנקבל את עצמנו כמו שאנחנו, ונפסיק להלקות את עצמנו בדרך להשגת חלום בלתי אפשרי שנקבע על ידי חברה ממשטרת וחסרת הגיון.

 

אנחנו מזמינות אתכן להיכנס למדור החדש ב-Onlifeיפה כמו שאת. פה לא תמצאו כתבות על הדיאטה הרצחנית המעולה החדשה או כתבת אופנה לנשים במידות 36 ומטה. פה תשמעו על הנשים שלמדו לקבל ולאהוב את הגוף שלהן כמו שהוא – לא מושלם אבל יפה. פה תקבלו את הידע והכלים והתובנה של ללמוד לחיות בשלום עם הגוף, ובשמחה, ובגאווה.

 

ולא עצרנו פה: גולת הכותרת של הקמפיין היא הפקת אופנה יחודית מסוגה: 12 נשים ישראליות, חלקן מוכרות, חלק אנונימיות לחלוטין, בכל הגדלים והצבעים והמידות והמשקלים - בצילומים אינטימיים, נשיים ואמיתיים – והכל ללא פוטושופ, בלי לטשטש או להסתיר והכי חשוב – בלי להתנצל.

 

וגם לכן יש אפשרות להשתתף בפרויקט ולהשפיע: מלאו (פה למטה) את הפרטים, ספרו לנו למה תרצו להשתתף בהפקת האופנה, וחצי מהדרך כבר עשיתן!