עברו הימים בהם שיתפנו תמונות של הילדים או החתולים שלנו בפייסבוק, ומדי פעם בירכנו חבר מזדמן במזל טוב יבשושי. כיום, זירת הפייסבוק מכילה כותבות וכותבים מרתקים שגורמים לנו לבלות אפילו יותר שעות מול המסך.

 

עוד ב-Onlife:

 

אם רשימת החברים שלכם קצרה או לא מספיק מתובלת, קבלו תוספת מבורכת - רשימה (חלקית) של חמש הנשים שהכי שווה לעשות להן Subscribe בפייסבוק, ותתחילו להתרגל לזה שאתם מכורים:

 

1. תמר קרוון

צלמת מוכשרת ואושיית אופנה מקומית בת 44 (וממש לא מסתירה את זה), גדלה ומתגוררת בת"א ואמא לאיתמר המתבגר. הפרופיל של קרוון משלב תחומי עניין רבים: צילום, אופנה, גברים, אוכל, כדורגל ואמהות. על כל אחד מהם היא כותבת בחן, בכנות ובפתיחות.

 

המוטיב המרכזי אצל קרוון תמיד יהיה אופנה. קרוון היא ללא ספק מתלבשת נהדרת ויוצאת דופן בנוף הישראלי. עם זאת, לא חסרות סטייליסטיות ובלוגריות אופנה ומה שייחודי אצלה, הם דווקא כיתובי התמונות המקוריים והמצחיקים, שמשלימים את התמונה וממקמים אותה ברשימת ה"אל תחמיצו".

 

תמר קרוון - מתוך דף הפייסבוק שלה

 

 

2. אורטל בן דיין

בת 31, נולדה בקריית שמונה ומתגוררת בגבעתיים. פמיניסטית מזרחית, סוציולוגית וחוקרת, וגם אושיית רשת נערצת על ידי עשרות. לפני כמה חודשים פרסמה סטטוס שזכה לכ-18,500 תגובות. בן דיין ידועה ב"מלחמות" הפייסבוק התדירות שלה: מדי כמה זמן היא מפרסמת צילומי מסך של סטטוסים שבעיניה נחשבים לגזעניים או שוביניסטים, ופותחת חזיתות מול גברים ונשים כאחד.

 

כמעט כל סטטוס שלה זוכה לעשרות תגובות ולייקים, יש לה מאות אוהדים וגם לא מעט אויבים, אבל ייאמר לזכותה שהיא יודעת להאיר בזרקור אינטליגנטי ואמיץ על נושאים שאנשים מעדיפים לא לדבר עליהם, וטוב שכך.

 

אורטל בן דיין - מתוך דף הפייסבוק שלה

 

 

3. אבתיסאם מראענה

תסריטאית ובמאית קולנוע וטלוויזיה בת 36, נולדה בפראדיס ומתגוררת בת"א. הפרופיל של אבתיסאם הוא לא לבעלי לב חלש. היא כותבת הכל על הכל. על מצוקות הנשים בחברה הערבית, הכיבוש, זכויות בע"ח, פוליטיקאים, פליטות פה של אנשי ציבור יהודים וערבים, וכמובן קולנוע ותרבות.

 

אחד הנושאים המעניינים שאפשר למצוא בפרופיל של מראענה הוא הביקורת הנוקבת שהיא משמיעה נגד האלימות כלפי נשים בחברה הערבית בה גדלה (אחד מסרטיה מלווה דוגמנית דרוזית שניסתה להתמודד בתחרות מלכת היופי ונאלצה לפרוש, ולאחר כמה שנים אחותה נרצחה).

 

אבתיסאם מראענה - מתוך דף הפייסבוק שלה

 

 

4. רחלי רוטנר

מאיירת, סופרת ובלוגרית דתייה בת 29, נולדה בנתניה ומתגוררת בת"א. רוטנר, בוגרת המדרשה לאמנות, היא מאיירת מחוננת שכבר הוציאה ספר קומיקס למבוגרים, מפרסמת קומיקסים יחד עם חבורת ארמדיל (יוצרי קומיקס דתיים), ואחראית לדף הפייסבוק ביבי מאויר.

 

מתוך דף הפייסבוק של ביבי מאויר

 

רוטנר היא החצי השני של זוגיות מטורללת ואקסהיביציוניסטית עם אריאל ויסמן, גם הוא כותב ומאייר. הזוגיות המיוחדת והמצחיקה של השניים מוצאת ביטוי בסטטוסים ובאיורים של רוטנר, ובניגוד לזוגות פייסבוק אחרים, רוטנר יודעת למצוא איזון בין הדביקות הבלתי נמנעת שבהצגת הזוגיות שלה עם ויסמן, לבין הומור מושחז, מופרע וריאליסטי על חשבון חיי השגרה שלהם.

 

רחלי רוטנר - מתוך דף הפייסבוק שלה

 

 

5. אביבית משמרי

בת 44, נולדה בחולון, מתגוררת בת"א. כותבת, עורכת ומתרגמת, עיתונאית לשעבר בנושאי מדעי החיים והיי טק, אם יחידנית לנדב ונועם. משמרי היא כותבת יוצאת דופן ובעלת עין חדה, בעמוד הפייסבוק שלה היא מרבה לתאר סיטואציות משפחתיות לכאורה שגרתיות, אך בסיפוריה ובצורת כתיבתה יש הכל מלבד שגרה ובנאליות.

 

בנוסף לסטטוסים קצרים בהם מפורטים דיאלוגים עם החתולה שלה, משברי אמהו?ת, ושירים מוכרים להם משמרי עושה אדפטציה אישית מצחיקה, היא מחזיקה גם  בלוג מרתק ששווה מעקב.

 

אביבית משמרי - מתוך דף הפייסבוק שלה