אין כמו הריכולים עם הורים בגינה אחר הצהרים.
אני אמא כבר שלוש שנים. והאמת שיש חלקים באמהות שהייתי מוותרת עליהם. הייתי מוותרת בשמחה על גן השעשועים אחרי הצהרים עם כל הריכולים של ההורים. נכון שיש בזה גם כיף, פתאום את יושבת עם ארבע רכלניות כאלה ומלכלכת על כל העולם, ואני דווקא בקטע של ללכלך, זה נורא נחמד. אבל לפעמים זה מתיש כל הריצות האלה אחרי הנדנדות באמצע. קשה לי גם עם כל הקטע של להכין אוכל, באמת, אני מביאה מבשלת עוד מעט.

אני קצת מתגעגעת קצת לחיים שלפני.
אבל כמה שזה קשה ואני מקטרת, לא הייתי מוותרת על הילדה שלי ולא הייתי חוזרת לחיים לפני אבל למה לשקר? יש דברים שאני מתגעגעת אליהם. אני מתגעגעת קצת לצאת לסרטים, והייתי שמחה לא להירדם בעשר על הספה, קצת לחזור לשיחות עם בן הזוג שלי, מעבר לשיחות אבא אמא, כן?

אני אמא, איזה סרט!
אני זוכרת את הרגע הזה שיצאתי איתה מהבית חולים, כזו תינוקת קטנה. הסתכלתי אחורה ואמרתי 'אלוהים אדירים, יצאתי מהבית חולים עם תינוקת ביד ואף אחד לא עוצר אותנו! זה סוג של חוסר אחריות לתת לי לקחת תינוק ככה.' וכשהגעתי איתה לאוטו הבנתי פתאום-  וואו, אני אמא, איזה סרט. אחר כך עוד כמה חודשים הייתי עוצרת כל פעם ואומרת איזה קטע, אני אמא. עכשיו, אחרי שלוש שנים, כשהיא קוראת לי 'אמא' אני מבינה שכנראה אני אמא.
 

מאז שאני אמא אני יודעת לעשות כדורי שוקולד.
מה שהכי הפתיע אותי באמהות שלי, זה שיש לי סבלנות. כי אני בנאדם באופן עקרוני חסר סבלנות ולילדה שלי יש לי המון סבלנות. כנראה שפיתחתי את זה, זה משהו שאת מפתחת כי אין לך ברירה. גיליתי שאני יכולה לעסוק במלאכה, לצייר. בחיי, לא ידעתי שאני טובה בזה, אני ממש יודעת לצייר. גם ממש נכנסתי לכל העניין של פיסול בבצקים ופלסטלינות.

מאז שאני אמא אני גם יודעת לעשות כדורי שוקולד, וגם עוגות שוקולד לימי הולדת ואני מקשטת אותן לא רע. בכלל, מאז שאני אמא נעשיתי ממש מוכשרת.

יש פורומים של הורים ממש מלחיצים.
אבל כל השלב של ההתחלה באמהות מלא בכל מיני שאלות, שאת מוצאת את עצמך כל הזמן בהתלבטויות. אני גולשת לכל האתרים והפורומים למצוא תשובות לשאלות, למרות שלאחרונה הפסקתי קצת כי מפחידים אותי, יש פורומים של הורים ממש מלחיצים. את נכנסת לשאול למה לילדה יש כאב ראש ומגלה שזה בכלל יכול להיות תסמינים למחלה נדירה.

בהתחלה יש גם את כל הפחד מהלידה ומה שמתלווה אליה. תגידו, מה נסגר עם אלו שמתעקשות ללדת בלי אפידורל? מבחינתי? פחחח. עם, הרבה וכמה שיותר. בכלל אני לא מהטבעיות האלו, למרות שבחרתי בהנקה. אני לא בענין כל עקרון הרצף וכל זה. הילדה לגמרי בחדר משלה, ואם אפשר אז שיהיה בבית אחר. הילדה שלי גם היתה עם מוצץ, ואמנם עד גיל חמישה חודשים היא היתה עם מטפלת, אבל אחרי זה אני חושבת שההתפתחות שלה היתה הרבה יותר טובה כשהיא התחילה פעוטון.

ליטל שוורץ באירוע העולם הדיגיטלי של פמפרס

 

אין לי פייסבוק, אני אפילו לא יודעת איך נכנסים.
אני מצלמת את הילדה שלי המון, אבל לא מעלה לפייסבוק או אינסטגרם. אין לי פייסבוק, או טוויטר, אני אפילו לא יודעת איך נכנסים. בן הזוג שלי מצלם ומעלה לכל הדברים האלה, אני רק מצלמת כל הזמן בטלפון.

 

ליטל שוורץ השתתפה באירוע העולם הדיגיטלי של פמפרס