בתחילת השבוע פורסמה ב"ידיעות אחרונות" ידיעה כי איל"ה (האגודה הישראלית לחקר הפוריות) הגתה יוזמה חדשה ומלבבת: גינקולוגים המתמחים בפוריות יסתובבו בברים ברחבי תל אביב, ויסבירו לנערות הפוחזות שהשעון מתקתק, ועליהן לחדול בהקדם מחיי ההוללות ולהתחיל ללדת ילדים, כפי שנדרש מכל יהודיה טובה. ובכן, מיסיונריות הילודה עולה שלב, גבירותיי. הכינו את שקיות ההקאה.

 

עוד ב Onlife:

 

הבנו, אנחנו צריכות ללדת

אני לא יכולה שלא לתהות מה יעשו כל ההורים הפולנים עם שפע הזמן הפנוי שישאר להם, אחרי שחברי איל"ה המכובדים יגזלו מהם את עיסוקם העיקרי. כי באמת, בין אגודת אפרת המהוללת ושלטי החוצות שלה, ח"כ ניסים זאב, אפליקציית השעון המתקתק ושאר כוחות גדולים הפועלים במדינתנו מעודדת הילודה, לא היינו בכלל מודעות לעניין הזה.

 

באמת? אחרי גיל 40 הפוריות יורדת? אני כל כך שמחה שהטרחתם את עצמכם עד לבר השכונתי שלי כדי לעדכן אותי במידע הסודי הזה. אלה ממצאי המחקר של האגודה הישראלית לחקר הפוריות? שהפוריות יורדת עם הגיל? וואו, מישהו עדכן את ועדת פרס נובל על התגלית? אגב, זה גם בדיוק מה שהיה חסר לי עכשיו, באמצע הדייט. תודה לכם.

 

בסדר, הבנו, דאגו להבהיר לנו במיליון דרכים - אנחנו צריכות ללדת, בכל מחיר. זוהי חובתנו, כנשים וכיהודיות כשרות. ה-ב-נ-ו. אולי הרופאים המכובדים חוששים שמא נשות תל אביב המופקרות לא יולדות מספיק ילדים משום שהן פשוט לא מספיק מיודעות? כי הרי ידוע שהאוכלוסיה שמונעים ממנה מידע רלוונטי וחשוב על מין ופוריות היא האוכלוסיה החילונית.

 

האם אורולוגים יסבירו בבר לגברים שהם אולי נושאים פטריה מדבקת?

איזו יהירות מתנשאת וחצופה גרמה לאנשי איל"ה לחשוב שזה לגיטימי מצדם לפלוש לי למרחב הציבורי, לבר אליו יצאתי כדי לבלות ולנקות את הראש, ולהתחיל לחנך אותי על השימוש הנכון והראוי באיברי גופי?

 

האם אורולוגים יוצאים לברים להסביר לגברים כי יתכן שהם נושאים עליהם פטריה שתדביק

את האישה הבאה איתה הם יכנסו למיטה (או לשירותים בבר)? בוודאי שלא. כי מה שמניע את הרופאים היקרים, שנשבעו את שבועת הרופאים וכנראה שכחו אותה, הוא לא דאגה כנה לשלומי ובריאותי. ממש לא. ובטח שלא זכותי על גופי - האונייה הזאת כבר הפליגה מזמן, במדינה שמממנת בכיף טיפולי פוריות אבל תעשה לך את המוות אם תחליטי להפיל.

 

רופאים שהיו מוטרדים באמת מבעיות רפואיות קשות ולא מאג'נדות פוליטיות היו טורחים להפציע בחופי הים ולהסביר על נזקי השמש, או לבקר במקדונלד'ס ולהסביר על ערכה של תזונה נכונה ונזקי השמנת היתר. אתם יודעים, אם אנחנו בקטע של להרצות לאנשים על מה שנחשב כבר לידע כללי.

 

הרצאה מרתקת, לא? בשביל זה יצאתי לבר (צילום אילוסטרציה)

 

הקוד האתי של האגודה: שמירה על אוטונומיה של הפרט

עיינתי בקוד האתי של האגודה, וקראתי את העקרונות המנחים. עקרונות יפים, אין מה להגיד. הראשון שבהם הוא "אי גרימת נזק". מעניין אם הם תהו מה מרגישה אישה צעירה שאינה יכולה ללדת, סופגת את כל הלחץ החברתי שאנחנו נתונות בו, ואז עוד נאלצת לשמוע בבר נזיפה של רופא על כך שהיא אינה ממהרת להיכנס להריון.

 

אחריו מגיע עוד עקרון נפלא: "הטבה, גרימת תועלת". אני בטוחה שאנשי איל"ה, שגם הם בוודאי סוגדים לעיקרון הילודה ולא יכולים להעלות על דעתם שאולי אינך רוצה בכך, בטוחים שהם מיטיבים איתך, כשהם מתיישבים לך על הדרינק, ומתבלים אותו בהנפת חרב השעון הביולוגי מעל צווארך.

 

ואז מגיע העיקרון האהוב עלי. "אוטונומיה של הפרט". את בהחלט רשאית לבחור בעצמך מה תעשי עם גופך, לא לפני שנפעיל עלייך מכבש לחצים, בדרך הכי אגרסיבית ופולשנית שנמצא. שוב, כאילו שהמכבש הזה לא עובד גם ככה שעות נוספות במדינת ישראל.

 

האם בעלי ברים יסכימו להרצאה על נזקי האלכוהול?

הבחירה דווקא בברים כמוקד לשיחות האלה מסמנת אותם ואת חיי הלילה כמשהו פסול שצריך להיפסק, כמקום בו אנחנו משחיתות את זמננו וכספנו לריק. בלייניות יקרות, יש לכן דברים יותר חשובים על הראש. בתור התחלה, כדאי שבעלי הברים בתל אביב יקחו בחשבון שמתן במה להרצאה כזאת יעלה להם.

 

בכל זאת, בעלי ברים יקרים, אתם הרי לא תכניסו לבר שלכם רופא שירצה על נזקי האלכוהול, נכון? קהל הלקוחות המשלמים שלכם לא מעוניין לשמוע כמה סגנון החיים הזה צריך להיגמר, ואיך כדאי שהם יתחילו להוציא את הכסף שלהם על עריסה במקום על בירה. אבל מעבר לזה, אני מהמרת על כך שברגע ההכרזה של כל בר על הרצאה כזאת - תקום מחאה נגדו. תיקון, אני לא מהמרת. אני מבטיחה.

 

רופאים יקרים, חפשו דרך טובה יותר להעביר את הערב

מעבר לזה, אני רוצה גם לפנות לרופאי איל"ה היקרים: כשגם רופאים מחליטים להתגייס, ועוד באופן אקטיבי ופולשני כל כך, לטובת אג'נדה כזו או אחרת, שאינה מונעת מדאגה לבריאות שלנו, אתם בוגדים בכל עיקרון אתי ומוסרי. אני רוצה לעדכן אתכם שכל רופא שיקח חלק ביוזמה החצופה הזאת, לא יזכה לראות לא את זיו פני ולא את זיו שאר איברי גופי. ואני מפצירה בכולכן לעשות את אותו הדבר.

 

תניחו לי, בבקשה. חפשו דרך טובה יותר לבלות את הערבים שלכם, שתו איזה דרינק על הבר, תירגעו.

 

להלן שמות הרופאים שנכון לעכשיו משתתפים ביוזמה (ד"ר רונית חיימוב קוכמן, מזכירת ועדת האתיקה, הבטיחה שיהיו עוד): ד"ר ג'וני יונס, ד"ר אריאל הורוביץ, ד"ר רונית חיימוב קוכמן ופרופסור מרתה דירנפלד.