תמונות משנת 1979 של קטלוג מותג ההלבשה התחתונה המפורסם, ויקטוריה'ס סיקרט, התפרסמו היום באינטרנט ומעוררות רעש גדול.

 

בין התמונות המציגות דוגמניות הלבשה תחתונה בשלל תנוחות ובמגוון מרשים של חזיות, תחתונים, ביריות וחלוקי סאטן, ניתן לשים לב להבדל אחד קטן בין הקטלוג של 1979 לזה של היום. בעצם, שני הבדלים: לדוגמניות יש פטמות.

 

עוד ב-Onlife:

 

למעשה, הדבר שהכי תופס את העין (אפילו יותר מעיצוב הסט הבעייתי) ברפרוף בין התמונות, היא העובדה שהפטמות של הדוגמניות לא מרוטשות. עצרו הכל! breaking news: לנשים יש פטמות. 

 

דוגמניות ויקטוריה סיקרט של שנות ה-70, יושבות בפוזות לא נוחות, לא מחמיאות, מדגמנות מבט חלול והבעת פנים לא מפתה בעליל. כל זה כהיפוך מושלם לדוגמניות של היום. דוגמניות ויקטוריה סיקרט של היום נוטפות סקס, משדרות מבטים זימתיים שיכולים לגרום לכל אחד לדמיין כמה יפים יהיו הילדים שלהם ביחד, אבל, לא חושפות דבר.

 

נסו לשער לעצמכם את הפעם האחרונה שראיתם דוגמנית הלבשה תחתונה בקטלוג, וניתן היה לראות את הפטמות שלה. עזבו לנסות לשער, כנסו לאינטרנט ודפדפו בין האתרים השונים. אין. לא תמצאו פטמה אחת לישועה. הפטמות טושטשו ורוטשו מזמן ואין למצוא אותן כבר עשרות שנים.

 

בר רפאלי מתוך הקטלוג של חברת פסיונטה. גם לה ריטשו את הפטמות

 

העצוב הוא, שהמוסכמה החברתית הזו, חלחלה גם אלינו, הנשים, הצרכניות העיקריות של ההלבשה התחתונה. שימו לב שכיום אין יותר (כמעט) חזיות שהן שקופות לגמרי. גם החזייה הסקסית ביותר במלתחה של כל אחת מאיתנו, היא לכל היותר חצי שקופה, ובכנות עם עצמכן - אם הפטמה קצת מבצבצת מבעד לחלק החשוף, אתן לא מנסות להכניס אותה פנימה?

 

ממתי פטמות הפכו להיות מפגע אנושי? מתי נשים החליטו שהן לא רוצות שהפטמות שלהן יבלטו? ולמה זה כל-כך נורא אם הן כן? מתי קרה שהפטמות הפכו להיות כזו פרובוקציה, שכשקר לנו אנחנו ישר מכסות את אזור החזה ואם יש לנו צמרמורת אנחנו ישר בודקות איך היא השפיעה עליהן?

 

אני לא אומרת "בואו נוריד את החולצה ונחשוב שלאף אחד לא אכפת מהחזה שלנו".  אני גם לא מטיפה לנשים לשרוף חזיות ולדמיין שכוח המשיכה לא עושה את שלו. אבל טאבו הפטמות הוא כל כך עמוק, שנשים שרוצות ללכת בלי חזייה, או אפילו נשים שיש להן חזה קטן ולא חייבות חזייה - גם הן מקפידות ללכת עם גופיית ספורט או גוזיה, שמסתירה ומעלימה כל ראייה לאיבר הסורר.

 

הניגוד בין התמונות האלה של שנות ה-70 לקטלוגים של היום, הוא בין המבט המעיז והמתריס למצלמה של הדוגמניות של שנות ה-2000, שיודעות בדיוק מה הן מוכרות, לבין הדוגמניות הנכלוליות קמעה של שנות ה-70.

 

אלה אולי לא נראות מפתות כמו הדוגמניות של היום, אבל לפחות הן לא מתביישות בגוף שלהן, כמו שאותנו לימדו לעשות.