אני רוצה לדבר על מושג החלומות. בעבר, אנשים לא עשו הפרדה בין עולם החלומות לעולם המציאות. אנחנו יודעים שאצל האינדיאנים את כל הטקסים הם עשו לפי המסרים שהם קיבלו מהחלומות והרופאים של הכפר טיפלו בחולים לפי המסר שהם קיבלו מהחלום. החלום קיבל חלק מאוד חשוב בהוויה שלהם.

 

גם בסיפורי התנ"ך אנחנו נותנים מקום רב לחלומות, אצל המצרים, בסיפורי יוסף, ועד הפסיכולוגיה של היום. פרויד, אבי הפסיכולוגיה, נתן דגש חזק לעולם החלומות וטען שכשאנחנו חולמים, זה למעשה משאלות מודחקות מהלא נודע. יותר מכך, אם היינו מיישמים את כל החולומות האלה בזמן ערות. אולי היינו יוצאי מדעתנו. יונג, התלמיד שלו, דיבר על הסמלים של החלומות, שמותירים בנו חותם גדול בזמן שאנחנו ערים. 

 

עוד ב Onlife:

 

אני רוצה לדבר על החלומות שלנו כנשים. הרבה פעמים אני שומעת על נשים שאומרות שהן רוצות שינוי. אבל איזה שינוי? "אני לא יודעת". כי הרעיון הוא, האם אנחנו לוקחות לעצמנו את הזמן, חמש דקות מהג'גלינג של היום, מהבעל, מהקריירה, מהילדים, ואומרות, "אני לוקחת לעצמי 5 דקות לחלום". כל אחת צריכה לבדוק מה עושה לה טוב ומה היא באמת רוצה.

 

אני רואה את עולם החלומות כמו לעלות על הגלגל הענק בלונה פארק. הוא יכול לאתגר חלק מהאנשים, לעלות את האדרנלין, נשים רבות רודפות אחריו ונהנות, אבל יש גם הרבה נשים שהגלגל הענק מקבע אותן. נשים שאומרות שזה מפחיד אותן. וזו לפי דעתי ההקבלה לחלום.

 

נשים רבות לא יכולות לחלום, אין להן זמן, הן עסוקות מדי וכו. ובעיניי, זהו החוט המקשר בין נשים, החלום.

 

מיכאלה ברקו בהייד פארק נשים פורצות דרך

צילום: בני גם זו לטובה

 

כל אישה יכולה לקחת כמה דקות ולהחליט שבא לה לחלום. לכתוב ספר, לנסוע לחופשה של שבועיים, אפילו ללמוד לטוס.

 

כשחזרתי לארץ מלוס אנג'לס, החלטתי שאני רוצה לעשות פרויקט שישתף בין כל הנשים, הרי אנחנו כל הזמן עושות נטוורקינג אחת עם השניה. נשים מתקשרות אחת לשניה כל הזמן, על כל דבר.

 

יום אחד אמרתי לחברה הכי טובה שלי, יש לי חלום - ליצור אתר שמשתף את כל הנשים. נעלה המלצות מכל מיני נשים, המלצות שאנחנו חוות אחת עם השניה. טיפים, חוויות, סיפורים, אתר שהוא כיף אחד גדול, טיפים לכל מיני דברים. כך, לאט, נולד my michaela, האתר שלי, שכל הרעיון שעומד מאחוריו הוא שאני מגשימה את החלום שלי.

 

צפו בנאום המלא של מיכאלה ברקו מ"הייד פארק נשים פורצות דרך":

 

 

עוד תמונות וחוויות מהייד פארק "נשים פורצות דרך" בדף הפייסבוק של Onlife: