ארצות הברית של אמריקה. מעוז הנאורות, המעצמה הגדולה ביותר בעולם, סמל הקידמה. אלא שרוב ארה"ב היא לא ניו יורק ולוס אנג'לס, ולפעמים מתבהר עד כמה מדובר במדינה שיש בה לא מעט אנשים קצת פחות נאורים, שלא לומר בורים מוחלטים. בתוך המערכת הפוליטית עצמה נשמעות לאחרונה אמירות כל כך חשוכות, שקשה להאמין כי מדובר באותה המדינה שבמערכת הבחירות האחרונה שלה - התחרות על ראשות המפלגה הדמוקרטית (ובעצם על הנשיאות, מכיוון שאחרי שמונה שנות בוש היה ברור לכולם שהדמוקרטים יזכו, לא משנה מי יעמוד בראשם) הייתה בין אישה לגבר שחור.

 

עוד ב Onlife:

 

כהרגלם בקודש, הרפובליקנים שוב מחזירים לשיח הציבורי את נושא ההפלות וזכות הבחירה, עם הצעות חוק קיצוניות במיוחד, כאלה שאף מחייבות נשים להמשיך לשאת ברחמן עובר שלא יגיע ללידה ולהמשיך גם הריון שנוצר כתוצאה מגילוי עריות או אונס. המירוץ לנשיאות צמוד, והפער בין ברק אובמה למיט רומני עומד על אחוזים בודדים, כשכל וועידה או עימות מרעידים את המאזן העדין הזה. אם הרפובליקנים אכן יזכו, הרבה מאד אמריקאים, ובעיקר אמריקאיות, אולי יאלצו לגלות איך זה בעצם לחיות באחת המדינות החשוכות בעולם. אני אולי קצת מגזימה, אבל סתם בשביל הפרופורציות, להלן כמה מאמרות השפר שנשמעו מהצד הרפובליקני של המפה בחודשים האחרונים, בכל הנוגע לנשים וזכותן על גופן.

 

הכוכב הגדול של הרשימה הזאת הוא טוד אקין, ברנש שכמה מהתגליות האחרונות של עולם הרפואה פסחו עליו (אלא אם כן יש לו איך לגבות את האמירות שלו, ובמקרה כזה - עדיף שישקיע את זמנו במחקר ופיתוח, זה יכול להיות באמת פורץ דרך). אקין הוא המועמד הרפובליקני לסנאט מטעם מדינת מיזורי, ולמרבה האירוניה - האיש יושב בוועדת המדע והטכנולוגיה של בית הנבחרים.

 

פחות מעודכן בתגליות האחרונות של עולם הרפואה. טוד אקין (צילום מתוך ויקיפדיה)

 

טוד אקין: אישה לא יכולה להיכנס להריון מאונס לגיטימי

האמירה הזאת הכניסה את אקין, ובצדק, להרבה מאד צרות (ולפנתיאון האמירות המטומטמות). במשפט אחד קטן הצליח אקין להכניס שתי תפיסות מעוותות שהיו מאד נפוצות בסביבות ימי הביניים. האחת היא שטראומת האונס סוגרת את מערכת הרבייה הנשית ולא מאפשרת הריון, תפיסה שאיפשרה במשך שנים רבות להשתמש בהריון כראייה לכך שלא התרחש אונס. כמו, למשל, בקונטרס מהמאה ה - 13 העוסק בחוק האנגלי. לא מזמן. התפיסה השנייה היא שיש אונס שהוא לגיטימי ואונס שאינו לגיטימי. מה שאקין מגדיר כאונס לגיטימי (מיתוס הזר בשיחים שקופץ עלייך באפילה ומפעיל עלייך אלימות פיזית קשה) מהווה פחות מעשרה אחוז ממקרי האונס.

 

טוד אקין על אונס לגיטימי והריון:

 

אקין זכה לגינויים מקיר לקיר, מכל קצוות הקשת הפוליטית. כמובן שהדמוקרטים עשו מטעמים מהאמירה המטומטמת הזאת, אבל גם הרפובליקנים עצמם, ובראשם מיט רומני וסגנו פול ראיין, מיהרו להתנער מאקין, ובמפלגה אף נשמעו קולות המבקשים מאקין לפרוש מהמרוץ, בשל המבוכה שגרם למפלגה. מעניין לגלות שפול ראיין עצמו, ילד הפלא של המפלגה, באותו ראיון ממש בו דיבר על כך שאקין צריך לפרוש, סיפק הסבר משלו לאונס.

 

פול ראיין: אונס הוא עוד שיטת התעברות

אני מודה, זה לא ציטוט מדויק, אבל זו בדיוק הדרך בה ראיין התייחס לאונס, כשנשאל על הפלות. האם החוק לא אמור לאפשר לאישה לבצע הפלה אם ההריון נוצר כתוצאה מאונס, שואל המראיין. "שיטת ההתעברות לא משנה את הגדרת החיים", עונה לו פול ראיין. שיטת ההתעברות. נשים, כמובן, הן אף פעם לא ממש חלק מהמשוואה הזאת. אין שום משמעות לחוויות שלהן או לתחושות שלהן כלפי ה"חיים המקודשים" האלה שמישהו נטע בכוח בגופן.

 

גברים רבים מצאו את עצמם באותה נקודה: מנסים להרחיק את עצמם מהאמירות של אקין, ולמעשה חושפים תפיסת עולם שאינה שונה בהרבה משלו. כך קרה גם לטום סמית', מועמד במדינת פנסילבניה, שהשווה הריון כתוצאה מאונס להריון מחוץ לנישואים

 

פול ראיין ממליץ לאקין להתפטר ובאותה נשימה עושה את אותה טעות:

 

בחזרה לידידנו טוד אקין: הוא לא פרש. להיפך. אקין המשיך לספק פנינים מהסוג הזה בדיוק, ולפעמים כמעט אפשר לדמיין את ברק אובמה אומר לו "אני רק אניח כאן את האקדח הזה, תרגיש חופשי לירות לרומני בברכיים מתי שבא לך". רק החודש התברר שאקין לא מתרכז רק במדע הרפואה, ויש לו גם מה לתרום לחברה בכל הנוגע לתנאי העסקה.

 

טוד אקין: מותר למעסיק לשלם פחות לנשים

מסתבר שזה עניין של חופש, הזכות הגדולה להפלות אנשים אחרים. אם מעסיק רוצה לשלם לאישה פחות ממה שהוא משלם לגבר על אותה עבודה - זה עניין של חופש, והממשלה לא צריכה להתערב בזה. רק היה חסר שהוא יציין שאם מעסיק רוצה להחזיק עבדים - זאת זכותו, ולמה הממשלה צריכה להתערב בכל הזוטות האלה. אנחנו הרי אנשים בוגרים, כולנו מוסריים ודואגים אחד לשני, אף אחד לא ידפוק מישהו אחר, סתם ככה, לא?

 

אין כמו האטימות הגדולה של האנשים שלא סבלו דיכוי ואפליה, והם פשוט לא מבינים למה כל האוכלוסיות החלשות האלה לא יכולות להסתדר בעצמן, ולסגור על תנאי העסקה טובים יותר, כמוהם. למה הממשלה אמורה בכלל להתערב כשבעל המאה מחליט להפלות אוכלוסיות אחרות. אם יש לו כסף - מותר לו, לא ככה?

 

אבל עוד לפני האמירה הזאת, הגיע אחד המשפטים שללא שום ספק יכול להבהיר עם מי באמת יש לנו עסק כאן. עד ראיון ה"אונס לגיטימי", אקין הוביל בסקרים. אחריו נרשמה צניחה מזהירה. בראיון שאמור היה לסמן את הלידה המחודשת של הקמפיין שלו, אקין פלט לא מעט שטויות על דרוויניזם מסוכן ומוסלמים, אבל השיא היה, בלי שום ספק, תובנה רפואית נוספת:

 

טוד אקין: הנקה יכולה לרפא הומוסקסואליות

מכיוון שבדרך כלל מיזוגניה והומופוביה הולכים יד ביד, זה היה רק עניין של זמן. ושוב, אקין מפגין יכולת יוצאת דופן לקפל בתוך משפט קצר אחד כל כך הרבה בורות ולפחות שתי תפיסות מעוותות: לשיטתו, לא רק שהומוסקסואליות היא מחלה, היא גם מחלה שיש לה מרפא. זה נחמד מצדו שהוא לא מציע מכות חשמל, כפי שהיה נהוג בעבר, אבל עדיין, מחלה ויש לה תרופה. ומה כבר יכולה להיות התרופה למחלה קשה כל כך? מנה קבועה של ציצים, כמובן. מכיוון שחזה נשי אינו מחובר לשום יצור אנושי בקצה שלו, רק צריך להתארגן על כמה זוגות כאלה, ופתרנו את הבעיה.

 

עיבוד לשער המפורסם של מגזים Time (צילום מסך מתוך The Daily Currant)

 

לטענתו של אקין, המכון הלאומי לבריאות טיפל במאות גברים, אבל מכיוון שהליברלים שיכנעו את כולנו שהומוסקסואליות זה בעצם דבר טוב, אף אחד לא יודע על הטיפול הקסום. למזלנו, הוא כאן כדי לחלוק את הידע: ארבעה שבועות של יניקת חלב יומית מחזה נשי. כי כל מה שהומו צריך זה שידחפו לו ציצים לפה מספיק פעמים רצוף, והוא יבין מה באמת טוב לו. ומכיוון שכל אישה אחרי לידה מפנטזת על גבר מבוגר וזר סביב הפטמות שלה, זה נשמע כמו פתרון מושלם. תודה לך, טוד אקין.

 

למי שעדיין לא הקיא, מגיע השלב הבא. כהרגלו בקודש, אקין משאיר את הנשים מאחור, ותרופת הפלא יכולה לעבוד רק אצל גברים. ומה עם הנשים, שואל המראיין. אקין בוחר להמשיך בקו של מתבגר מחוצ'קן שצופה ביותר מדי פורנו: "לסביות יכולות להרפא בעזרת שתייה של משהו אחר", השיב. "ואת זה אני אשאיר לדמיון שלך".

 

 2012, גבירותיי ורבותיי. 2012.