אנשים שאוכלים שבע מנות של פירות וירקות ביום – הם המאושרים והבריאים ביותר נפשית, כך לפי מחקר חדש של אוניברסיטת ורוויק בבריטניה ודרתמות' קולג' בארצות הברית. כלכלנים וחוקרים בריאות הציבור בדקו את הרגלי האכילה של 80,000 איש, כמות גדולה ונדירה בעולמם של המחקרים שצצים כפטריות אחרי הגשם מדי יום. החוקרים בדקו כמה האנשים מאושרים, ביחס לכמות הפירות והירקות שהם אוכלים, והמספר האופטימלי היה 7.

 

עוד ב Onlife:

 

כיום ממליצות רוב המדינות המערביות על כמות של רק חמישה ירקות ופירות ביום, וזה בעיקר מסיבה בריאותית: כדי להגן על הלב וכלי הדם, ולמנוע סרטן. למרות זאת, בבריטניה רבע מהאוכלוסייה אוכלת רק מנה אחת של פרי או ירק ביום. למעשה, רק עשירית מהאוכלוסייה צורכת את המספר הקסום של שבעה פירות וירקות. המגוון לא אוחז בתפקיד במשחק האושר – אין שום הבדל במחקר בין הסוגים של הפירות וירקות, ומנה היא בערך 80 גרם.

 

רק היום, רק היום - אושר ב-7 פירות

 

חוקרי אושר לא בודקים את הדיאטה שלנו

 

אחת מעורכות המחקר, הפרופסור לבריאות הציבור שרה סטיוארט, מדגישה שבדרך כלל מרכיבים כמו דיאטה לא נבדקים על ידי אנשים שחוקרים איכות חיים. עם זאת, היא הדגישה שעדיין נותר הרבה מחקר לבצע – וכעת צריך לבדוק מה באמת ההשפעות של הפירות והירקות על האושר. פרופסור נוסף שהשתתף במחקר, הכלכלן אנדרו אוסוולד, מיהר לאמץ את ההחלטות בעצמו: "המחקר הציג תוצאות מפתיעות, והבנתי שזה באמת חיוני לאכול יותר פירות וירקות. אני מאמץ את המסקנה, ונלהב מהאפשרות להיות שמח יותר בחיי".