כמה פעמים בשבוע אתם מעלים תמונה שלכם לפייסבוק? פעם ביום? פעמיים בשבוע? נכון שזה הדבר הכי קל בעולם? אז תארו לעצמכם שתמונה אחת יכולה להציל חיים של אישה אחת, אולי אישה שאתם בכלל לא מכירים.

 

 

לרגל חודש המודעות לסרטן השד, הקמנו אנחנו, אתר Onlife בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן - עמוד פייסבוק, שמטרתו להגיע לכל אישה ואישה בישראל, כשאת, וגם אתה, יכולים להיות שותפים מלאים ומכריעים בהצלת חיים.

 

 

לא, אתן לא צריכות לכתוב לאן אתן נוסעות השנה, או איפה אתן שמות את התיק שלכן (מדובר בשני קמפיינים של סרטן השד שנפוצו בשנים האחרונות שהקשר בינם לבין עידוד גילוי מוקדם של המחלה קלוש הוא).

 

כשמדובר בסרטן השד, הניצחון במלחמה על החיים מתחיל, ולפעמים גם מוכרע, בזכות גילוי מוקדם של המחלה. כלומר, ככל שהמחלה מתגלה בשלב מוקדם יותר - כך גדלים הסיכויים להבריא ולחזור לחיים בריאים ומלאים. וככל שנבין את זה יותר מהר - כך נוכל להציל את החיים שלנו, ושל הנשים סביבנו.

 

 

זה כל מה שצריך לעשות:

 

1. לקחת דף (A4 רגיל או כל מה שבא לכם).

 

2. לכתוב על הדף משפט שמתייחס אליך או לנשים שאת/ה מכיר/ה, נשים שנלחמו, הבריאו או מתו מסרטן השד, בין אם זו אישה קרובה או מכרה רחוקה. אפשר לכתוב כל מחשבה שיש לך בנושא סרטן השד: האם את נבדקת בצורה קבועה, האם את חוששת ממנו, האם אתה דואג לנשים הקרובות אליך - כל דבר שחשוב לך להגיד בנושא.

 

3. לצלם את עצמך עם הדף הכתוב.

 

4. להיכנס לעמוד המיוחד שהקמנו בפייסבוק  ולצרף את התמונה לקיר התמונות הגדול.

 

5. הכי חשוב: לשתף, לעשות share לתמונה שלך מיד בתום ההעלאה. כל החברות והחברים שלך יראו את התמונה, יוכלו לראות ולהצטרף, ולפי החישוב שלנו - כך נוכל להגיע לכל איש ובעיקר לכל אישה בישראל - כדי שכולן תלכנה להיבדק!

 

הנה מספר דוגמאות מנשים שכבר הצטלמו והעלו את התמונות שלהן לקיר התמונות הגדול:

דנה ספקטור

 

 

אנה ארונוב

 

 

חנה לסלאו

 

 

מיכל ינאי

 

 

גיא מרוז

 

 

ענת הראל

 

 

שרון חזיז

 

 

עינת שרוף

 

 

 

 

כמה זמן זה לוקח? חמש דקות?

 

אי שם יושבת אישה, שאולי  מודעת לסרטן השד אבל לא מצאה עד היום את הזמן או המוטיבציה ללכת להיבדק.

 

ואז היא רואה את התמונה שהעלית בפייסבוק. והיא חושבת.

 

והיא חושבת על זה עוד קצת. ואולי גם היא מחליטה להצטרף ולהעלות תמונה.

 

ואולי היא גם תתקשר להזמין תור לבדיקה - אצל כירורג שד, באולטראסאונד, בממוגרפיה. אחת מכל 7.5 נשים יכולה לגלות בזכותך שהיא חולה - ולהינצל - בזכות תמונה אחת שהעלית לפייסבוק.

 

 

קליק אחד ואתם יכולים להצטרף לקיר התמונות הגדול בישראל!