ב–11.10 צוין לראשונה יום הילדה הבינלאומי ברחבי העולם, כשנה לאחר שהתקבלה באו"ם ההחלטה להקדיש יום למען קידום זכויות ושוויון הזדמנויות של ילדות מתחת לגיל 18. אחד הפרויקטים היפים שנולדו סביב היום הזה היה הפרויקט של אתר CNN, שפנה לכמה מהנשים המצליחות והמרשימות ביותר בעולם, במגוון רחב של תחומים, ושאל אותן: "במבט לאחור, איזו עצה היית מעניקה לנערה בת ה – 15 שהיית?"

 

עוד ב Onlife:

 

 

כריסטיאן אמאנפור, עיתונאית

כריסטיאן אמאנפור (צילום: שאטרסטוק)

 

"הלוואי שהייתי יכולה לומר לעצמי-בת-ה-15 את ארבעת הדברים הבאים:
1. לעולם אל תחשבי שיש משהו שאת לא יכולה לעשות בגלל שאת אישה; הכל פתוח בפנייך כנערה. העתיד שלך.

2. דאגי שיהיו לך חלום, מטרה וחזון עבור עצמך, ועבדי אך ורק למענם – לא רק ברמה המקצועית, אלא גם ברמה האישית.

3. משפחה זה חשוב מאד – משפחה קרובה, אוהבת ותומכת תישא אותך דרך כל שאיפותיך ובמהלך טיפוסך במעלה הסולם – כשהכל מסתדר לטובה וכשלא.

4. אולי הדבר החשוב ביותר שאני יכולה להגיד הוא לעולם לא להישבר מכישלון וטעויות. כל דבר שקורה, אפילו אם זה לא מה שקיווית שיקרה, הוא כלי בעל ערך לחיים. ואת תשיגי הצלחה רק אם תלמדי מהכישלונות והטעויות שלך. זה חיוני".

 

מלינדה גייטס, פילנטרופית, מייסדת שותפה של הקרן של ביל ומלינדה גייטס

מלינדה גייטס (צילום: ויקימדיה)

 

"ודאי שאת ממשיכה לבטוח במה שאת יודעת על עצמך והישארי נאמנה למה שאת מאמינה בו".

 

זאהה חדיד, אדריכלית

זאהה חדיד (צילום: מתוך הבלוג שלה)

 

"את תצטרכי את הביטחון העצמי שיאפשר לך להתקדם ולשבור מחסומים – אז האמיני בעבודה קשה, זה יעניק לך את השכבה הזאת של ביטחון;ולמדי לבטוח באינטואיציות שלך – אפילו אם הן נראות ביזאריות ומוזרות".

 

אופרה ווינפרי, מנחת טלוויזיה, שחקנית, מפיקה, בעלת חברת מדיה ופילנטרופית

אופרה ווינפרי (צילום: שאטרסטוק)

 

"בזבזת יותר מדי ימים ושנים בניסיון לרצות אחרים ולהיות מה שהם רצו שתהיי. את תצטרכי ללמוד שפצעי העבר שלך – אונס, התעללות מינית, בכי על זה ש"חרגת ממקומך" והאיסור להראות כעס או לבכות אחר כך – פגעו בהערכה העצמית שלך. ולמרות הכל, שמרת על האמונה שלך באלוהים ובאמונה שלו בך".

 

אריאנה הפינגטון, עורכת ראשית בקבוצת המדיה הפינגטון פוסט

אריאנה הפינגטון (צילום: ויקימדיה)

 

"אל תפחדי מכישלון. אל תתני לחוויות שליליות – ותמיד יש רבות כאלה – לעמוד בדרכך. דברים רבים במהלך החיים שלך – בעיקר שברונות הלב הגדולים – יראו הגיוניים רק בדיעבד, לא תוך כדי החוויה עצמה. הרבה מהדברים שיראו בזמן אמת כמעכבים הכי גדולים שלך יובילו אותך, בסופו של דבר, להזדמנויות הכי גדולות שלך, ובדרכים שלא תוכלי לצפות.
אז אל תתני לקול הספק – השותף לדירה המעצבן שבתוך המוח שלך – להחליט אחרון. כפי שאמר מונטן 'היו הרבה דברים נוראיים בחיי. רובם לא התרחשו'".

 

מריה שראפובה, שחקנית טניס המדורגת שנייה בעולם

מריה שראפובה (צילום: ויקימדיה)

 

"הורי תמיד אמרו לי שנראה כי החלטות רבות כל כך שאת עושה ביל 15 הן כל כך גדולות ומכריעות, אבל יש עוד כל כך הרבה שנים לפניך, בהן תוכלי עוד לשנות דברים;אז אל תלחיצי את החיים שלך כל כך. תמיד יהיה מקום לשיפור".

 

פביולה ג'יאנוטי, פיזיקאית, חברה בצוות שמנהל את הניסוי הגדול בעולם ובצוות שגילה את "החלקיק האלוהי"

פביולה ג'יאונטי (צילום: ויקימדיה)

 

"האמיני בחלומות ובערכים שלך, ונסי להשיג אותם בנחישות ומוטיבציה. תמיד מצאי את הזמן לעשות משהו עבור מישהו אחר. אכן, אין דבר מספק יותר מהסבת אושר לאדם אחר"

 

שרי בלייר, פרקליטה, מייסדת קרן שרי בלייר לנשים

שרי בלייר (צילום: ויקימדיה)

 

"אל תתייאשי אם אין לך מספיק מודלים לחיקוי שסללו עבורך את הדרך. דמייני את העתיד כפי שהיית רוצה שיהיה, ואת תצליחי"

 

מריה שרייבר, עיתונאית, סופרת ואקטיביסטית

מריה שרייבר (צילום: ויקימדיה)

 

"לעולם אל תחשבי שמישהו אחר יודע מה טוב עבורך. בטחי בדרכך ואל תבקשי כל כך הרבה עצות. למדי איך להיות שקטה ובוטחת מספיק כדי לשמוע את הקול של עצמך. זה תלוי בך: או שקולך יושתק או שתזכי לשאוג".