לא תמיד אנחנו מקבלות את כל מה שאנחנו רוצות בעבודה או בעסק, אבל לפעמים אנחנו אלה שמכשילות את עצמנו. יש כמה התנהגויות שגורמות לנו להחמיץ הזדמנויות רבות, וכדאי שנסגל לעצמנו כמה הרגלים חדשים. אף אחד לא פשוט יחלק לנו פרסים או הערכה על עבודה טובה, לא בוסים ולא משקיעים, ואין סיבה שיעשו זאת. אנחנו צריכות לזכור שהישגים צריכים להיות מתוגמלים, וזה רק בידיים שלנו.

 

עוד ב Onlife:

 

 

1. להגדיר יעדים

ראשית, יש להגדיר יעדים ברורים - בתחילת שנה, בתחילת עבודה, אחת לפרק זמן קבוע. לא משנה בדיוק מתי, אבל יש לדעת מראש מה המצופה, מה עלייך להשיג. מה נחשב הצלחה מסחררת, מה ייחשב לכישלון. עלייך לדעת מראש בתוך איזו מסגרת של ציפיות את פועלת.

 

2. התוצאה חשובה

נשים עסוקות בעיקר ביחסים ופחות בתוצאה, אבל התוצאה חשובה. השורה התחתונה חשובה, לא רק התהליך והדרך. יש לנו נטייה להיות שיפוטיות כלפי עצמנו, לבדוק איך אנחנו נתפסות, וזה גורם לנו להיתקע בדרך ולא להתמקד בתוצאה של התהליך.

 

צריך להפסיק להתעסק ב"זה פוגע בי", "זה לא נראה לי", "אני חוששת שאולי הם לא הפנימו". תהליכים חשובים, אי אפשר לבטל את זה, אבל בעסקים - מה שחשוב באמת זו התוצאה. גם במחיר של להיות פחות נחמדה, פחות סבלנית, פחות נעימה. כשהתוצאה תשב לך בראש כל הזמן, תוכלי גם לדרוש דברים כשאת משיגה אותה.

 

יש יעדים, ומולם את נמדדת. חשוב להתמקד בתוצאה (צילום אילוסטרציה)

 

3. לדעת לבקש

השגת תוצאות? מגיע לך תגמול. ואיש לא יתן לך אותו מיוזמתו, לא תקבלי כלום אם לא תבקשי. צריך לבקש, בלי להתנצל, בלי להתחיל להסביר כמה קשה עבדת והשקעת - פשוט כי השגת תוצאות. אנחנו צריכות ללמוד לבקש את מה שמגיע לנו, בדיוק כמו שגברים יודעים לבקש. ובדיוק כמוהם - לא לקבל תירוצים.

 

אין דבר כזה "להבין את המצב של החברה", זאת המניפולציה הכי שכיחה, כשלא רוצים לתגמל. "תקשיבי, המצב לא טוב, תקופה רעה, מפטרים עכשיו". זה לא מעניין אף גבר, וזה לא צריך לעניין אותך. אלה היעדים, ואני עמדתי בהם? הבאתי תוצאות? מגיע לי תגמול. זו בדיוק המטרה של הגדרת היעדים בתחילת הדרך, כדי שישמשו לך עכשיו בתור קבלות. אלא אם כן החברה התרסקה לגמרי, את צריכה לוודא שאת מתוגמלת על דברים שהייתה התחייבות הדדית לגביהם, ותגמול זה כסף, ואת צריכה להיות זאת שמדברת בכסף. מגיע לך.

 

4. ללמוד לשחק את המשחק

עולם העסקים הוא עדיין עולם גברי, ואת צריכה לשחק את המשחק בשפה הזאת. את לא יכולה לשחק בכלים שלא מניעים את היריב שלך, שהוא לא מבין אותם והם לא מזיזים לו. חוסר היכולת שלנו לשחק את המשחק הזה באופן שיקדם אותנו היא אחד המרכיבים בתקרת הזכוכית.

 

ואם את לא רוצה לשחק, אז צאי מהמגרש ותפתחי עסק משלך, תקבעי בעצמך את תקרת הזכוכית. חשוב לשמור על פרופורציות. את לא חייבת לנהל דווקא את אחת מחמש החברות הגדולות במשק. הסיפוק שלך כמנהלת הוא אחד הדברים החשובים, ולהיות מנכ"לית של חברה קטנה זה לא פחות טוב מלהיות מנכ"לית של תאגיד ענק. לצבור כסף רק כדי לצבור כסף זה לא באמת מספק, את לא צריכה יאכטות ומטוסים. את צריכה לשמוח לקום בבוקר. אבל אם מה שישמח אותך זה דווקא לנהל בתאגיד ענק - שחקי את המשחק שלהם, בלי להתבאס מזה. אולי יום אחד הכל יראה אחרת, אבל בינתיים - אין טעם להתעלם מהמציאות.

 

מותר וצריך לחשוב במונחים של כסף (צילום: שאטרסטוק)

 

5. להיות נינוחה

אחד הקשיים שיש לנשים חזקות, לדעתי, הוא דווקא חוסר היכולת להשתמש נכון בצד הנשי. אני לא מדברת על פתיינות, אלא על רוך. יש המון כוח ברוך, וזה דווקא אחד היתרונות שיש לנו על פני גברים. ידע ודעתנות לכולנו יש, גם לגברים, אבל לנשים יש יתרון יחסי אחד על גברים - כישורים רגשיים יותר, אינטואיטיביים, רוך. קשה מאד לנצח רוך. לא חולשה, אלא משהו עדין, עמוק, שחזק יותר מידע ויכולות עסקיות. צריך ללמוד להשתמש בזה ככלי, ולדעת לזהות את הסיטואציה - מתי זה יעבוד לטובתנו, מתי זה ישיג יותר.

 

הבעיה שיש לנשים חזקות רבות, היא שאנחנו מרגישות צורך להפגין את הכוח שלנו מול אנשים שמזלזלים בנו. אבל אפשר לבוא ממקום תקיף גם בלי לנבוח, מי שנובח הכי חלש ואסור להיבהל ממנו. הרבה אנשים אומרים הרבה דברים, לא תמיד הם קשורים למציאות, ואין מה להתרגש מכל נביחה. עם הנסיון את לומדת לתת לסיטואציות אגרסיביות לעבור לידך, גם אם הן מופנות כלפיך. כשהמניפולציה הזאת כבר לא משפיעה עליך, ואת מסתכלת עליה מבלי להתערער, מבלי לאבד את השלווה והביטחון - בעיניי זה הופך אותך למנהלת מושלמת. והאמת? זה נכון גם לגבי גברים.

 

 

________________________________________________________

עוד לא הצטרפת לפורום נשים ועסקים של Onlife? היכנסי לפורום ופתחי אתר עסקי משלך בחינם