7 ארגוני נשים התאגדו לפני חודשיים והקימו יחד את שותפות ארגוני נשים לצדק מגדרי ולשוויון כלכלי-תעסוקתי. אלא שזמן קצר לאחר שקמנו, כמובן כדי לפעול לטווח הארוך כדי לשנות את מצבן של נשים במדינה, כדי לחולל עוד תנופה במהפכה, התבשרנו כי הנה זה בא- בחירות לכנסת, ומשם היה ברור כי אנחנו שם, אנחנו נהיה אלה שיכוונו את ראשי המפלגות להיענות לאלתר לשורה של דרישות כלכליות-תעסוקתיות, כי לנו הנשים מגיע לחיות כאן בביטחון.

 

אל מסמך עקרונות כלכלי-תעסוקתי, שנחשף כאן לראשונה ב-Onlife, צריכים להגיב עתה כל אלו שעומדות ועומדים בראשי רשימה או מפלגה. לא ניתן שתתעלמו ממצבן התעסוקתי-כלכלי של נשים. כי אם תשאלו נשים רבות ברחוב, תענה הן לכן, כי מה שמדאיג אותן מאד, הוא היעדר הביטחון הכלכלי-תעסוקתי שלה, ומתוך שאנחנו 52 אחוז באוכלוסיה, הרי מובן מאליו כי מגיע לנו זה מכבר, וודאי עכשיו, התייחסות ברורה של ראש כל רשימה, לכל עקרון שניסחנו, עבור צדק מגדרי שמגיע לכל אשה במדינה.

 

הנייר שייתן כבוד וביטחון ושקט לנשים בישראל

אז שותפות ארגוני הנשים עמלה מזה חודש ימים על ניסוח מוקפד וראשון מסוגו של  מסמך עקרונות כלכלי-תעסוקתי שנשלח לראשי המפלגות והרשימות. כל שנותר הוא לצפות מה תהא התייחסותם/ן למסמך זה, כי אין זהו נייר, ואין זוהי רק רשימת עקרונות שבמקרה נוסחה, אלו עקרונות יסוד שחייבות לעמוד בבסיס הקיום בכבוד של כל אשה במדינה, וממילא ייצאו גם גברים נשכרים מכך, כי לכולן וכולם מגיע לחיות בביטחון כלכלי והיעדר דאגה תעסוקתית, כי לנו המצב הנוכחי - כבר נמאס.

 

אנו ממליצות לכן/ם לעיין בו לעומקו, כי מתוכו תוכלו להביט איך יכולים להיראות חיים עבור כולנו במדינה הזו. בשנים האחרונות המאבק הפמיניסטי בישראל עוסק בעיקר בקידום מעמדן של נשים בשוק העבודה, הגנה מפני העסקות פוגעניות, צמצום פערים מגדריים והרחבת רשת הביטחון הסוציאלי.

לשוויון מגדרי בתעסוקה שמור חלק מרכזי בשאיפה לצדק חברתי, כלכלי ותעסוקתי. שוויון מגדרי מהווה בסיס ומנוע לשגשוג כלכלי של נשים, משפחות ומשפחות וקהילות כמו גם הכלכלה כולה. הפערים בין נשים לבין גברים הינם עמוקים ורחבים והם באים לידי ביטוי בפערי שכר משמעותיים וייצוג יתר של נשים במשרות חלקיות וזמניות. צמצום מקומה של
המדינה בשוק התעסוקה, החלשת כוחה של העבודה המאורגנת ונסיגת מדינת הרווחה ממשיכים להקצין את הפערים ולקבע נשים בתוך מנגנוני העסקה שלא מאפשרים קיום בכבוד - להן ולמשפחותיהן. קשה עוד יותר מצבן של נשים מאוכלוסיות מודרות כגון נשים שחיות בעוני, נשים מזרחיות , נשים שחיות בפריפריה ונשים ערביות הסובלות מאפליה רב
מימדית.

ארגוני הנשים בשנים האחרונות עומדות בחזית המאבק לצדק חברתי ומשמשות כבל מול רפורמות ניאו-ליברליות המבקשות להסיר רגולציה משוק העבודה והגנות לעובדים ולעובדות.

לאחרונה מנעה שותפות ארגוני נשים וארגוני זכויות עובדים את העלאת גיל הפרישה לנשים. משמעות הצלחת המאבק של ארגוני נשים היא מניעת דחית זכאות לקבלת גימלת זיקנה, מניעת התדרדרותן של נשים העובדות במקצועות שוחקים או המודרות ממנו כליל, ליפול לקו העוני. מניעת העלאת גיל הפרישה לנשים מחייבת את המדינה להיערך כראוי להעלאת גיל הפרישה תוך אימוץ תוכניות הכשרה לעובדות בגיל הביניים ותוכניות לצמצום
פעריים מגדריים בשוק העבודה.

בימים אלה ממש נאבקים ארגוני נשים ביוזמה להעלות את מספר שעות העבודה היומיות ו"הגמשת" שבוע העבודה. ארגוני הנשים טוענים כי מהלך זה ידחק עובדות, בכל תפקיד ומעמד, לשולי שוק העבודה. לפיכך הארגונים דורשים כי שבוע העבודה יקוצר, כפי שנעשה בכל מדינות ה-OECD.

בעת בחירות, זהו הזמן לתמוך בגלוי ובמפורש באג'נדה פמיניסטית, וקונקרטית במסמך העקרונות הכלכלי-תעסוקתי של שותפות ארגוני נשים לצדק מגדרי ולשוויון כלכלי-תעסוקתי.

יש לנו עוד דרך ארוכה לצעוד - אנו צריכות אותך עמנו!